Miraculous: Katicabogár és Fekete Macska kalandjai (2015-2021)

Miraculous: Tales of Ladybug & Cat Noir

mamorosmalna   2022. 12. 06.

Kinőttél már belőle. Hát nem! :-D

Hiába mondogatják nekem ismerősök is, én rászoktam. Beszippantott. Az elején még nem volt ennyire komoly, mint most, ahol tartunk, az ötödik évadban. Hét év alatt idáig jutni érdekes egy út volt. Én személy szerint nagyon szeretem, bár abban igazat adok a gyűlölködőknek, hogy néha egy kicsit logikátlan, bugyuta tud lenni. De ettől függetlenül élvezhető.

Ms. Akárki   2021. 10. 29.

Unokatesóm mostanában nonstop ezt nézi a Disney Chanelen, így volt szerencsém látni jó sok részt belőle. Egyszerűcske, de kifejezetten kellemes háttérzörej. És szerintem poén, ahogy mindig valahogy katica és Fekete Macska szerelmi kuszaságát próbálják erőltetni.

SzFa   2017. 09. 30.

Nagyon rossz mese. Nem véletlen, hogy csak hajnalban merik leadni. Marinette és Adrien kiléte elég egyértelmű és képtelenség, hogy senki nem fedezi fel. Semmi sem tetszett a mesében.

Sniper   2016. 01. 10.

Nagyon bájos és nagyon szórakoztató sorozat; az egyik kedvencemmé vált az elmúlt időszakban. Holott elmúltam már 25, de mégis nagyon élvezem. Szerintem nem csak a főszereplők által megcélzott közönség számára érdekes és vicces.

pav   2016. 10. 13.

Végre egy animációs kalandfilm-sorozat, melyből semmi sem hiányzik! A történet egyszerű és világos, a főhősök karaktere érthető és tiszta, a zene találó és a húsz perces epizódok is tartalmasak, s elejétől a végéig jó cselekménnyel felépítettek. Díjazom ezt a francia-koreai közös munkát!

Eredetileg ez a sorozat egy Anime lett volna, animés grafikákkal.

(sunset moonset)

Plagg nevének jelntése veszély (kínaiul).

(Mithrel)

Tikki nevének jelntése boldogság (kínaiul).

(Mithrel)

Halálfej eredetileg 'Papillion', azaz pillangó franciául, angolul 'Hawk Moth',ami pedig molylepkét jelent.

(Mithrel)

Nem Franciaországban, hanem Dél-Koreában debütált először a sorozat.