Így neveld a sárkányodat 3. (2019)

How to Train Your Dragon: The Hidden World

Thibo84   2019. 02. 24.

Egy zseniális befejezése a trilógiának ez az alkotás. Tökéletes volt a történet és a humor sem maradt ki belőle, meg persze a dráma és az érzelmek is szerepet kap benne. Az ember azt hiszi, hogy mindig az első rész az igazi és aztán hanyatlani kezd a csillaga. De itt épp fordítva történt. A második résznél egyre csak emelkedett, ennél viszont már hullócsillaggá vált. Minden korosztály élvezheti ezt a mesét.

dailyfilmsan   2019. 06. 27.

Úgy hiszem méltó befejezést kapott ez a trilógia ezzel a résszel. Hatásos elemekkel vezet rá a végső megoldásra, a búcsúra és ez a búcsú kicsit el is nyomja a főgonosz motivációját. Úgy hiszem a gonosz karaktere is csak egy eszköz volt ami rávezette a szereplőket mennyire nem helyes amit tettek eddig hiába hitték azt hogy nemes amit tesznek. Nekem nagyon tetszett az összes rész és így ez is.

MP170506   2019. 03. 09.

Nagyon jó kis befejezése lett a trilógiának. Volt benne minden, ami egy ilyen animációs filmbe kell: humor, dráma, fordulatok, tanulság. A képivilága és a karakterek is nagyon jók.

Shelby07   2019. 04. 08.

Nekem már az előző két része is nagyon tetszett, egy nagyon aranyos es rendhagyó rajzfilm. Az új, fehér sárkány különösen lenyűgözött, szerintem nagyon jó, hogy tulajdonképpen köré és az éjfurja köré építették fel a történetet. Engem lekötött, nagyon élveztem, úgyhogy mindenkinek bátran ajánlani tudom, hogy nézze meg.

HercegPeter   2019. 07. 17.
Végre valami értelmes lezárást kapott.

Sokáig ellenálltam az első rész keltette hype-nak, de nem olyan régen rávettem magam és megnéztem. Nem is kellett több, annyira megtetszett, hogy hamarosan megtekintettem a többi részt is, a három rövidfilmet is beleértve. Ritkán fordul elő, hogy egy olyan moziuniverzum, ami ekkora bevételeket produkál méltó befejezést kapjon. Ezeket általában addig húzzák, amíg már nem is emlékszünk hány része van és azok is egyre rosszabbak. Szerencsére az Így neveld a sárkányod trilógiát rendesen be tudták fejezni. Az első részben megismert gyerekek és sárkányok felnőttek, de a barátságok megmaradtak. Olyan jól sikerült a befejezés, hogy a három rész közül talán ez lett a legjobb. Az utolsó jelenetek pedig meghatóak. Az egy olyan rajzfilm, amit tényleg minden korosztály élvezhet. Kicsit sajnálom, hogy az első két epizódra is 5 csillagot adtam, mert így nem érezhető az, hogy ez a rész a legjobb, a trilógia megkoronázása. Persze a filmekkel még nincs vége a hatalmas bevételeknek. Akárhányszor bemegyek egy üzletbe, a játékosztályon rengeteg plüss és játékfigura mered rám, amelyeket Fogatlanról és társairól mintáztak. Azon sem csodálkoznék, ha néhány év múlva egy gagyi sorozatban visszatérnének a karakterek, de ne legyen igazam.

Dean DeBlois
Gerard Butler
Gerard Butler
Jay Baruchel
Dean DeBlois
Kit Harington

Az Így neveld a sárkányodat széria harmadik és egyben befejező része tökéletesen zárja le a nyolc évvel ezelőtt megkezdett történetet, de ezzel kicsit össze is töri a szívünket. több»

A nagyszerű vizuális megvalósítás mellett, ami nagyon el lett találva az a karakterek jellemfejlődése, ahogy a gyerekből felnőtté váltak – Fogatlan is – annak minden előnyével és hátrányával. Ehhez méltóan egy elég komoly mondanivalót kapott a film, ami tökéletesen, és méltósággal lezárja Hablaty és Fogatlan kalandjait. Nem mondom, hogy nem fog fájni a szívünk ahogy az utolsó képkockákat nézzük, de ez itt és így kellett befejezni. Az Így neveld a sárkányodat 3. egy szórakoztató, szívmelengető kaland, ami után jól eső érzéssel fogunk felállni a moziszékünkből. több»

Így neveljük egymást. több»

A film összbevétele 519 896 648 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 600 272 720 forintot termelt.

Az előzetesben a három kis gronkel repül, a filmben pedig valójában az éjjeli fények (kis éjfúriák). Ez pedig azért érdekesség, mert Dean nem akarta lelőni, hogy mi is lesz a filmben valójában.

(RiderDragon)

A film első előzetesét 2018. június 7-én mutatták be a rendező, Dean DeBlois 48. születésnapján.

Az Így neveled a sárkányodat a DreamWorks Animation első trilógiája, melynek mindhárom részét más filmstúdió forgalmazta (Paramount, 20th Century Fox, Universal).