
Vélemények (22)
(8,5/10 – mese, ami úgy szól gyerekekhez, hogy közben a felnőttek szorongását is simogatja.) Ha valaki azt mondja pár éve, hogy a Shrek-univerzum egyik mellékkaraktere képes lesz egy egzisztenciális krízis köré épített, vizuálisan pazar, morálisan é... Teljes kritika
Kandúr, a Shrek-fanchise egyik legnépszerűbb karaktere 11 év után tért vissza második önálló kalandjával, mely az előzményekhez ( Harmadik Shrek, Sherek a vége, fuss el véle, illete Csizmás, a kandúr, rólatok van szó) viszonyítva szokatlanul kiforrot... Teljes kritika
Fantasztikus látványvilág, gyönyörű animációs megoldások, remek hangok, és egy kompetens történet jellemezte ezt a filmet. A karakterek és fejlődésük se nem eredeti, se nem meglepő, de mégis örvendetes, hogy a film egyáltalán gondolt ilyesmire. Egy picit túl lett tolva a comic relief oldala a filmnek, és rengeteg vicc elég kiszámítható volt. Bár ezt a sztorit már láthattuk ezerszer, mégis az animáció stílusa és hangulata megemeli a minőségét.
Maga a sztori cuki. A szereplők nemkülönben. Mégsem éreztem azt, mint amikor láttam a Csizmás, a kandúrt. Azt hiszem, ez a tipikusan újabb és újabb sztorikat csinálunk egy jópofa karakternek, de a cél nem a minőség. Például a „harci” jeleneteknél engem zavart a technikai megoldás. Ennél sokkal jobban is meg lehetett volna csinálni. Mégsem állíthatom, hogy nem érdemes megnézni. Érdemes. Max. nem azt fogod kapni, amit egy ilyen legendás tolvajtól-hőstől-cicacsábásztól-macskától és a csizmájától elvárnál. Szerintem nézd meg nyugodtan, aztán majd eldöntöd magad, hogy jó-e, avagy sem. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!
Na, kivártam a SkyShowtime premiert, ha már elő vagyok fizetve, aztán tologattam picit, de végül csak megnéztem. Valóban nagyon jól sikerült, végig pörög, szép ez a Pókverzumra hajazó animációs stílus, bár pár jelenetnél zavart picit a darabosság. Va... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Legelőször a 2000-es évek elején találkozhattunk Csizmással a Shrek második részében. Azóta láthattuk Shrek ezt követő kalandjaiban is a vörös macskát, majd a negyedik Shrek után önálló filmben is brillírozhatott kedvenc kandúrunkat. Azóta eltelt több, mint tíz év, és bevallom, nem nagyon emlékszem az első résznek a tartalmára, csak elég homályosan. A mostani film röviden arról szól, hogy Csizmás Kandúrnak már csak egy élete marad a kilencből és egy kívánságcsillag segítségével szeretné visszakapni a korábbi életeit. Persze nem csak ő szeretné a kívánságcsillagot, hanem a történet ellenlábasai is. A mese végére az is kiderül, vajon sikerrel jár-e Kandúr. Az úton most sem lesz egyedül, végigkíséri egy ragaszkodó kiskutya, akit egy macskamenhelyen ismert meg. Az ő karaktere és viselkedése rögtön Szamarat juttatta eszembe a Shrek első részéből, aki mindenáron kötődni szeretne valakihez, mert nagyon magányos. Visszatér még Csizmás szerelme is, és ők hárman indulnak útnak a kívánságcsillag után. Cameo-ként feltűnik még Mézi, valamint Pinokkió is, igaz csak egy-egy perc erejéig, de mégis jó volt újra látni őket. A film végi jelenet pedig arra enged következtetni, hogy Csizmás és új csapata visszatérnek Túl az Óperenciánba, ahol valószínűleg Shrek, Fiona és Szamár is becsatlakoznak egy újabb kalandra.
