Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság

Puss in Boots: The Last Wish

2024.01.02 erahurka

Na, kivártam a SkyShowtime premiert, ha már elő vagyok fizetve, aztán tologattam picit, de végül csak megnéztem. Valóban nagyon jól sikerült, végig pörög, szép ez a Pókverzumra hajazó animációs stílus, bár pár jelenetnél zavart picit a darabosság. Va... Több

2022.12.31 Artemisia

a nap véleménye

Miről álmodik a macska?

Kandúr, a Shrek-fanchise egyik legnépszerűbb karaktere 11 év után tért vissza második önálló kalandjával, mely az előzményekhez ( Harmadik Shrek, Sherek a vége, fuss el véle, illete Csizmás, a kandúr, rólatok van szó) viszonyítva szokatlanul kiforrot... Teljes kritika

2023.01.14 kabel

Egész jó

Fantasztikus látványvilág, gyönyörű animációs megoldások, remek hangok, és egy kompetens történet jellemezte ezt a filmet. A karakterek és fejlődésük se nem eredeti, se nem meglepő, de mégis örvendetes, hogy a film egyáltalán gondolt ilyesmire. Egy picit túl lett tolva a comic relief oldala a filmnek, és rengeteg vicc elég kiszámítható volt. Bár ezt a sztorit már láthattuk ezerszer, mégis az animáció stílusa és hangulata megemeli a minőségét.

2023.03.07 bkzsani

Nagyon tetszett. Végig izgalmas, poénos.

2022.12.17 Gábor390920

Csizmás utolsó élete?

Legelőször a 2000-es évek elején találkozhattunk Csizmással a Shrek második részében. Azóta láthattuk Shrek ezt követő kalandjaiban is a vörös macskát, majd a negyedik Shrek után önálló filmben is brillírozhatott kedvenc kandúrunkat. Azóta eltelt több, mint tíz év, és bevallom, nem nagyon emlékszem az első résznek a tartalmára, csak elég homályosan. A mostani film röviden arról szól, hogy Csizmás Kandúrnak már csak egy élete marad a kilencből és egy kívánságcsillag segítségével szeretné visszakapni a korábbi életeit. Persze nem csak ő szeretné a kívánságcsillagot, hanem a történet ellenlábasai is. A mese végére az is kiderül, vajon sikerrel jár-e Kandúr. Az úton most sem lesz egyedül, végigkíséri egy ragaszkodó kiskutya, akit egy macskamenhelyen ismert meg. Az ő karaktere és viselkedése rögtön Szamarat juttatta eszembe a Shrek első részéből, aki mindenáron kötődni szeretne valakihez, mert nagyon magányos. Visszatér még Csizmás szerelme is, és ők hárman indulnak útnak a kívánságcsillag után. Cameo-ként feltűnik még Mézi, valamint Pinokkió is, igaz csak egy-egy perc erejéig, de mégis jó volt újra látni őket. A film végi jelenet pedig arra enged következtetni, hogy Csizmás és új csapata visszatérnek Túl az Óperenciánba, ahol valószínűleg Shrek, Fiona és Szamár is becsatlakoznak egy újabb kalandra.

2023.02.24 RigbyTheMad

Tökéletes

Tökéletes minden szempontból. És nem volt gyerekes, aminek nagyon is örültünk. Volt benne minden, vicces is volt, komoly és érzelmes is. Ilyenekből kellene még több. A szinkronhangok nagyon jók voltak végre. Mindenhol sikeres lett. Még jó, hogy nem ennek az elmaradott magyar népségnek a véleménye számít.

2016.09.10 puffancshercegnő

Felnőttként is szórakoztató volt, hozta a Shrek filmek hangulatát, ami külön plusz pont. Szerintem igényes mese, jó történettel, amit a gyerekeknek is könnyű követni, és leköti őket végig.

2023.03.31 Fikatours_blogger

Inspiráció

Csak nekem tűnt fel, hogy a főgonosz figurája (Jack Horner) mennyire hasonlít a John Wick 4-ben lévő Killához (a dagi kártyás fazonhoz)?

2023.07.31 taba

Aki a Shreket szereti...

...annak valószínűleg tetszeni fog ez a történet is. Csizmás, a kandúr 10 év után új kalandra indul, célja az utolsó kívánság megszerzése. A rajzfilm tükrözi a Shrek alkotóinak remek humorát, iróniáját. A történet végig szórakoztató és megható egyszerre. Görbe tükör, mely az emberi természet sötét oldalát is kifigurázza. Mindenkinek ajánlom a megtekintését.

Norbi nevű játékostársunknak most igaza lett

Amikor Norbiék a filmről beszélgettek, hogy még nem látta egyikőjük sem, kedvet kaptunk megnézni, így beültünk rá a családdal moziba. Annak a 12 éves fiúnak van ízlése a filmekhez, nah meg a vezető rendezőnek is, de ez nem volt kérdéses a 2011-es első rész után. Jó kis folytatás lett.

2022.12.08 phelixmad

Hihetetlenül kedves mese, akárcsak az előző is az volt, na és persze tanulságos is, amilyennek lennie kell.

2022.12.09 DReyy10

Én egyszerűen nagyon vártam ezt a mesét, és szerencsére ezúttal sem csalódtam. Szerintem érdemes beülni rá az egész családdal.

2023.06.01 csontmániákus

Le vagyok nyűgözve

Tökéletesen összerakott film minden téren. A látványvilág nagyon modern, élvezhető. De maga a mondanivalója volt számomra a legérdekesebb, kevés gyermekeknek szóló animációs film mer a halál gondolatával foglalkozni. De ez a merész vállalkozás kellett ahhoz, hogy ez a film ilyen remekmű legyen.

2023.09.17 Pátkai

Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság értékelés: 9,5 – zseniális, látnod kell!

Általában nem várunk sokat egy folytatástól, amit 11 évbe tellett elkészíteni. A Pixar és a Disney saját stúdiója által készített mostani animációs filmek majdnem mind gagyik, de a DreamWorks most olyat hozott, amire eddig még nem volt példa. A Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság egy mestermű, és nemcsak animációs film téren, hanem más téren is. Izgalmas, ötletes, színvonalas, poénos, kalandos, elképesztő karakterekkel ellátott, pörgős, élvezetes, és még sorolhatnám, hogy mi minden szuper ebben a filmben, de a legjobb, legnagyobb és legkiemelkedőbb érdeme az üzenet. A halál létező dolog, és a félelem meg a szorongás is. Ezt a három dolgot a Csizmás, a kandúr 2 olyan érett módon mutatja be, hogy olyat még nem láttunk. Szembe kell néznünk a félelemmel és a halállal, hogy legyőzzük azt. Az ember nem halhatatlan, és a bátor ember is fél néha. És ezt egy animációs filmtől kaptuk meg, a lehető legérettebb módon. A Disney egyre több csalódást mutat, de a DreamWorks elhozta 2022 karácsonyán azt, amire szükség volt, hogy lássa a világ. A minden értelemben mestermű Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság olyat mutatott, hogy leesik az állunk. Kicsiknek, nagyoknak, felnőtteknek, időseknek és szó szerint mindenkinek tudjuk ajánlani ezt a csodálatos animációs filmet.