Percy Jackson és az olimposziak - Villámtolvaj (2010)

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson és az olimposziak - Villámtolvaj

Norbert93   2019. 04. 28.

Tipikus látványfilm tiniknek, ami régen ifjúsági film volt, az most nagyjából ezt a vonalat követi. Igaz, ami igaz, nem egy rossz film, még élvezhető is, de teljesen logikátlan és sokszor következetlen.

hsanya182   2015. 05. 20.

Egy átlagos fantasy-film fiataloknak, kamaszoknak, gyerekeknek. Cselekménydús, engem még 28 évesen is lekötött. :) Persze a fiatal generációnak készült film, szerintem tökéletes, tanulságos és izgalmas, ajánlani való film.

Ms. Akárki   2019. 04. 23.

Tipikus gyerekeknek szóló fantasy , de az író, Rick Riordan cselesen azért görög történelmet is tanít a könyvben, könyvekben, így ezáltal a filmben is. Nagyon érdekes fantáziavilágot alkotott meg. Poseidon volt a kedvencem és Annabeth. Izgalmas és újszerű tinifilm.

TribeBubu   2016. 11. 27.

Chris Columbus bámulatosan szép CGI jeleneteket dirigált össze. Viszont a többi jelenet méltatlan hozzá. Meg úgy az egész történet is. Szinte mindegyik korábbi filmje mutatósabb. Műfajon belül a Harry Potter első két részét rendezte még Columbus, ez ... több»

Sem Rorrey   2017. 11. 29.

Humoros, izgalmas, fordulatos film. Nem ilyenre számítottam a könyv alapján, az jobban is tetszett, de ez is megállta a helyét.

Mithrel   2016. 08. 14.

Az egész film egy nagy katasztrófa. Szerintem. Meggyalázzák vele a könyvet. Pocsék karakterábrázolás, és nem csak az a bajom, hogy csak a neveik egyeznek a könyvbeli szereplőkkel, hanem, hogy ha teljesen el is vonatkoztatok az alaptörténettől, akkor ... több»

Plisetsky   2018. 04. 22.

Az eleje, sőt, a többi része is kapkodás érzetet ad. Próbálják gyorsan a lényegesebb dolgokat egy részbe sűríteni és ezzel egy kapkodást szülni. Próbáltam elvonatkoztatni a könyvtől de még így is egy olyan 5/4es film lett. Alapból a csaták látványosak és a színészi játék se rossz.

Logan Lerman a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

A film Rick Riordan azonos című regénye alapján készült.

Chiron egyszer erélyesen rászól Dylanre és Parisra. Minden bizonnyal nem véletlen, hogy így hívják a Chiront játszó Pierce Brosnan gyermekeit is.

(ps)

Luke a filmben a Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009) videojátékot játssza.

(ps)

A szereplők a kaszinóból egy Maseratival távoznak, aminek az emblémája történetesen egy háromágú szigony.

(ps)

Logan Lerman (Percy) a való életben öt évvel idősebb, mint a karaktere.

(ps)

Annabeth a regényben szőke és zöld szemű, de a filmben a barna és kék szemű Alexandra Daddario alakítja.

(ps)

Athena a legendák szerint egy szűz istennő. Annabeth, halandó gyermeke az istennő elméjéből pattant ki.