Herkules

dailyfilmsan   2019. 10. 08.

köze sincs az eredeti történethez. Persze ennek az is lehet az oka hogy kicsit életszerűbben, és emberközelibben mutatták be a mítoszt és lehántották róla a csoda héját, meghagyva a hús-vér embert aki Herkules lehetett. Ez még jó ötlet is lehetett vo... több»

mamiéstöti2   2017. 09. 22.

Dwayne Johnsonnak a Skorpiókirályban tetszett a jobban az alakítása, de önmagában a Herkules feldolgozások közül nem lóg ki, és végig izgalmasnak mondható.

harnas1207   2018. 12. 05.

Nem volt jó film, a végére már nagyon ki is fullad. De látványos volt és a harci jelenetek egy része kimondottan élvezhető. Pl a faluban állított csapda, mikor a halottak felkelnek.

hell.l   2016. 05. 09.

Hát ez a film is egy csalódás, sokkal jobbra számítottam, mielőtt leültem megnézni. A történetnek semmi értelme, pedig az előzetes alapján egy komoly Herkules sztorira számítottam. Egyre több Herkules film jön ki mostanában, de egyik szánalmasabb a m... több»

Macskínó   2016. 10. 10.

Nagyon gyenge Herkules feldolgozás. Nekem egyáltalán nem tetszett, nem lett sem maradandó emlék sem kasszasiker, nem is hiába. Bárcsak ne vesztegettem volna el rá másfél órát az életemből!

tilino   2017. 02. 19.

A Herkules nem tartozik a túlságosan mély filmek kategóriájába. Sablonos, átlagon aluli, sekélyes feldolgozás. A sztori jó is lehetne, de a dramaturgia gyenge, roszz feldolgozás, mert nem köti le a figyelmet. Flesleges időt szánni rá.

veress75   2016. 07. 05.

Senkinek sem ajánlom, mert nagyon rossz minden benne. A párbeszédek, a színészi játék, a speciális effektek... a harci jelenetek egyenlőek a nullával. Nem hasonlítható a régi Hercules filmekhez sajnos.

Irina Shayk
Rebecca Ferguson
Rufus Sewell
Ian McShane
Dwayne Johnson

A filmet a Teen Choice Awards gálán két díjra is jelölték.

(ps)

Tydeus nem más, mint Diomedész apja, akit Homérosz Iliászából ismerhetünk.

(ps)

Dwayne Johnson szakálla jakszőrből készült.

(ps)

A felkészülés részeként Dwayne Johnson nyolc hónapig keményed edzett, hogy fizikuma türközze egy félistenét.

(ps)

A film részben Steven Moore képregényéből építkezik.