King's Man: A kezdetek

The King's Man

2024.02.06 SzimikeésBéci

Érdekes volt, hogy kicserélődött jóformán minden, de abszolút pozitívum, hogy valós történelmi eseményekkel fűszerezték meg. (Vagy épp csempésztek bele a filmbe.)

2021.12.31 Harper

Teljesen más King's Man, de talán jobb az előzőeknél

Új stílus, új képi világ, új szereplők és új sztori. A 2021-es harmadik King's Man film a századfordulós és első világháborús időkbe repít el bennünket, egy sajátos, alternatív történelemórát tartva számunkra. Nekem igazából bejött, bár az IMDb-n éppen csak közepes fölötti értékeléseket kap (6500 felhasználótól 6,8 as pontátlagnál jár jelenleg, az év utolsó napján). Saját blogomon, a Harperen bővebben értékeltem a filmet, és ott 75%-ot adtam Matthew Vaughn - Ralph Fiennes párosának (rendező és főszereplő). Azt mondanám: elsősorban a történelem iránt érdeklődő filmrajongóknak élmény ez a sztori, és azoknak, akik szeretik az első világháborús korszakot, illetve bejött nekik a 2009-ben és 2011-ben készült két Sherlock Holmes-film. (Szerintem nagyon hasonló filmek.) Vannak jó akciójelenetek, vívás, verekedés, sziklamászás... stb., miközben akad drámai fordulat, meglepetés és sok humor is. Az 59 éves Ralph Fiennes, illetve a szexi Gemma Arterton jó alakítást nyújtanak, a többiek sajnos csak közepesek, beleértve az ifjú Harris Dickinsont is. Nálam tehát 75%-os, egy mozijegyet megér.

2022.01.18 Coyote

Jobb, mint a Taron Egerton-féle Kingsman

Nagyon tetszik ebben a legújabb Kingsman-filmben, hogy egy merőben új stílussal próbálkozik és egy történelmi közegbe ágyazza cselekményét. Van benne humor, akció és lenyűgöző látványvilág is. Megtudhatjuk például, hogy Ferenc Ferdinándot nem csak egyszerűen lelőtte egy szerb diák (Gavrilo Princip) 1914-ben, hanem egy nagyon is tudatos összeesküvés része volt az első világháborút kirobbantó merénylet. Kiderül, hogy ugyanennek az összeesküvésnek része Mata Hari és Raszputyin ténykedése is, illetve hogy az angol Kingsman szabóság helyszínt ad magas szintű diplomaták és fontos emberek tárgyalásaihoz. Nekem bejött ez az egész és Ralph Fiennes alakítása a főszerepben. Nálam erős 80% ez a film. Jobb a korábbi, Taron Egerton-részeknél.

2022.04.29 dailyfilmsan

Látványos és igaz, nem a legkorhűbb és hitelesebb történelmi részről, de izgalmas. Előzményfilmnek kiváló. Tetszett hogy nem volt maradéktalanul boldog a vége, és hogy volt benne egy kis ok-okozati rámutatás. Érdekes volt, hogy a főgonosz sokáig a há... Több

2022.02.12 Eastern79

Ez a King's Man nem az a King's Man

Tény, hogy Matthew Vaughn nagyon ért az akciókhoz, de nyilván nem volt hálás feladat sokadik részként forgatni egy eredettörténetet. Az első másfél óra kimondottan unalmas, egészen a remekül megírt drámai fordulatig, addig azonban számomra egy meglehetősen vontatott, fiktív történelmi/háborús dráma bontakozott ki a képernyőn. Raszputyin karaktere egyszerűen érthetetlen, nem tudtam ugyanis eldönteni, hogy akkor most háborús akciófilmet nézek, vagy pedig valami paródiát. Mindazonáltal a tradicionális orosz néptánc és a capoeira frigyéből megálmodott harcmodor nagyon menő, azonban a tibeti torokhangon éneklő, lábnyalogató, látens homoszexuális pap figuráját nagy valószínűséggel sohasem fogom elfelejteni, és nem azért, mert tetszett. Ralph Fiennes viszont már megint bebizonyította, hogy mekkora kaméleon, nagyon jól áll neki a szerep, és láthatóan élvezte is, bár Colin Firth nyomába sem ér. Az akciók látványosak, de közel sem olyan kreatívak, mint az előző részekben, és a játékidőhöz mérten kevés van belőlük. Egyáltalán nem rossz film, sőt a mostani átlag felett teljesít, de aki az előző részek hangulatát várja, az bizony csalódni fog.

2022.02.24 kabel

Halál unalmas.

