Warcraft

Toby Kebbell
Dominic Cooper
Paula Patton
Duncan Jones

Hogy megmentsék népüket a kihalástól, az orkok elhatározzák, hogy kolonizálnak egy másik világot, csakhogy szemben találják magukat az emberek királyával, Llayne Wrynnel, aki bármit megtenne népe biztonságáért. Az emberek oldalán egy harcos, Anduin Lothar szövetséget köt az orkokkal, melynek… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Kanada, Kína
Premier (HU): 2016.05.26.

2023.10.20 Török389133

A látvány elképesztő, és jók a harcok, de a színészek és a párbeszédek nagyon gyengék.

2018.01.22 Artemisia

Élvezhető, karakteres film, bár érezhető, hogy amolyan előzményfilmnek szánták, hogy megalapozza a következő részek tartalmát, a konfliktus sem bontakozott ki igazán, emiatt nem jár az 5 csillag. Viszont így is remek a világépítés, kiváló karakterekkel,látvány effektekkel dolgozik, behúzza rendesen a nézőt.

2017.04.10 indingo

Rosszabbra számította, azért nem egy Gyűrűk ura film, de egyszer-kétszer meg lehet nézni. Hál 'istennek nem harcokkal volt teletűzdelve, hanem története is volt.

Szeretem a műfajt,és kellően tisztelem is.Azért nálam a Potter filmek,és a Gyűrű filmek egy polccal feljebb vannak.De semmi vész,nézhető,és szerethető mozi.Láttam már sokkal rosszabbat is.

2019.04.15 Thibo84

Mivel soha nem játszottam a játékkal, így nem kellett párhuzamot vonnom a két alkotás között, hogy mi az amiben eltér a film és a játék, így én egy nagyszerű és látványos fantasy-t kaptam és a CGI jól ki van dolgozva, a történet meg izgalmas volt számomra.

A film összbevétele 433 677 183 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 332 790 370 forintot termelt. A hazai mozik összesen 227 156 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Colin Farrell is esélyes volt Llane király szerepére, de végül Dominic Cooper kapta meg.Szerző: stevepisti

A film költségvetése 160 millió USD. Szerző: czerik

A film összbevétele 433,7 millió USD. Szerző: czerik

A Khadgarral beszélő rejtélyes női alak a játék univerzumában egy férfi elf (tünde). A készítők ezzel a változtatással is azt próbálták kihangsúlyozni, hogy a film nem tartozik a játékvilág kánonjába.Szerző: JokerOmen

(2016. 06. 01.)
A rendezésre egyébként Uwe Boll is bejelentkezett a stúdiónál, de elhajtották. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy jó döntés volt: talán jobb szívvel szórakoznánk egy idióta Warcrafton, mint azon, amelyik majdnem sikerült. Több

Értékelés: 8.3/10
(2016. 06. 10.)
Mindent összevetve a Warcraft-univerzum első átirata nem teremtett forradalmat és nem is váltotta meg a cg-adaptációkat, de több lett, mint egy jó iparosmunka vagy egy fanservice. Előzetesen komoly fenntartásaink lehettek azzal kapcsolatban, hogy a Warcraft: A kezdetek nem lesz más, mint egy látványpornó megfejelve néhány utalással az eredeti matér... Több

(2016. 06. 22.)
Warcraft
Az orkokból álló horda az emberek lakta Azeroth bolygón keres magának új lakhelyet, avagy világok harca egy nagy sikerű számítógépes játék alapján. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 05. 26.)
A Warcraft: A kezdetek kisebb-nagyobb hibái ellenére egy szerfelett szórakoztató fantasy kaland. Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 05. 26.)
Duncan Jones Warcraftja a Harryhausen-féle fantasy-filmek modern képviselője, egy drámai mélységekkel nem vádolható bűnös élvezet. Több