Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Szemfényvesztők 2

lexyusz   2020. 11. 20.

Nekem már az első része is nagyon tetszett, mikor néztem, és pont most adták a tévében, így aznap este az volt a program, hogy ezt néztük. Véleményem szerint ez nem lett rosszabb, mint az első rész, ezt is ugyanúgy tudtam élvezni. Számomra nem volt k... több»

mamiéstöti2   2017. 05. 05.

Az első részhez hasonlóan, ebben a részben is rengeteg trükkös megoldásnak lehetünk szemtanúi. Vannak kedvenc jeleneteim, főleg a trezoros, ami nagyon tetszett.

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 04.

Az első részhez hasonló szerkezettel és történetvezetéssel operáló második rész látványban talán felülmúlja az elsőt, de a saját keretei közül nem tud szabadulni. Megint van "főgonosz" csak most nem az FBI, hanem a sértett Michael Caine és fia (az e... több»

erare   2016. 06. 19.

Én nagyon vártam valami jó kis trükközős, bravúros, gyors ritmusú szórakoztató akciófilmet. Ehelyett jött Woody Harrelson ikertesója és akkor felkiáltottam: na, ne! Nem tudtak mást kitalálni, amivel feldobják a történetet? Akkor miért készítettek egy... több»

indingo   2017. 04. 15.

Nem volt rossz, de az első sokkal jobban tetszett. A trükkök itt is megállták a helyüket, de az alaptörténet itt gyengébb volt. A szereposztás itt is remek.

dulkap   2017. 02. 17.

Még ha egy hangyányival gyengébb is az elődjénél, de egy szórakoztató és egy percig sem unalmas film. Vannak benne ugyan túlzás részek (kártya dobálás motozás közben), de legalább nem agyon CGI-zett jelenetekkel van tele.

Deku   2017. 08. 17.

Az első rész messze sokkal jobb lett mint ez itt. Több hiba és klisé volt benne mint vártam. Annyira rossz nem volt a történet, de az, ahogy tálalták nem vette be a gyomrom.

Morgan Freeman
Jay Chou
Tsai Chin
Tsai Chin
Sanaa Lathan

A film összbevétele 334 897 606 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 334 625 777 forintot termelt. A hazai mozik összesen 243 729 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Macaoban egy Sands hotelben szállt meg a filmben Daniel Radcliffe.

A Szem titkos helye a Subway to Manhattanben van a film elején.

Jesse Eisenberg lakásának falán egy Houdini poszter látható.

Newburgh Federal Penitentiary a börtön neve, ahol Morgan Freeman le van csukva.

A 8-as csatorna híradójának nyilatkozik Morgan Freeman a film elején.

Woody Harrelson két szerepet játszik az új moziban, ugyanis a történet szerint van egy ikertestvére.

A nézői szemszög is változott, most a főszereplők szemszögébe nyerhetünk betekintést, míg az elsőben az FBI-ügynökébe.

Az első résszel ellentétben itt nem a főszereplők irányítják a szálakat, hanem egy trükk csapdájába esnek, és rögtönözniük kell.

Isla Fisher szülési szabadsága miatt Lizzy Caplan kapott egy főszerepet, amely kettő nem azonos.

A forgatást Londonban kezdték, nem sokkal azután, hogy a brit fővárosban Jay Chou feleségül vette Hannah Quinlivan-t.

(ps)

Az első rész gyermekbetegségei ugyanúgy jelen vannak. Annak ellenére, hogy olyan múltszázadbeli elemekkel operál, mint a világ bármely eszközét feltörni képes chip, halál lazának és roppant okosnak állítja be magát. Egy jelenetben percekig figyelhetjük, hogyan trükköz az egyik lovas egy kártyával motozás közben, hogy a biztonságiak ne szúrják ki, mi van nála. 4/10 több»

A történet Rubik-kockaként való csavargatása meghozza a végeredményt: minden szín összeáll, s a néző az ebből fakadó katarzist őrizheti meg kincsként a filmből, meg a CGI által jelentősen megkoptatott illúzió élményét, a varázslatét, amely mélyen a mindenkiben benne élő kisgyermeki énben gyökeredzik. 6/10 több»

A néhány évvel ezelőtti Szemfényvesztők folytatásában a készítők mindent elkövetnek a film élvezhetetlenségéért, de szélsőségesen hozzáállva mégis működik: csak felszínes vagy nagyon filozofikus nézőknek ajánljuk. 5/10 több»