The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

Anna Popplewell
William Moseley
Anna Popplewell

Narnia aranykora véget ért, a királyok távozása után ezerháromszáz év telt el, és a birodalmat a telmarilok inváziója fenyegeti. A válságos helyzetben új reménysugár tűnik fel: a három Pevensie gyerek visszatér, hogy megvédje népét. Találkoznak a száműzött telmaril herceggel, Caspiannal, aki a… Több

Rendező: Andrew Adamson
Író: C. S. Lewis
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Lengyelország, Csehország, Szlovénia
Premier (HU): 2008.06.12. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2020.02.21 drg0602

Mint az előző rész ez is egy kellemes családi fantasy amit nem szabad kihagyni. Nekem tetszett. Jó történet, látványos! Egész jó családi film, egy borús délutánon!

2015.07.03 dulkap

Egy hangyányival gyengébb mint az előző rész, de nagyjából hasonló a színvonala szerintem. A film második fele kifejezetten élvezetes is volt időnként. Talán egy kicsit több fantáziával a csatajelenetek és egyéb dolgok, nem keltettek volna bennem egy... Több

2017.07.18 Orosz István

Nekem jobban tetszik mint az első rész, itt már megváltozott minden a régi mellék szereplők már meghaltak, helyettük újak vannak, és új ellenség is fedi fel a fejét aki maga az ember.

2019.06.16 Ms. Akárki

Édes meseként, türdérmeseként fogható fel ez a film. Ismét eljutottak Narnia-ba és ismét meg kell kűzdeniük a vidék szabadságáért. Főleg Caspian és Susan párosa miatt imádtam a filmet. Kár hogy nem kaptak több közös jelenetet. Az animáció is egész látványosra sikerült.

2019.05.05 Norbert93

A Narnia krónikái sosem volt egy olyan részletes vagy egyedi, mint a LOTR vagy a Harry Potter, de a maga nemében mindig elrepített minket egy varázslatos mesebeli világba, ahol emberek, lovagok, szörnyek és beszélő állatok éltek. Az egész olyan akár egy tartalmas álom, amiből az ember nem igazán szeret felkelni.

A filmben 1500 speciális effektet használtak a látvány kedvéért.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Skandar Keynes megsérült az egyik csatajelenet forgatása közben. A jelenet szerint egy szikláról kellett volna leugrania egy lóra, de ez nem sikerült, s megsérült a sarka. A többi jelenetet már erős fájdalomcsillapítók hatása alatt kellett felvennie.Szerző: ArpiHajdu és Réci

2008-ban a 10. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Ben Barnes a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2