Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság

Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság

Puss in Boots: The Last Wish

Csizmás azzal kénytelen szembesülni, hogy a számos kaland sajnos megtette a hatását még macskaévekben is. Hősünk kilenc életéből nyolcat már felélt, így nem maradt sok választása.

Vissza kell vonulnia... vagy egy utolsó kalandra indul, hogy megtalálja az Utolsó Kívánságot, amellyel… Több

Forgatókönyvíró: Paul Fisher
Premier (HU): 2022.12.08. | Telekom TVGO (2023.03.10.) | SkyShowtime (2023.07.22.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2024.01.02 erahurka

Na, kivártam a SkyShowtime premiert, ha már elő vagyok fizetve, aztán tologattam picit, de végül csak megnéztem. Valóban nagyon jól sikerült, végig pörög, szép ez a Pókverzumra hajazó animációs stílus, bár pár jelenetnél zavart picit a darabosság. Va... Több

2022.12.31 Artemisia

a nap véleménye

Miről álmodik a macska?

Kandúr, a Shrek-fanchise egyik legnépszerűbb karaktere 11 év után tért vissza második önálló kalandjával, mely az előzményekhez ( Harmadik Shrek, Sherek a vége, fuss el véle, illete Csizmás, a kandúr, rólatok van szó) viszonyítva szokatlanul kiforrot... Teljes kritika

2023.01.14 kabel

Egész jó

Fantasztikus látványvilág, gyönyörű animációs megoldások, remek hangok, és egy kompetens történet jellemezte ezt a filmet. A karakterek és fejlődésük se nem eredeti, se nem meglepő, de mégis örvendetes, hogy a film egyáltalán gondolt ilyesmire. Egy picit túl lett tolva a comic relief oldala a filmnek, és rengeteg vicc elég kiszámítható volt. Bár ezt a sztorit már láthattuk ezerszer, mégis az animáció stílusa és hangulata megemeli a minőségét.

2023.03.07 bkzsani

Nagyon tetszett. Végig izgalmas, poénos.

2022.12.17 Gábor390920

Csizmás utolsó élete?

Legelőször a 2000-es évek elején találkozhattunk Csizmással a Shrek második részében. Azóta láthattuk Shrek ezt követő kalandjaiban is a vörös macskát, majd a negyedik Shrek után önálló filmben is brillírozhatott kedvenc kandúrunkat. Azóta eltelt több, mint tíz év, és bevallom, nem nagyon emlékszem az első résznek a tartalmára, csak elég homályosan. A mostani film röviden arról szól, hogy Csizmás Kandúrnak már csak egy élete marad a kilencből és egy kívánságcsillag segítségével szeretné visszakapni a korábbi életeit. Persze nem csak ő szeretné a kívánságcsillagot, hanem a történet ellenlábasai is. A mese végére az is kiderül, vajon sikerrel jár-e Kandúr. Az úton most sem lesz egyedül, végigkíséri egy ragaszkodó kiskutya, akit egy macskamenhelyen ismert meg. Az ő karaktere és viselkedése rögtön Szamarat juttatta eszembe a Shrek első részéből, aki mindenáron kötődni szeretne valakihez, mert nagyon magányos. Visszatér még Csizmás szerelme is, és ők hárman indulnak útnak a kívánságcsillag után. Cameo-ként feltűnik még Mézi, valamint Pinokkió is, igaz csak egy-egy perc erejéig, de mégis jó volt újra látni őket. A film végi jelenet pedig arra enged következtetni, hogy Csizmás és új csapata visszatérnek Túl az Óperenciánba, ahol valószínűleg Shrek, Fiona és Szamár is becsatlakoznak egy újabb kalandra.

A film 633 779 486 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 335 997 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Amikor a Farkas megjelenik a Fekete-erdőben a folyóparti csata során, közvetlen környezete úgy néz ki, mint egy koponya, ami előrevetíti valódi kilétét.Szerző: Thibo84

Kandúr kilenc életéből egyet akkor veszít el, amikor csaláson kapják, miközben kutyákkal pókert játszik. Ez a jelenet tisztelgés Cassius Marcellus Coolidge a Pókerező kutyák című festménye előtt.Szerző: Thibo84

Kandúr egyik halálát kagylóallergia okozta. Néhány macska valóban allergiás a kagylókra.Szerző: Thibo84

A Szülinapi Kívánság szabály kimondja, hogy ha a Kívánságcsillagot kereső emberek felfedik kívánságukat másoknak, mielőtt teljesítenék, a kívánság soha nem fog valóra válni. És ahogy a filmben is látható, senkinek sem teljesíti a kívánságát, mert elmondták másnak, mielőtt kinyilvánították volna a kívánságukat: Kandúr és Cicus elmondták egymásnak, Aranyfürt a medvecsaládjának, Jack Horner pedig a Lelkiismeret bogárnak.Szerző: Thibo84

(2023. 05. 05.)
Nem feltétlenül a Shrek-filmek szupercuki mellékszereplőjétől várnád, hogy elgondolkodtasson a halálról és a múlandóságunkról, de csodálatos, hogy mégis így alakult. Több