Így neveld a sárkányodat 3. (2019)

How to Train Your Dragon: The Hidden World

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Hgggggggffftttt   2020. 02. 14.

Jó jó ,de

Tetszett mert szépen meg volt csináva ,de a többi sztem jobb lett.

Filmdoki   2019. 03. 07.

Fájdalmas a búcsú, de sosem végleges

Hablaty és Fogatlan utolsó kalandját több millió ember várta. Nem ok nélkül, hisz a fiú és a sárkány barátsága pillanatok alatt belopja a néző szívébe magát. A harmadik rész pedig nem okoz különösebb csalódást, mi több, méltó lezárása ennek a nagyívű történetnek, mely a rajzfilmvilág Star Wars vagy A Gyűrűk ura trilógiájának is tekinthető. A lezárás ügyesen fonja össze a történetet az előző résszel, hiszen az ottani események érezhetőn kihatottak Hibbant szigetre és a rá váró veszélyekre. Az Így neveld a sárkányodat három felteszi a koronát Hablaty felnövés történetére. Hősünk megtanulja, hogy nem egy senki. Hatással volt másokra, és mások is hatással voltak rá, így vált a hosszú út végére e... több»

Thibo84   2019. 02. 24.

Egy zseniális befejezése a trilógiának ez az alkotás. Tökéletes volt a történet és a humor sem maradt ki belőle, meg persze a dráma és az érzelmek is szerepet kap benne. Az ember azt hiszi, hogy mindig az első rész az igazi és aztán hanyatlani kezd a csillaga. De itt épp fordítva történt. A második résznél egyre csak emelkedett, ennél viszont már hullócsillaggá vált. Minden korosztály élvezheti ezt a mesét.

dailyfilmsan   2019. 06. 27.

Úgy hiszem méltó befejezést kapott ez a trilógia ezzel a résszel. Hatásos elemekkel vezet rá a végső megoldásra, a búcsúra és ez a búcsú kicsit el is nyomja a főgonosz motivációját. Úgy hiszem a gonosz karaktere is csak egy eszköz volt ami rávezette a szereplőket mennyire nem helyes amit tettek eddig hiába hitték azt hogy nemes amit tesznek. Nekem nagyon tetszett az összes rész és így ez is.

MP170506   2019. 03. 09.

Nagyon jó kis befejezése lett a trilógiának. Volt benne minden, ami egy ilyen animációs filmbe kell: humor, dráma, fordulatok, tanulság. A képivilága és a karakterek is nagyon jók.

Dean DeBlois
Gerard Butler
Gerard Butler
Jay Baruchel
Dean DeBlois
Kit Harington

Az Így neveld a sárkányodat széria harmadik és egyben befejező része tökéletesen zárja le a nyolc évvel ezelőtt megkezdett történetet, de ezzel kicsit össze is töri a szívünket. több»

A nagyszerű vizuális megvalósítás mellett, ami nagyon el lett találva az a karakterek jellemfejlődése, ahogy a gyerekből felnőtté váltak – Fogatlan is – annak minden előnyével és hátrányával. Ehhez méltóan egy elég komoly mondanivalót kapott a film, ami tökéletesen, és méltósággal lezárja Hablaty és Fogatlan kalandjait. Nem mondom, hogy nem fog fájni a szívünk ahogy az utolsó képkockákat nézzük, de ez itt és így kellett befejezni. Az Így neveld a sárkányodat 3. egy szórakoztató, szívmelengető kaland, ami után jól eső érzéssel fogunk felállni a moziszékünkből. több»

Így neveljük egymást. több»

A film összbevétele 519 896 648 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 600 272 720 forintot termelt.

Az előzetesben a három kis gronkel repül, a filmben pedig valójában az éjjeli fények (kis éjfúriák). Ez pedig azért érdekesség, mert Dean nem akarta lelőni, hogy mi is lesz a filmben valójában.

(RiderDragon)

A film első előzetesét 2018. június 7-én mutatták be a rendező, Dean DeBlois 48. születésnapján.

Az Így neveled a sárkányodat a DreamWorks Animation első trilógiája, melynek mindhárom részét más filmstúdió forgalmazta (Paramount, 20th Century Fox, Universal).