Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Arthur király: A kard legendája (2017)

King Arthur: Legend of the Sword

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Jude Law,és Eric Bana sem hiteles nekem a filmben.A történet lerágott csont,és nem is jól nyúltak hozzá.Kissé lapos,és idegesítő a képi megjelenítés is.

indingo   2017. 11. 10.

Összességében nem volt rossz, de Jude Law alakítása manapság elég üres. Maga a történetben sok újdonság nem volt az eredetihez képest, egynek elment.

indingo   2017. 05. 14.

Egész jó volt a film, voltak benne újszerű gondolatok. A kameramozgások, képi beállítások izgalmasak voltak, a történet rendeben volt és remek zenék voltak benne.

dulkap   2017. 05. 19.

Az első és legfontosabb dolog a filmmel kapcsolatban, hogy nem szabad komolyan venni. Erre a készítők is folyamatosan figyelmeztetik a nézőket, hol direktebben, hol finom utalásokkal. Egyébként meg egy látványos, fantasy kalandfilm, kis történelmi al... több»

Deku   2017. 10. 14.

Baromira oltári film lett az egyszer szent igaz. Remekül megtudja fogni a nézőt magának és egyben el is szórakoztatja és ez szerintem nagyon lényeges egy filmnél. Én legalábbis nagyon imádtam.

HercegPeter   2019. 07. 11.

Arthur király történetét már számtalanszor megfilmesítették, de úgy látszik, még mindig látnak benne potenciált. Ezek szerint ő és Robin Hood mindig tud újat mutatni. Most például úgy próbáltak meg új színt vinni a történetbe, hogy több filmből is ih... több»

Orosz István   2018. 03. 31.

Nagyon jó film lett nagyon élveztem. Tetszik ez a flashback szerű félig visszaemlékezés félig jelenben törtnő stílusa. Szerintem nagyon eltalálták mindenkinek ajánlani tudom.

Dougie Poynter
Craig McGinlay
Freddie Fox
David Beckham

A film összbevétele 148 675 066 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 105 174 258 forintot termelt. A hazai mozik összesen 69 672 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A rendező, Guy Ritchie első változata állítólag 3 és fél órás volt.

(koricapito)

A film eredeti címe 'Knights of the Roundtable: King Arthur' volt, azaz 'A kerekasztal lovagjai: Arthur király' volt.

(koricapito)

A varázslónő szerepére Felicity Jones, Elizabeth Olsen és Alicia Vikander is jelentkeztek.

(koricapito)

A film költségvetése 175 millió dollár volt és jelenleg 148 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A főszereplő, Charlie Hunnam így is készült: számos kaszkadőr segítségével tréningezett, a mozgását pontosan megkoreografálták, mindenféle trükkel segítették – munka közben nem is történt baleset. – Az egyik nap viszont egy csomó sántikáló, horzsolásokkal borított színészt láttam a melegedőben – mesélte nemrég újságíróknak Hunnam. – Mindenki panaszkodott és vadul fájlalta valamiét. Ijedtem kérdeztem, hogy mi történt, erre az volt a válasz: „ma Djimon Hounsou-val volt jelenetünk.” Valahogy nem tudta elviselni, ha ő kapott ütéseket, mindig visszavágott… (IC Press)

"Amikor a haverjaim kérdik, nekik is mindig ezt mondom mostanában: ez a film A Gyűrűk Ura és A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső keveréke. Ilyen keverék nincs, mondják erre ők. Amire én: tudom. Ezért kellett hozzá Guy Ritchie…" - mondta el a film főszereplője, Charlie Hunnam egy interjúban. (IC Press)

Charlie Hunnam elmondása eleinte sokkal komolyabb, ünnepélyesebb filmnek tervezték alkotói az Arthur király – A kard legendájá-t. Élükön persze Guy Ritchie rendezővel. – Guy úgy tervezte, hogy vált az eddigi stílusához képest, és csinál egy klasszikus, kosztümös filmet – mesélte a színész az Entertainment Weekly újságírójának. – De valahogy nem tudott uralkodni magán. A végeredmény mégis laza, gyors, meghökkentően ötletesre vágott, vagány film lett. Arthur király meg a bandája, mármint az udvartartása olyanok, mint maga Guy, és mint a legtöbb filmje főszereplője. Szóval, igazából minden színész egy-egy kis Guy Ritchie utánzóművész volt. (IC Press)

Katie McGrath, Morganát, Artúr király féltestvérét alakítja a filmben. A színésznőt a 2008-as Merlin kalandjai című BBC-sorozatban is láthattuk, ami szintén Artúr király legendáját dolgozza fel.

Charlie Hunnam elmondása szerint a felkészülés során Conor McGregor, a UFC többszörös ketrecharcos bajnokának meccseit nézte, hogy elsajátítsa a technikáját.

Eredetileg Gary Oldmant szerződtették Merlin szerepére, de később kiszállt a produkcióból.

Összességében az Arthur király – A kard legendája, egy látványos és szórakoztató kalandfilm, de stílus hiányában nem tud elég emlékezeteset nyújtani, így a moziból kifelé jövet gyorsan a feledés homályába vész.

Értékelés: 65% több»

Az első Sherlock Holmes-mozinál nagyon lehetett érezni, hogy Guy Ritchie bizonyítani akar, ellenben az Arthur király – A kard legendáját a rutin működteti. Nincs benne olyan dramaturgiai geg, amit csak egyszer lőne el a rendezője, nincs egyetlen olyan momentuma sem, ami igazán megdöbbentené nézőjét. Így, valódi ihletettség hiányában az epikus moziélmény elmarad. De még így is bőven cool! 70/100 több»

Látványos fantasy az Arthur király: A kard legendája, amiben sikerült némi új színt vinni, de az izgalom és az eredetiség látja kárát. A színvonal hullámzó, de vannak jól sikerült pillanatok is. Aki kardozós-gengszteres filmre vágyik, annak kötelező. A végén érezhető, hogy igencsak gyúrtak egy esetleges folytatásra, amiből 5-öt(!) is terveznek. 6/10 több»