Egyiptom istenei

Ms. Akárki   2019. 09. 30.

Szörnyen unalmas volt és kiszámítható, pedig az előzetes alapján sokkal jobbra számítottam. Egyedül Gerard Butler játéka volt benne a pozitívum, de a végére már őt is elnyomták a gagyi CGI-vel. Max egyszer nézős így sajnos.

indingo   2017. 04. 10.

A film látványa, maga az egyiptomi hangulat nagyon tetszett. A transzformersre hajazó istenek picit sokak voltak nekem. A történet nem volt újszerű, de meg lehetett nézni.

dulkap   2016. 08. 26.

Közel sem annyira rossz, mint az előzetes kritikák és vélemények sejtették. A világot nem váltja meg és valóban gyakran kilóg a CGI-lóláb, de ettől teljesen rendben a film. Látványos, pörgős és cseppet sem unalmas. Azért történelem órára ne ebből a f... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Az egyiptom istenei című film a maga módján szórakoztatott és kikapcsolt 2 órán át.

Deku   2017. 12. 10.

Szerintem simán az egyik legjobb amit megnéztem ajánlásra. Párbeszéde kifejezetten üde volt. Könnyen ajánlós fajta lett a film. Nekem teljes kikapcsolódást biztosított.

HercegPeter   2016. 11. 27.

Nekem tetszett. Alapjáraton szeretem az ilyen filmeket és ennél még a látvány is rendben volt. Nem a legjobb a műfajában, de megállja a helyét. Nálam Geoffrey Rush egyébként is mindig pluszpont egy filmnél.

Orosz István Nézhetetlen  2016. 06. 29.

Ez borzalmas ez a film. Történetben látványban, hangulatban nagyon szegény. Előzetes alapján sokkal jobbra, számítottam moziban akartam megnézni de örülök hogy nem dobtam ki ezért egy jegynek az árát!

Elodie Yung
Gerard Butler

A film összbevétele 150 680 864 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 151 003 790 forintot termelt. A hazai mozik összesen 98 629 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet nagyjából 140M $-ból forgatták le 2014 tavaszán, Ausztráliában.

Alex Proyas hét év után forgatott újra mozifilmet a 2009-es Képlet óta.

A rendező Alex Proyas Egyiptomban született görög szülőktől és 3 éves korában költöztek Ausztráliába.

A filmben egyetlen egyiptomi színész sem látható.

A Saharában játszódó jeleneteket Ausztráliában vették fel. Szó volt arról, hogy valóban a Saharában forgassanak, de túl veszélyesnek ítélték meg.

Egyiptomban a filmet "Kings of Egypt" címmel mutatták be.

Moziba megnézni semmiképpen nem ajánlom, főleg a szörnyen keveset nyújtó 3D miatt sem. 5/10 több»

Az egykoron vezetőnek hitt direktor főhőséhez hasonlóan elkényelmesedett és alul maradt a közönség kegyeiért folytatott harcban. 60/100

Nem folytatás, nem előzmény és nem is remake, de sokadik film az Egyiptom istenei, egy újabb az ókori mitológiákat kizsákmányoló hollywoodi látványfilmek közül. 50/100 több»