Így neveld a sárkányodat 3. (2019)

How to Train Your Dragon: The Hidden World

Érdekességek: Így neveld a sárkányodat 3. (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Az előzetesben a három kis gronkel repül, a filmben pedig valójában az éjjeli fények (kis éjfúriák). Ez pedig azért érdekesség, mert Dean nem akarta lelőni, hogy mi is lesz a filmben valójában.

(RiderDragon)

A film első előzetesét 2018. június 7-én mutatták be a rendező, Dean DeBlois 48. születésnapján.

Az Így neveled a sárkányodat a DreamWorks Animation első trilógiája, melynek mindhárom részét más filmstúdió forgalmazta (Paramount, 20th Century Fox, Universal).

Az Így neveld a sárkányodat 3 a DreamWorks Animation első olyan filmje, mely a Universal forgalmazásában került a mozikba.

Az Így neveld a sárkányodat 2-vel ellentétben a trilógia harmadik részének hivatalos angol címében nem szerepel szám. Az eredeti cím: How to Train Your Dragon: Hidden world (Rejtett világ).

DreamWorks Animations negyedik animációs franchise-a, mely trilógiává bővült (Shrek, Madagaszkár, Kung Fu Panda).

A film Cressida Cowell azonos című könysorozatán alapszik.

A film premierjét eredetileg 2016. júniusára tűzték ki (2012. szeptemberében), végül azonban csak 2019-ben került a mozikba. A film rendezője, Dean DeBlois egy interjúban elmondta, hogy túlságosan is ambiciózus volt a 2016-os premier, és egyszerűen több időre volt szüksége a csapatnak.

Az Így neveld a sárkányodat 3 kimagaslóan pozitív kritikai fogadtatásban részesült. A film jelenleg is 100 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. január).