A Lego-kaland (2014)

The Lego Movie

Benyó   2021. 01. 17.

Minden szupi-szuper

Az egyik kedvencem, számtalanszor láttam már. Aki még nem látta, nézze meg mindenképpen Nagyon jó a humora, és tanulságos története van.

GedyPapa   2017. 03. 09.

Azoknak (mint például én), akik számára a gyermekkori szórakozást a Lego nyújtotta igazi szórakozás volt ez a nagyon jól elkészített Lego Movie. Szellemes, ötletes és akciódús volt mind a Lego világban zajló történet, mind az élőszereplős. Még az "ev... több»

hp   2015. 01. 24.

A tavalyi év legjobb animációs filmje. Laza, üde, szórakoztató, és ha erről meg is feledkeznék, arra emlékezni fogok, hogy ez az a film, ami valahogy elkerülte az Oscar-bizottság figyelmét.

dailyfilmsan   2019. 09. 29.

A technika nagyon tetszett, eleinte nem tudtam jónak elképzelni a rajzfilmet. Gagyira számítottam, és meglepően jól konfigurált képet kaptam. Úgyhogy eleve plusszal indított a film. Ötletes volt emellett, és a gagyi szöveg is eléggé fülbemászó, hogy ... több»

Sabnock Sanatory   2020. 12. 10.

Szuper kis animációs mozi. Könnyed, habos-babos, és mégis odaszögezi az embert a képernyő elé. Soha rosszabbat ne lássak! Minden generációnak ajánlott.

babsy88   2015. 01. 23.

Többet vártam ettől a mesétől. Sablonos poénok, jellemtelen szereplők, bár Emmettnek pont ez a tulajdonsága. Elég unalmas, de egyszer nézhető. Will Ferreltől szokatlan komolytalanság. Azért minden Szupi Szuper!!!

Ms. Akárki   2019. 07. 21.

Nagyon jó, kellemes meglepetés volt ez a film. Aranyos és fantáziadús történet. Emmet már az elején belopta magát a szívembe a kedves kis bugyuta kisugárzásával. A zene fülbemászó, kiirthatatlan. Felnőtt fejjel is nagyon klassz poénok vannak benne.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció- és kalandfilm kategória listájának 21. helyén áll.

Richard Corliss filmkritikus szerint 2014 legjobb filmes alkotása A Lego-kaland.

2015-ben elnyerte a BAFTA-díjat: Legjobb animációs film: Phil Lord, Chris Miller.

Edgar Wright azt nyilatkozta, hogy ez a kedvenc filmje 2014-ből.

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-ot kapott 226 kritika alapján.

Az USA-ban 400 416 780 dollár bevételt generált, 60 millió dollárból készült el A Lego-kaland.

Már a bemutató előtt bejelentették, hogy folytatás készül a filmhez.

Magyarországon egy nappal az amerikai premier előtt, 2014. február 6-án mutatták be a mozik.

Élőszereplős részek is fellelhetők benne.

Phil Lord egy személyben rendezője és forgatókönyvírója a filmnek.