Kingsman: A titkos szolgálat (2014)

Kingsman: The Secret Service

Mark Strong
Edward Holcroft
Sophie Cookson
Mark Strong
Matthew Vaughn

Melinda   2022. 01. 17.

Egyszer nézhetős

Ennek egy atom jó filmnek kéne lennie, és lehetne is, ha a főgonosz nem lenne idegesítően gagyi és retardált, mert én személy szerint így nem bírtam komolyan venni az őellene folytatott küzdelmet, inkább tűnt az egész egy nagy kémfilmparódiának.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Absztrakt megjelenítésű, kicsit légből kapott, kicsit vicces, átlagos színészi teljesítménnyel egy nagyon izgalmas film.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 14.

Jobbfajta popcorn-mozi

Hát nem is tudom. Szeretjük a kémfilmeket, vannak köztük nagyon jók és nagyon rosszak (mint általában az összes zsánerben), de az egyszer biztos, hogy az ilyen típusú filmek a leginkább bevett klisék mentén mozognak: jó fiúk, ördögi gonosztevő, világ... teljes kritika»

GedyPapa   2017. 03. 10.

Hú de nagyon jó volt. A barátaim ajánlották és nem hittem volna, hogy tényleg ilyen jó lesz. Nagyon sokat nevettem rajta, illetve a sztori is csavaros volt a maga módján. Többszörnézős kikapcsolódásra ideális!

Sabnock Sanatory   2019. 09. 04.

Zseniális, fantasztikus is lehetne, de abszolúte nem az. A sztori unalmas, a színészek gyengék, és lapos semmi az egész. Borzalom.

HE7EDIK   2021. 12. 30.

Egy kimondottan ötletes James Bond-koppintás, nagyszerű színészekkel és egyedi stílussal átitatva. A második rész sajnos már nem hozza ezt a színvonalat.

dulkap   2015. 02. 18.

Érdekes számomra a film megítélése, mert ha az utolsó kb. 20 perc színvonala, az elején lett volna, akkor egy közepest adnék rá. De így a végkicsengése egy jó film, még ha hajszálon múlik is a négyes. Alapvetően a klasszikus 'nem rossz, de nem is jó'... több»

A film összbevétele 414 351 546 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 161 815 282 forintot termelt.

A vízzel elárasztós jelenethez egy 16 méter magas és 8 méter széles tartályt építettek. A díszletet pedig e fölé alakították ki, s a felvételkor lassan beleengedték a vizet

A Kingsman híres bázisát a Savile Row szabóságában alakították ki. A forgatások azonban nem végig itt zajlottak. Egy leavesdeni stúdióban is megépítették a díszleteket.

A Mr. Porter nevű, férfi luxusruházatot árusító internetes oldalon a film megjelenésének idején elérhető volt a teljes Kingsman kollekció.

A filmben számos celebet elrabolnak a rosszfiúk, így elkészült egy olyan forgatókönyv, amelyben olyan hírességek cameóztak volna a filmben, mint David Beckham, Lady Gaga vagy Adele. Végül azonban úgy döntöttek, mégsem viszik el ilyen irányba a történetet.

Samuel L. Jackson minden szerepére alaposan felkészül. Nem volt ez máshogy Valentine szerepénél sem, akinek megírta a teljes életrajzát, a családja és barátai jellemrajzát. Továbbá azt is ő találta ki, hogy pösze legyen a karakter, amelyre Matthew Vaugn először nemet mondott, de Jackson meggyőzte őt, hogy az emberek általában elutasítóan reagálnak egy beszédhibás figurára. Jackson egyébként maga is dadogott gyerekkorában, amit káromkodással ellensúlyozott.

A patikamérlegen adagolt hangnemkeverés, az önreflexív humor és az árnyalt karakterek kimagasló létszáma garantálja, hogy a Kingsman: A titkos szolgálat a 2015-ös év legemlékezetesebb zsánerfilmjei között fog szerepelni. több»

Örüljünk annak, hogy megkaptuk az év eddigi legszórakoztatóbb filmjét, ami nem folytatás vagy feldolgozás, ennek ellenére nagyon szépen teljesít a kasszáknál... több»

A párbeszédek szikrázóak, az akciójelenetek fergetegesek, szóval valahogy így kéne kinéznie egy modern kémfilmnek. több»