Avatar – Aang legendája (2003)

Avatar: The Last Airbender

JanneAhonen   2020. 07. 12.

Nem szeretem a sorozatokat, de az Avatar gyerekkorom óta az abszolút kedvencem, egyben majdnem az egyetlen sorozat, amit az elejétől végéig megnéztem

mamiéstöti2   2019. 02. 09.

Nagyon jó a története és sok izgalom van benne, de kicsit vontatott néhol és egy-két részben nagyon irreális dolgok vannak.

Deku   2017. 08. 21.

Egész tűrhető kis animációs sorozat. Többet vártam éppenséggel tőle, de egynek mindenképpen megteszi. Szórakoztató de néhol kissé uncsiba csap át. Egyszer nézhető.

babsy88   2016. 08. 06.

Nekem nagyon tetszik ez a sorozat, Aang karaktere elhiteti az emberrel, hogy kellő kitartással és odafigyeléssel sok mindent elérhet az ember. Izgalmas, érthető epizódok, amik jól közelítenek a végkifejlet felé.

Edii   2015. 09. 15.

Nem vagyok oda az ilyen típusú sorozatokért, de ez tetszett: fantáziadús, poénos és a bölcseletek sem hiányoznak belőle.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Remek animácios sorozat. A történetek remekek és a rajzolás sem rossz. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

Norbert93   2019. 05. 14.

Ha a film feleennyire jó lett volna, akkor biztosan kap folytatást is. Nagy belépőt kaphatott volna ez a nagyszerű és egyedi felépítéssel rendelkező sorozat a filmek világába, amennyiben nem lett volna ekkora bukás.

A levegő nomádjait a tibeti szerzetesekről mintázták.

(Pirospingu)

A sorozat alkotója, Michael Dante DiMartino Az utolsó léghajlító léghajlító miatt hagyta ott a Family Guy-t (1999).

A léghajlítás mozdulatait a Ba Gua harcművészet ihlette.

A vízhajlítás koreográfiája a Tai Chin alapul.

A földhajlítás mozdulatait a Kung Fu egyik fajtája, a Hung Gar ihlette.

A sorozat eredetileg a távoli jövőben játszódott volna, azonban a fejlesztés során az alkotók végül elvetették az ötletet.

A tűzhajlítás koreográfiája az északi Shaolin Kung Fun alapszik.