2022.01.05 Gábor390920

Kusza történelem

A film az 1900-as évek elejét, az első világháború eseményeit követi végig, valamint egy háttérszervezetet, akik mindenféle rossznak az okozói. Ralph Fiennes karaktere, valamint a mindenre elszánt fia és a "szolgálók" vállalkoznak arra, hogy megállítsák ezeket a gonoszokat, és elkerüljék a még nagyobb katasztrófát. A film hozza a korábbi King's Man-filmek hangulatát, bár a film első fele kicsit lassabban indul be, de ezután folyamatosan pörög az akció. A főgonosz személye kicsit kiszámítható a film végén, a stáblista közbeni jelenet pedig egy lehetséges folytatást lenget be a nézőknek. Az ott felbukkanó férfi személye mindenképpen megosztó, sőt inkább gyűlölt a tettei miatt, ezért akár komorabb/komolyabb hangulat jellemezhetné a következő részt a könnyedebb akcióvígjáték helyett véleményem szerint.

2022.07.27 sptt

Nem olyan rossz. Persze, egy kicsit mesterkélt, egy kicsit James Bond utánérzés, egy kicsit ötórai tea-hangulat, egy kicsit próbál történelmet tanítani azoknak, akik soha nem jártak be az órára, vagyis minden szempontból lehetne jobb, ugyanakkor nem rossz. 7/10

Alternatív törióra: King's Man - A kezdetek

A Kingsman-filmek eddig a látványos akciókról szóltak, ám a legújabb, Matthew Vaughn rendezte, Ralph Fiennes főszereplésével készült 2021-es epizód, mely a The King's Man címet kapta, egy sajátos alternatív történelemórának tűnik. Ugyanakkor ez egy stílusos történelemóra, remek rendezéssel, nagyon jó forgatókönyvvel és rengeteg látványos jelenettel. Láthatjuk Raszputyint táncolni és verekedni, az ifjú Gavrilo Principet, amint lelövi Ferenc Ferdinándot és a King's Man szabóság átalakulását brit titkosszolgálattá. Az egész élvezetesen izgalmas, szórakoztató és látványos. Értékelésem: erős 85%.

2022.05.05 Alexa

Az előző filmek is tetszettek, ez sem okozott csalódást. Külön tetszett a történelmi visszatekintés. Bevallom őszintén, utána azért rákerestem a hivatalos részletekre is. Jól fel van építve, végig lekötött, és elég sok akció volt benne. Valóban mega... Több

2022.02.18 Lóri Ádámcsik

Wtf?

Alsógatyában harcolós, hányós, alpári részek. Katyvasz az egész.

2022.01.02 Fortress

Történelmi téma, kalandakcióként

Mi van akkor, ha a történelemkönyvekből ismert események, mint Ferenc Ferdinánd meggyilkolása (és ezzel az I. világháború kitörése), vagy II. Miklós cár bukása, illetve Lenin felbukkanása nem is úgy történtek, ahogyan tanultuk, hanem egy rejtélyes csoport működésének hatása volt. Egy csoporté, mellyel a King's Man vette fel a harcot. Egy még rejtélyesebb kis csapat Angliában (a King's Man szabóságban). A franchise harmadik fejezete szakított korábbi hagyományaival (és jellemzőivel), és ezúttal egy merőben új stílusú részként, alternatív történelmi kalandfilmként robbant a mozikban. Sokaknak nem tetszett, főleg azoknak, akik az előző két epizódért és a "tökátlag" Taron Egertonért rajongtak. Ugyanakkor, akik egy Sherlock Holmes (2009-11) típusú, látványos sztorira vártak, élvezettel nézték ezt a 2021-es kalandfilmet. Bevallom én is ebbe a második csoportba tartozom. Nekem bejött az az egész őrület, a táncolva harcoló Raszputyinnal, a csinos Gemma Artertonnal, a sok első világháborús felvétellel és mozgalmas küzdelemmel. Imádtam a századfordulós háttérképeket, és tetszett az 59 évesen is sportos Ralph Fiennes mint Oxford hercege. Nálam ez a film erős 80%-os.

2022.01.17 Melinda

A King's Man-filmek legjobbika

Áldom az eget, hogy nem az első két King's Man-filmet láttam előbb, hanem ezzel kezdtem, mert azok ehhez képest jócskán alulmaradtak. A kezdetek nagyon pörgős, akció- és érzelemdús film lett, nekem eszméletlenül tetszett, hogy végigvezették rajta az I. világháború történéseit, a színészek pedig egytől egyig zseniálisat alkottak. Egyetlen pillanatra sem volt unalmas vagy gagyi.

2023.01.24 Ogre

A 2021-es éve egyik legjobbja

Még 2021 karácsonya környékén láttam ezt a filmet, de akkoriban nem vártam tőle sokat, tekintve, hogy a többi Kingsman rész sem kápráztatott el túlságosan. De gondoltam, adok egy esélyt a dolognak, hátha tetszeni fog. És tetszett! Már az első 10 perc után rájöttem, hogy itt bizony egy sokkal magasabb színvonalról van szó. Matthew Vaughn ezúttal stílust váltott: a gagyi akciófilm helyett stílusos, történelmi jellegű kalandfilmet készített, rengeteg látványos jelenettel és meglepő fordulattal. Nagyon tetszett a forgatókönyv, a rendezés és persze a Gemma Arterton-Ralph Fiennes páros játéka, mely nagyon feldobja az egészet. Erős 85%-os produkció. Azóta még kétszer megnéztem.