King's Man: A kezdetek

King's Man: A kezdetek

The King's Man

A világszerte rendkívüli népszerűségnek örvendő Kingsman széria előzményfilmjében egészen a huszadik század elejéig utazunk vissza, hogy szemtanúi legyünk a titkos ügynökség születésének. Amikor néhány lángelméjű bűnöző olyan tervet sző, mely milliók halálához vezethet, Oxford… Több

Rendező: Matthew Vaughn
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2021.12.23. | Disney+ (2022.06.14.) | Telekom TVGO (2022.07.15.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2024.02.06 SzimikeésBéci

Érdekes volt, hogy kicserélődött jóformán minden, de abszolút pozitívum, hogy valós történelmi eseményekkel fűszerezték meg. (Vagy épp csempésztek bele a filmbe.)

2021.12.31 Harper

Teljesen más King's Man, de talán jobb az előzőeknél

Új stílus, új képi világ, új szereplők és új sztori. A 2021-es harmadik King's Man film a századfordulós és első világháborús időkbe repít el bennünket, egy sajátos, alternatív történelemórát tartva számunkra. Nekem igazából bejött, bár az IMDb-n éppen csak közepes fölötti értékeléseket kap (6500 felhasználótól 6,8 as pontátlagnál jár jelenleg, az év utolsó napján). Saját blogomon, a Harperen bővebben értékeltem a filmet, és ott 75%-ot adtam Matthew Vaughn - Ralph Fiennes párosának (rendező és főszereplő). Azt mondanám: elsősorban a történelem iránt érdeklődő filmrajongóknak élmény ez a sztori, és azoknak, akik szeretik az első világháborús korszakot, illetve bejött nekik a 2009-ben és 2011-ben készült két Sherlock Holmes-film. (Szerintem nagyon hasonló filmek.) Vannak jó akciójelenetek, vívás, verekedés, sziklamászás... stb., miközben akad drámai fordulat, meglepetés és sok humor is. Az 59 éves Ralph Fiennes, illetve a szexi Gemma Arterton jó alakítást nyújtanak, a többiek sajnos csak közepesek, beleértve az ifjú Harris Dickinsont is. Nálam tehát 75%-os, egy mozijegyet megér.

2022.01.18 Coyote

Jobb, mint a Taron Egerton-féle Kingsman

Nagyon tetszik ebben a legújabb Kingsman-filmben, hogy egy merőben új stílussal próbálkozik és egy történelmi közegbe ágyazza cselekményét. Van benne humor, akció és lenyűgöző látványvilág is. Megtudhatjuk például, hogy Ferenc Ferdinándot nem csak egyszerűen lelőtte egy szerb diák (Gavrilo Princip) 1914-ben, hanem egy nagyon is tudatos összeesküvés része volt az első világháborút kirobbantó merénylet. Kiderül, hogy ugyanennek az összeesküvésnek része Mata Hari és Raszputyin ténykedése is, illetve hogy az angol Kingsman szabóság helyszínt ad magas szintű diplomaták és fontos emberek tárgyalásaihoz. Nekem bejött ez az egész és Ralph Fiennes alakítása a főszerepben. Nálam erős 80% ez a film. Jobb a korábbi, Taron Egerton-részeknél.

2022.04.29 dailyfilmsan

Látványos és igaz, nem a legkorhűbb és hitelesebb történelmi részről, de izgalmas. Előzményfilmnek kiváló. Tetszett hogy nem volt maradéktalanul boldog a vége, és hogy volt benne egy kis ok-okozati rámutatás. Érdekes volt, hogy a főgonosz sokáig a há... Több

2022.02.12 Eastern79

Ez a King's Man nem az a King's Man

Tény, hogy Matthew Vaughn nagyon ért az akciókhoz, de nyilván nem volt hálás feladat sokadik részként forgatni egy eredettörténetet. Az első másfél óra kimondottan unalmas, egészen a remekül megírt drámai fordulatig, addig azonban számomra egy meglehetősen vontatott, fiktív történelmi/háborús dráma bontakozott ki a képernyőn. Raszputyin karaktere egyszerűen érthetetlen, nem tudtam ugyanis eldönteni, hogy akkor most háborús akciófilmet nézek, vagy pedig valami paródiát. Mindazonáltal a tradicionális orosz néptánc és a capoeira frigyéből megálmodott harcmodor nagyon menő, azonban a tibeti torokhangon éneklő, lábnyalogató, látens homoszexuális pap figuráját nagy valószínűséggel sohasem fogom elfelejteni, és nem azért, mert tetszett. Ralph Fiennes viszont már megint bebizonyította, hogy mekkora kaméleon, nagyon jól áll neki a szerep, és láthatóan élvezte is, bár Colin Firth nyomába sem ér. Az akciók látványosak, de közel sem olyan kreatívak, mint az előző részekben, és a játékidőhöz mérten kevés van belőlük. Egyáltalán nem rossz film, sőt a mostani átlag felett teljesít, de aki az előző részek hangulatát várja, az bizony csalódni fog.

A film 201 563 885 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 116 392 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Lee Unwint alakító Aaron Taylor-Johnsonnak felajánlották Lee fiának, Eggsy szerepét a 2014-es Kingsman: A titkos szolgálatban, de a színész akkor nem vállalat a szereplést. Szerző: hp

A 2010-es 2010-es Ha/Her után a King's Man: A kezdetek forgatásán ismét együtt dolgozott Aaron Taylor-Johnson és az író-rendező, Matthew Vaughn. Mindkét film egy olyan képregény-adaptáció, melynek szerzője Mark Millar, sőt, a Kingsman és a Ha/Ver képregények ugyanabban a univerzumban is játszódnak, bár erre nincs utalás a filmekben. Szerző: hp

A film számos sztárját láthattuk a szintén a kémfilmek táborába tartozó James Bond-produkciók valamelyikében, beleértve Gemma Artertont (A Quantum csendje), Charles Dance-t (James Bond: Szigorúan bizalmas) és Ralph Fiennes-t (Skyfall, Spectre, Nincs idő meghalni). Szerző: hp

A kezdetek a Kingsman franchise harmadik egészestés mozifilmje. Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2021. 12. 23.)
Nem lesz mindenkinek ínyére, és talán újranézni sem lehet majd sokszor, de a King’s Man – A kezdetek még mindig egy jól megrendezett, szórakoztató kavalkád, amiben bőven akadnak kreatív ötletek. Számos gyengesége ellenére már csak Ralph Fiennes alakítása miatt is érdemes megnézni. Több

(2021. 12. 30.)
Kezdetnek nem rossz, de sajnos nem is jó – King’s Man: A kezdetek (The King’s Man – 2021) kritika
Csak azt nem teljesítette, amit ígért. Se kémfilmnek, se képregény adaptációnak nem állja meg a helyét. Sok mindent megtartottak a jól ismert receptből, de sajnos rosszul adagolva a fűszereket, bármi elrontható. Több
Megzsarolva
Vidám