Arthur király: A kard legendája (2017)

King Arthur: Legend of the Sword

indingo   2017. 11. 10.

Összességében nem volt rossz, de Jude Law alakítása manapság elég üres. Maga a történetben sok újdonság nem volt az eredetihez képest, egynek elment.

indingo   2017. 05. 14.

Egész jó volt a film, voltak benne újszerű gondolatok. A kameramozgások, képi beállítások izgalmasak voltak, a történet rendeben volt és remek zenék voltak benne.

dulkap   2017. 05. 19.

Az első és legfontosabb dolog a filmmel kapcsolatban, hogy nem szabad komolyan venni. Erre a készítők is folyamatosan figyelmeztetik a nézőket, hol direktebben, hol finom utalásokkal. Egyébként meg egy látványos, fantasy kalandfilm, kis történelmi alapokkal, jó kis akciókkal és humoros részekkel. Sajnálom, hogy anyagilag bukás a film. Sajnos még mindig túl sokan hisznek a kritikusoknak, ahelyett hogy a saját szemüknek hinnének, mindenféle befolyás nélkül.

Deku   2017. 10. 14.

Baromira oltári film lett az egyszer szent igaz. Remekül megtudja fogni a nézőt magának és egyben el is szórakoztatja és ez szerintem nagyon lényeges egy filmnél. Én legalábbis nagyon imádtam.

Orosz István   2018. 03. 31.

Nagyon jó film lett nagyon élveztem. Tetszik ez a flashback szerű félig visszaemlékezés félig jelenben törtnő stílusa. Szerintem nagyon eltalálták mindenkinek ajánlani tudom.

Dougie Poynter
Craig McGinlay
Freddie Fox
David Beckham

Összességében az Arthur király – A kard legendája, egy látványos és szórakoztató kalandfilm, de stílus hiányában nem tud elég emlékezeteset nyújtani, így a moziból kifelé jövet gyorsan a feledés homályába vész.

Értékelés: 65% több»

Az első Sherlock Holmes-mozinál nagyon lehetett érezni, hogy Guy Ritchie bizonyítani akar, ellenben az Arthur király – A kard legendáját a rutin működteti. Nincs benne olyan dramaturgiai geg, amit csak egyszer lőne el a rendezője, nincs egyetlen olyan momentuma sem, ami igazán megdöbbentené nézőjét. Így, valódi ihletettség hiányában az epikus moziélmény elmarad. De még így is bőven cool! 70/100 több»

Látványos fantasy az Arthur király: A kard legendája, amiben sikerült némi új színt vinni, de az izgalom és az eredetiség látja kárát. A színvonal hullámzó, de vannak jól sikerült pillanatok is. Aki kardozós-gengszteres filmre vágyik, annak kötelező. A végén érezhető, hogy igencsak gyúrtak egy esetleges folytatásra, amiből 5-öt(!) is terveznek. 6/10 több»

A rendező, Guy Ritchie első változata állítólag 3 és fél órás volt.

(koricapito)

A film eredeti címe 'Knights of the Roundtable: King Arthur' volt, azaz 'A kerekasztal lovagjai: Arthur király' volt.

(koricapito)

A varázslónő szerepére Felicity Jones, Elizabeth Olsen és Alicia Vikander is jelentkeztek.