Kingsman: A titkos szolgálat (2014)

Kingsman: The Secret Service

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Absztrakt megjelenítésű, kicsit légből kapott, kicsit vicces, átlagos színészi teljesítménnyel egy nagyon izgalmas film.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 14.
Jobbfajta popcorn-mozi

Hát nem is tudom. Szeretjük a kémfilmeket, vannak köztük nagyon jók és nagyon rosszak (mint általában az összes zsánerben), de az egyszer biztos, hogy az ilyen típusú filmek a leginkább bevett klisék mentén mozognak: jó fiúk, ördögi gonosztevő, világmegmentés, árulás, a nagy akciózás közepette egy kis lamour, egy pillanatra úgy tűnik, hogy a főhős elbukik, ám aztán mégsem, s végül minden és mindenki happy. Ebbe a tekintetben a Kingsman – A titkos szolgálat sem ad újat, de abban viszont elévülhetetlen érdemei vannak, hogy bizonyos pontjaiban maximálisan kiszolgálja az érdekeket: pörgős akciójelenetek, szerethető karakterek, karikatúraszerű gonosz (Samuel L. Jackson, akit manapság szinte minde... több»

dulkap   2015. 02. 18.

Érdekes számomra a film megítélése, mert ha az utolsó kb. 20 perc színvonala, az elején lett volna, akkor egy közepest adnék rá. De így a végkicsengése egy jó film, még ha hajszálon múlik is a négyes. Alapvetően a klasszikus 'nem rossz, de nem is jó' film színvonalát hozza a film a nagyrészében. Nem eléggé akció dús és nem eléggé vicces egy jó filmhez. Átlagos alakítások, átlagos történet és az átlagosnál is szerényebb zeneválasztás. Még a templomi jelenetet se éreztem erősnek, pedig láthatóan annak szánták. Az ilyen nálam már nem tud pluszt adni. Viszont a végére kárpótolt mindenért a film. Remek akciók, remek poénok és sodró lendület. A "tűzijáték" jelenet pedig zseniális. Így egy gyenge négyest megérdemel összességében, érdemes megnézni.

szaka123   2018. 03. 26.

Igaz elég későn, csak 2017-ben láttam a filmet, de előtte sok jót hallottam róla. Nem okozott csalódást. Jól kidolgozott akciójelenetek, jó színészek és bármikor idézhető beszólásokkal. Ajánlom mindenkinek! :)

wintermat   2016. 09. 01.

Remekül megkomponált mű, ötvözve az akciót és a humort is. Szerintem többször nézhető kategóriába tartozik, és már várom a folytatást is.

Mark Strong
Edward Holcroft
Sophie Cookson
Mark Strong
Matthew Vaughn
Colin Firth

A patikamérlegen adagolt hangnemkeverés, az önreflexív humor és az árnyalt karakterek kimagasló létszáma garantálja, hogy a Kingsman: A titkos szolgálat a 2015-ös év legemlékezetesebb zsánerfilmjei között fog szerepelni. több»

Örüljünk annak, hogy megkaptuk az év eddigi legszórakoztatóbb filmjét, ami nem folytatás vagy feldolgozás, ennek ellenére nagyon szépen teljesít a kasszáknál... több»

A párbeszédek szikrázóak, az akciójelenetek fergetegesek, szóval valahogy így kéne kinéznie egy modern kémfilmnek. több»

A vízzel elárasztós jelenethez egy 16 méter magas és 8 méter széles tartályt építettek. A díszletet pedig e fölé alakították ki, s a felvételkor lassan beleengedték a vizet

(ArpiHajdu és Réci )

A Kingsman híres bázisát a Savile Row szabóságában alakították ki. A forgatások azonban nem végig itt zajlottak. Egy leavesdeni stúdióban is megépítették a díszleteket.

(ArpiHajdu és Réci )

A Mr. Porter nevű férfi luxusruházatot árusító internetes oldalon a film megjelenésének idején elérhető volt a teljes Kingsman kollekció.