The Brothers Grimm
Monica Bellucci

A Grimmeket világszerte arról ismerik, hogy kiválóan képesek szembeszállni a különböző démonokkal, kísértetekkel és más szörnyekkel. A valóság azonban az, hogy Jacob (Heath Ledger) és Wilhelm Grimm (Matt Damon) csalók, akik abból élnek, hogy átverik a jóhiszemű falusiakat, akik rettegnek a… Több

Rendező: Terry Gilliam
Író: Ehren Kruger
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Csehország
Premier (HU): 2005.11.10.

2019.07.14 Ujlaky Ádám

Jó sztori, néhol pontatlanul.

Sajnáltam, hogy vége a sorozatnak, picit gyorsan összecsapott befejezést kapott, de mindegyik évadban történt valami izgalmas.

2018.07.25 Norbert93

Anno nagy reményekkel vártam a filmet, de kicsit pofáraestem vele. Nem kifejezetten rossz film, de inkább a gyengébb alkotások közé sorolnám.

2018.08.04 Miska bácsi

Tizenéves kölyökként többször is láttam, majd hosszú kihagyás után most újranéztem. A nosztalgikus elfogultságtól elhatárolódva kapott egy erős hármast. Ez egy elvadult gyerekfilm, arra a következtetésre kellett jutnom. Végső soron Grimm mesék tetszé... Több

2018.03.24 NFG

Bár a szereplő válogatás jó lett és a történet érdekes, a látványvilágon kívül nem nagyon tudtak másban remekelni! A nagy része unalmas volt, egyszer kétszer lehetett csak megborzongani! Egyszer nézhető!

2015.04.20 MutantNinjaPony

Nem tökéletes, de régen valami megmagyarázhatatlan okból szerettem. Még kicsi votam :) A színészek jók, a történet elmegy, a látványa nekem tetszett. Szerintem ezt követően jobb Grimm feldolgozások jöttek ki.

Nem kisgyermekeknek való film, még mese jellege ellenére sem, hiszen vannak benne eléggé ijesztő jelenetek.Szerző: JRD

A két főszereplő kilépett megszokott szerepeiből . Matt Damon sármőrként jelenik meg a filmben, míg Heath Ledger amolyan csendes okostojást alakít.Szerző: JRD

A film teljes díszletét megépítették. Egyrészt nem találtak megfelelő helyeket, másfelől a rendező baljós-misztikus hangulatot akart kölcsönözni Marbadennek, az erdőnek, a toronynak és az egész történetnek stb.Szerző: JRD

A rendező, Terry Gilliam szerint Matt Damon tangóleckéket vett a forgatáshoz.Szerző: kázsé