Richard király (2021)

Jon Bernthal
Tony Goldwyn

Lubi   2021. 11. 20.

Gettó Hamupipőkék

"Maradj mindig szerény, csak így győzhetsz!" - tanítja Richard Williams feltörekvő teniszcsillag lányainak, Venusnak és Serenának. Az édesapának azonban saját leckéjét is el kell sajátítania, hogy valódi királlyá válhasson lányai szemében. A Richard ... teljes kritika»

pozsizol   2021. 11. 19.

Fuh, gyerekek, ezt a filmet egyszerűen látni kell. Will Smith egyszerűen zseniális, szívhez szóló alakítást nyújt. A sztori se semmi, nagyon adja magát, tele emberséggel és küzdelemmel. Nagyon kellett már nekem az ilyen!

Gyula   2021. 11. 18.

Van ebben a filmben minden, lélek, szeretet és dráma. De ami a legfontosabb, simán el tudom róla kézpelni, hogy évek múltán is tud majd mondani az embernek, ilyen filmből pedig nem sok van manapság.

A film összbevétele 9 052 531 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 666 595 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 819 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film forgatókönyve 2018-ig mellékvágányra került Hollywoodban.

(csd)

Erin Cummings nem látta a film végső változatát.

(csd)

A készítőket több kritika is érte Will Smith castingolása miatt.

(csd)

Az inspiráló sztori addig működik igazán, amíg nem olvasunk utána Richard radikálisabb módszereinek: a film ugyan nem titkolja el az apafigura személyiségének problémásabb oldalát, de hollywoodi filterrel finomít rajta. több»