Milla Jovovich

Paul W.S. Anderson rendező és Jeremy Bolt producer a Kaptár-filmek után ismét együtt dolgozott.

A Monster Hunter - Szörnybirodalom vizuális effektjeiért ugyanaz a stúdió, a Mr. X VFX felelet, akik a Kaptár-franchise filmjein is dolgoztak.

A film egyik sztárja, T.I. egy interjúban elmondta, hogy fia győzte meg arról, hogy vállalja a szereplést, mivel nagy rajongója a Monster Hunter videojátéknak.

Milla Jovovich a Kaptár franchise után ismét egy videojáték adaptációban vállalt főszerepet.

Bár a Szörnyvadász fejlesztése már 2012-ben megkezdődött, a hivatalos bejelentésre egészen 2018-ig kellett várni.

A Monster Hunter - Szörnybirodalom a Capcom azonos című videojátékának adaptációja.

A Szörnybirodalom rendezője, Paul W.S. Anderson és a film főszereplője, Milla Jovovich a civilben házastársak. A duó a Kaptár-filmeken is együtt dolgozott.

A film forgatása 2018. október 5-én kezdődött meg Cape Townban, Dél-Afrikában. Milla Jovovich az Instagram oldalán jelentette be 2018. december 19-én, hogy véget értek a munkálatok.

A Szörnybirodalom első képsorait a Shanghai Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be 2019. júniusában.

A filmet eredetileg 2020. szeptemberében mutatták volna be, de a koronavírus-járvány miatt a premiert előbb 2021. áprilisára, majd 2020. decemberére módosították.