Látványos mese, szuperül karakterizált hősök, mindenki egyedi és külön egyéniség. Így nem azt érezzük, hogy Csizmás Kandúr kerül egyedül főszerepbe. Ugyanúgy szerethető a csupaszív kutyus, Perrito a megható kis élettörténetével együtt, aki felfogásával és megnyilvánulásaival képes megszelídíteni a két harcos cicust, Csizmást és Puha Praclit. Apró gyöngyszemekként gurulnak elénk a történeten átívelő bölcsességek. A haláltól való félelem a felnőtteket jobban kísérti, mint a gyerekeket, akik számára viszont bátorságot implikáló módon hozza közel ezt az igen nehéz témát. Bár a felnőttek számára is roppant ijesztő a halál képében megjelenő Farkas. A fütyülést nagyon eltalálták az alkotók, engem rendesen beparáztatott. Egyébként a klasszikus Csizmás Kandúr Grimm mesebeli karaktere annyira nem áll messze a modern Csizmás Kandúrétól. Furfang, találékonyság, bátorság mind közös ismérve a különböző vásznakon feltűnő harcos szőrgombócnak. S, hiába a sokadig széria, újítás, még mindig rá lehetett húzni egy másik történetet erre a mesére. Az elpazarolt 8 élet nekünk is üzen valami lényegeset. Ki mit fogad be belőle. Fontos, hogy azt a megmaradt egy életet ne holmi hiúságokra pazarolja el az ember macskája, hanem nézzen szembe az igazán értékes érzéseivel. És ne meneküljön. Persze ez egy kicsit le lett egyszerűsítve, a mesében sokkal komplexebben élhetjük át a fő gondolatokat. Egy izgalmas és szerethető történetre sikerült Az utolsó kívánság.
Hasonló filmek
Csak nekem tűnt fel, hogy a főgonosz figurája (Jack Horner) mennyire hasonlít a John Wick 4-ben lévő Killához (a dagi kártyás fazonhoz)?
Felnőttként is szórakoztató volt, hozta a Shrek filmek hangulatát, ami külön plusz pont. Szerintem igényes mese, jó történettel, amit a gyerekeknek is könnyű követni, és leköti őket végig.
A Csizmás Kandúr 2 egy különleges animációs élmény, amely sikeresen folytatja az eredeti film szellemiségét, először új perspektívákat is bemutat. A vizuális kép, a karakterek elevenek és életteliek, és a stílusos animációval sikerült még gazdagabbá ... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Jó mese volt, az animáció igazán lenyűgözött, nagyon szépen kidolgozták, öröm volt nézni. A történet eleinte rendben volt, de a végére néha már azon kaptam magam, hogy figyelem az órát, mikor ér véget. Az is meglepő volt, hogy pánikrohamot és káromko... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Láttam a filmet, és... az előzőhöz képest ez már a legjobb, és kimagaslóan csodás és zseniális folytatás a Universal és a DreamWorks alkotásában. Csizmásnak már csak 1 élete maradt, miután a 8 közül a veszélyesebb helyzetbe keveredett egy agancsos óriással. Ezért Kandúrunknak fel kell hagynia a hősködéssel, később Kandúrunk egy macskákkal teli házban érkezik, amíg Aranyfürt és a három medvebocs fel nem bukkan, Kandúr és egy macskának öltözött kutyával és Cicussal megszökik, és a három gonoszunk megpróbálja ez egyiknek beszerezni a térképet a három főhőstől, ami a várost és a világot megváltoztatja a térképen, miután néhány idézet megjelenik. A gonoszok közül Aranyfürték és a három állat összetépi a térképet, és Jack Horner elesik a fénybe, s a végén megjelenik a Túl az Óperencián nevű város, ahol játszódik a 2004-es Shrek 2 is. Az a legizgalmasabb benne, hogy itt is 2D-s technikát használtak a jeleneteknél, mint a SpongyaBob: Spongya szökésben című filmben, vagy A rosszfiúk 1-2. filmekben, de ez a film teljesen 3D-s animációval rendelkezik, és elképesztően csodás. Gratuláció a szereposztásnak és a stábnak is.
Tökéletes minden szempontból. És nem volt gyerekes, aminek nagyon is örültünk. Volt benne minden, vicces is volt, komoly és érzelmes is. Ilyenekből kellene még több. A szinkronhangok nagyon jók voltak végre. Mindenhol sikeres lett. Még jó, hogy nem ennek az elmaradott magyar népségnek a véleménye számít.