Percy Jackson és az olimposziak - Villámtolvaj

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2023.06.23 JRD

3,5*

Rick Riordan sorozatának első kötete, a Villámtolvaj adta az ötletet a filmhez. A könyv népszerű az Államokban, hozzánk annyira nem ért el az elmúlt jó pár év alatt, noha magyar nyelven a sorozat több kötete is megjelent. A film egyébként szórakoztató és látványos. És ennyiben ki is merül az egész. A történet vonalát a görög mitológia adja. Ám hiába szerepelnek benne olyan színészlegendák, mint Uma Thurman, Pierce Brosnan vagy Sean Bean, ez a filmen azért nem segített. Ám ettől még nem mondhatom azt, hogy nem érdemes megnézni. Mert érdemes. Hiszen kikapcsol, szórakoztat. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2015.05.20 hsanya182

Egy átlagos fantasy-film fiataloknak, kamaszoknak, gyerekeknek. Cselekménydús, engem még 28 évesen is lekötött. :) Persze a fiatal generációnak készült film, szerintem tökéletes, tanulságos és izgalmas, ajánlani való film.

2019.04.23 Ms. Akárki

Tipikus gyerekeknek szóló fantasy , de az író, Rick Riordan cselesen azért görög történelmet is tanít a könyvben, könyvekben, így ezáltal a filmben is. Nagyon érdekes fantáziavilágot alkotott meg. Poseidon volt a kedvencem és Annabeth. Izgalmas és újszerű tinifilm.

2019.04.28 Norbert93

Tipikus látványfilm tiniknek, ami régen ifjúsági film volt, az most nagyjából ezt a vonalat követi. Igaz, ami igaz, nem egy rossz film, még élvezhető is, de teljesen logikátlan és sokszor következetlen.

2016.11.27 TribeBubu

Chris Columbus bámulatosan szép CGI jeleneteket dirigált össze. Viszont a többi jelenet méltatlan hozzá. Meg úgy az egész történet is. Szinte mindegyik korábbi filmje mutatósabb. Műfajon belül a Harry Potter első két részét rendezte még Columbus, ez ... Több

2015.06.10 macskulare

A legmegosztóbb történet: A könyvet nehéz letenni, csodálatos! De a könyvvel ellentétben a film nem sikerült valami jól...Egy kamasz és tinik kedvenceként ismert kalandfilm lett a végeredmény, ami nekik kötelező darab.

2017.11.29 Sem Rorrey

Humoros, izgalmas, fordulatos film. Nem ilyenre számítottam a könyv alapján, az jobban is tetszett, de ez is megállta a helyét.

2016.08.14 Mithrel

Az egész film egy nagy katasztrófa. Szerintem. Meggyalázzák vele a könyvet. Pocsék karakterábrázolás, és nem csak az a bajom, hogy csak a neveik egyeznek a könyvbeli szereplőkkel, hanem, hogy ha teljesen el is vonatkoztatok az alaptörténettől, akkor ... Több

2018.04.22 Plisetsky

Az eleje, sőt, a többi része is kapkodás érzetet ad. Próbálják gyorsan a lényegesebb dolgokat egy részbe sűríteni és ezzel egy kapkodást szülni. Próbáltam elvonatkoztatni a könyvtől de még így is egy olyan 5/4es film lett. Alapból a csaták látványosak és a színészi játék se rossz.

2016.12.03 Lost Silver Book

Láttam és el is felejtettem... Tiniknek még nyerő lehet, idősebb korosztálynak nem ajánlom. Kis tini problémákkal átitatott fantasy hülyeség. Gyenge színészi játékkal, sok benne a szép pofi, alig természetes reakciók és a "Jaj én alig ismerlek, de me... Több

2015.06.16 cunci

Megnéztem megint egymás után mind a két részt és ez nagyon tetszett, a második, mint vártam jóval gyengébb, de még egész élvezhető. Látványos volt nagyon, a történet elfogadható a színészek jók voltak. Mindent összevetve erős hármas-gyenge négyes.

2015.03.27 drsolomon

Gyenge utánzata a Harry Potter filmeknek. A speciális effektek és a szereplőgárda vállalható. Egy átlagos fantasy.

2015.08.21 Norcsi59

A könyv után csalódás volt a film gagyinak hatott. Túl egyszerű sokkal jobbra számítottam. Nem túlzás hogy sok epizód unalmas benne. Látványban is jobbra számítottam.

2015.06.05 era93

Elég erősen közepes fantasy film. Sajnos semmi kiemelkedő nincs benne amitől maradandó lett volna a film így egy középszerű egyszer megnézhető. Még egyszer azért biztos nem állnék neki.