Kubo és a varázshúrok

Kubo és a varázshúrok

Kubo and the Two Strings

A képzeletbeli Japánban játszódó történet főhőse az okos és jószívű Kubo, aki azzal szórakoztatja kisvárosa lakóit, hogy különféle történeteket talál ki. Egy nap azonban véletlenül megidéz egy szellemet, s ez örökre megváltoztatja életét. A bosszúszomjas szellem elől való menekülésben… Több

Rendező: Travis Knight
Forgatókönyvíró: Marc Haimes, Chris Butler, Shannon Tindle
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier (HU): 2016.10.06.

2022.02.10 dailyfilmsan

Érdekes egy rajzfilm volt, élveztem. Egy új világot tár a néző elé, és ez a világ elég érdekes és sokszínű és változatos. Nem egy Disney-szökevény darab, szerintem érdemes megnézni.

2018.01.18 mamiéstöti2

Ahhoz képest, hogy egy kicsit túl van tűzdelve fantáziaelemekkel abszolút élvezhető volt, főleg a grafikája. Tetszett.

Különleges,gyönyörű képi világ,izgalmas,aranyos,néha izgalmas,és vidám történet! Váratlant húzott a rendező,és bejött! Mindenképpen érdemes egy estét rászánni!

2017.02.27 ArpiHajdu és Réci

Az emlékek hatása...

A filmet sikerült még a 89. Oscar-gála előtt megnéznem, s bár sejtettem, hogy a Zootropolis a legnagyobb esélyes az animációs film kategóriában, de egyáltalán nem bántam volna, ha ehhez a filmhez vándorol az aranyszobrocska. Technikailag elüt azoktól... Teljes kritika

2017.02.17 dulkap

Technikailag nagyon szépen megcsinált film, ami üde színfolt a sok egy kaptafára készült amerikai animációs filmek közt. Természetesen egy élvezetes filmhez nem elég a szép megjelenés. Szerencsére a történet is rendben van: szépen felépített forgatók... Több

A film összbevétele 69 929 545 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 30 229 530 forintot termelt. A hazai mozik összesen 25 730 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 136 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A stáblista alatt a While My Guitar Gently Weeps szól a The Beatles-től. A film egyik mellékszereplőjét Beetle-nek hívják.Szerző: puffancshercegnő

Ez a második Laika film, amiben egy Trónok harca szereplő van a főszerepben. A Doboztrollokban Egg hangját Isaac Hempstead (Bran Stark) adja, míg Kuno hangját (Rickon Stark).Szerző: puffancshercegnő

A film elején lévő táncot Tanko Bushi-nak nevezik, és az Obon Fesztiválon szokták táncolni.Szerző: puffancshercegnő

(2016. 10. 11.)
A legfontosabb húrokat pengeti
Már ennyiből is kiderülhet, hogy LAIKA-ék valóban arról és úgy forgattak filmet, amit és ahogy ők jónak tartottak. Eleve: stop-motion technikával manapság animációt készíteni őrültség, mert őrült sok pénzbe kerül és őrült sok időbe, de ezek a művészek soha nem akartak normálisnak látszani: nem jöttek zavarba a pepecseléstől, mint ahogy attól sem, h... Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 11. 05.)
Szívünk húrjait többször is megpengeti, de annak igazi titkos ajtajához a Laika még mindig Coraline által jutott el. 85/100 Több

(2016. 10. 07.)
Tűnhet úgy, hogy a soktermes mozikban fellelhető animációs filmek piacát a Disney/Pixar, a DreamWorks és a minyonokkal magát degeszre kereső Illumination Entertainment monopolizálták maguknak, légmentesen lezárva azt bárki más előtt. Ha engem kérdeznek, ez egy picit elhamarkodott lenne. 100/100! Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 10. 10.)
Nem érdemes egy pillanatra sem máshova néznünk, hiszen ha így teszünk, tényleg lemaradunk valamiről, ha másról nem, egy születendő családról, a szereplők közti aranyos és szívet melengető kémiáról; vagy csak egyszerűen néhány megelevenedő origami figurától. 8,5/10 Több

(2016. 10. 16.)
Szerethető és elismerésre méltóan magas minőségű fimről van szó, itt nincs helye a hezitálásnak, irány a mozi!
9/10 Több