Percy Jackson és az olimposziak - Villámtolvaj (2010)

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Vélemények: Percy Jackson és az olimposziak - Villámtolvaj (2010)

Norbert93   2019. 04. 28.

Tipikus látványfilm tiniknek, ami régen ifjúsági film volt, az most nagyjából ezt a vonalat követi. Igaz, ami igaz, nem egy rossz film, még élvezhető is, de teljesen logikátlan és sokszor következetlen.

hsanya182   2015. 05. 20.

Egy átlagos fantasy-film fiataloknak, kamaszoknak, gyerekeknek. Cselekménydús, engem még 28 évesen is lekötött. :) Persze a fiatal generációnak készült film, szerintem tökéletes, tanulságos és izgalmas, ajánlani való film.

Ms. Akárki   2019. 04. 23.

Tipikus gyerekeknek szóló fantasy , de az író, Rick Riordan cselesen azért görög történelmet is tanít a könyvben, könyvekben, így ezáltal a filmben is. Nagyon érdekes fantáziavilágot alkotott meg. Poseidon volt a kedvencem és Annabeth. Izgalmas és újszerű tinifilm.

TribeBubu   2016. 11. 27.

Chris Columbus bámulatosan szép CGI jeleneteket dirigált össze. Viszont a többi jelenet méltatlan hozzá. Meg úgy az egész történet is. Szinte mindegyik korábbi filmje mutatósabb. Műfajon belül a Harry Potter első két részét rendezte még Columbus, ez ... több»

Sem Rorrey   2017. 11. 29.

Humoros, izgalmas, fordulatos film. Nem ilyenre számítottam a könyv alapján, az jobban is tetszett, de ez is megállta a helyét.

Mithrel   2016. 08. 14.

Az egész film egy nagy katasztrófa. Szerintem. Meggyalázzák vele a könyvet. Pocsék karakterábrázolás, és nem csak az a bajom, hogy csak a neveik egyeznek a könyvbeli szereplőkkel, hanem, hogy ha teljesen el is vonatkoztatok az alaptörténettől, akkor ... több»

Plisetsky   2018. 04. 22.

Az eleje, sőt, a többi része is kapkodás érzetet ad. Próbálják gyorsan a lényegesebb dolgokat egy részbe sűríteni és ezzel egy kapkodást szülni. Próbáltam elvonatkoztatni a könyvtől de még így is egy olyan 5/4es film lett. Alapból a csaták látványosak és a színészi játék se rossz.

drsolomon   2015. 03. 27.

Gyenge utánzata a Harry Potter filmeknek. A speciális effektek és a szereplőgárda vállalható. Egy átlagos fantasy.

Lost Silver Book   2016. 12. 03.

Láttam és el is felejtettem... Tiniknek még nyerő lehet, idősebb korosztálynak nem ajánlom. Kis tini problémákkal átitatott fantasy hülyeség. Gyenge színészi játékkal, sok benne a szép pofi, alig természetes reakciók és a "Jaj én alig ismerlek, de me... több»

Norcsi59   2015. 08. 21.

A könyv után csalódás volt a film gagyinak hatott. Túl egyszerű sokkal jobbra számítottam. Nem túlzás hogy sok epizód unalmas benne. Látványban is jobbra számítottam.

macskulare   2015. 06. 10.

A legmegosztóbb történet: A könyvet nehéz letenni, csodálatos! De a könyvvel ellentétben a film nem sikerült valami jól...Egy kamasz és tinik kedvenceként ismert kalandfilm lett a végeredmény, ami nekik kötelező darab.

Szeky   2015. 05. 13.

Ennek a filmnek az égegyadta világon semmi értelme. A történetét valószínűleg bekötött szemű, fél kezű majmok írhatták. Semmi értelme, ostoba minden egyes pillanata. Bánom, hogy megnéztem. Legalább a látványvilág lett volna jó, de sajnos az is csak egy közepes értékelést érdemel.

era93   2015. 06. 05.

Elég erősen közepes fantasy film. Sajnos semmi kiemelkedő nincs benne amitől maradandó lett volna a film így egy középszerű egyszer megnézhető. Még egyszer azért biztos nem állnék neki.

cunci   2015. 06. 16.

Megnéztem megint egymás után mind a két részt és ez nagyon tetszett, a második, mint vártam jóval gyengébb, de még egész élvezhető. Látványos volt nagyon, a történet elfogadható a színészek jók voltak. Mindent összevetve erős hármas-gyenge négyes.

kocoska20   2016. 01. 02.

Lényegében egy tini vígjáték fantasy beütéssel. A Harry Potter filmek gyenge utánzata. Irritálóak a főszereplők, gyenge a sztori, érdektelenek a jelenetek és a párbeszédek.

Bogii   2017. 10. 13.

Az egyik valaha volt legrosszabb filmadaptáció. Nagyon gyenge.

Rowena430   2018. 03. 28.

Alapjáratban véve teljesen más volt mint a könyv, a cselekmény túl sok volt és néha nevetséges, de nem olyan rossz. A sok neves színész persze érezhetően feldobta, az amúgy átlagos filmet, ami a végére ettől egész szórakoztatóvá vált.

Petya1995   2015. 08. 10.

hát részben jó film ,részben meg gagyi . Én nagyon szeretem a Görög mitológiában szereplő lényeket meg történetet , nem így kell ezt megvalósítani szerintem .Látványban ott volt a film ,de történetben harmat gyenge . egyszer nézős kategória számomra .

Leslie77   2018. 03. 19.

Maga a sztori nem lenne rossz, de olyan hülyeséget, hogy az istenek Amerikában élnek és az Empire State Building--ről liften az Olümposzra lehet jutni... na azon kiakadtam.

Buffy   2015. 10. 23.

Ha eltekintek attól, hogy a történet nagyon gagyi, akkor is csak közepes a film. Most visszagondolva elég borzalmas már maga az alapötlet is, hogy jönnek a félistenek, aztán gyepálják a mitikus szörnyeket. Nekem ez így egyszerre sok, és kevés.

julisX   2015. 09. 04.

Tipikus hollywoodi film, a nagyokosok fogják a görög mitológiát, ami egyébként csodálatra méltó, és kanyarítanak belőle egy közepesen rossz történetet, ami kap egy középszerű filmes feldolgozást. Hogy valamiért elmenjenek az emberek a moziba, megtömi... több»