Közösség

Vélemény:

 

79 Szemfényvesztők 2

(2016)

Szemfényvesztők 2

 
ArpiHajdu és Réci   2016.07.04 12:05
1

Az első részhez hasonló szerkezettel és történetvezetéssel operáló második rész látványban talán felülmúlja az elsőt, de a saját keretei közül nem tud szabadulni. Megint van "főgonosz" csak most nem az FBI, hanem a sértett Michael Caine és fia (az egykori Harry Potter), ugyanúgy egy hatalmas előadással sikerül feloldani a konfliktust, ugyanúgy addig csűrik-csavarják a film készítői az egészet, amíg azt az nem illúziót kapjuk, hogy most micsoda csavarokkal van tele az egész film. Ez az előző részben még működött, a második viszont emiatt nagyon is kiszámíthatóvá vált. Ennek ellenére nem vagyok csalódott, mert tudtam azért szórakozni a film alatt, csak sajnos egy újabb példát látok arra, hogy egy sikeres film anyagi sikerét próbálják még jobban megfejelni folytatásokkal, csak azért, hogy még több pénzt facsarjanak ki az egészből. Ez egy rossz tendencia, de a legfőbb gond az egésszel az, hogy nem lehet ez ellen mit csinálni. Azt sajnálom csak, hogy a Szemfényvesztőkkel is pont ez történik, holott az első részt nagyon bírtam.
Még valami: ez az új női lovas karakter engem iszonyatosan idegesített, inkább tűnt egy túlbuzgó gyakornoknak, mint komolyan vehető bűvésznek (persze lehet, hogy direkt így kellett hozni a figurát, de engem ez valamiért nagyon zavart).