A varázslótanonc

A varázslótanonc

The Sorcerer's Apprentice

Balthazar Blake (Nicolas Cage), a varázsló egy igazi mester, aki a napjaink Manhattanjében él, s legjobb tudása szerint védelmezi a várost ősi ellenségétől, Maxim Horvath-tól (Alfred Molina). Balthazar egyedül nem képes megbirkózni a feladattal, úgyhogy felfogad egy varázslótanoncot Dave Stutler (Több

Rendező: Jon Turteltaub
Premier (HU): 2010.08.05. | Disney+ (2022.06.14.)

2019.07.28 Bee97

Sokkal többet vártam ettől a filmtől, mint amit kaptam. Számomra csalódás volt. Semmi izgalom a filmben, semmi Nicolas Cage féle elem, vagy hangulat. 1x,max 2x nézhető...

Nicolas Cage azért zseni,ez nem vitás....egy ilyen közepes produkcióból egy jóval jobbat hoz létre úgymond....Fantasy,varázslatok,szép képi megjelenítés,gyönyörű vizuális effektek....alapjában véve nézhető kategória!!!

2017.12.09 elekm90

Nagyon nem tetszett. Pocsék, klisékkel teli film volt. Az a jelenet pedig, mikor Jay Baruchel karaktere Tesla-spirálok segítségével zenélve csajozik, teljesen röhejes :D 2/10

2019.04.20 Ms. Akárki

Az előzetesek alapján sokkal többet vártam. Nicolas Cage eddig leggyengébb filmje lett ez számomra, sajnos. Pedig Jay Baruchelt imádom, de ezen a filmen még ő sem nagyon tudott segíteni, olyan kevés volt a meseszál, történet benne.

2018.07.31 Norbert93

Felejthető, sablonos, kiszámítható, de nem rossz.

A kínai negyedben játszódó jelenetet öt hónapig tervezték. A tényleges forgatáson pedig mintegy fél tonna konfettit szórtak szét.Szerző: ps

Balthazar a filmben azt állítja, hogy az emberiség az agyának csupán 10 százalékát használja. Ez egy elterjedt tévedés, agyunk teljes egészét használjuk, csak különböző időben különböző részeit.Szerző: ps

Dace Tesla tekercseinek működése csak filmtrükk, ennek ellenére a filmben hűen ábrázolják, hogy mire képes egy akkora tekercs.Szerző: ps

Az Incantust, a varázslók bibliáját három hónapig készítették, és gondosan öregítették, hogy több száz évesnek tűnjön.Szerző: ps