Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

hp   2020. 08. 28.

Közel tíz évvel a bemutatásra után is csak azt tudom mondani, hogy az ezredforduló óta nem készült ilyen okos (értsd intelligens), lendületes és izgalmas sportfilm. Precíz, jól megírt, életszerű párbeszédekkel és remek tempóval, Beane szerepében pedi... több»

Deku   2017. 07. 26.

Nem értettem a film végén mitől van mindenki úgy elájulva. Az igaz, hogy Brad Pitt nagyszerű volt de ez még nem ok. Teljesen alul teljesített a film minden téren. Ha lehet nem ismételném meg.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 18.

Annyi életrajzi film forog a világon,hogy valami újat akarsz,akkor egy igazán erős személyiséget kell választani,legalábbis szerintem.Itt ez közepesen sikerült.Pitt közepes filmje,ő azért hozza a kötelezőt!

TribeBubu   2017. 01. 08.

„Hogy hagyhat valakit hidegen a baseball?“ mondja Billy a filmben. Engem hidegebben nem is hagyhatna. Ugyan nincs bajom vele, de semmilyen sportközvetítés nem tud lekötni és sportolni is csak úgy szeretek, ha nem győzelemre megy ki a játék. Ennek el... több»

erahurka   2018. 08. 15.

A baseball film, ahol nem a baseball a lényeg. Brad Pitt talán egyik legjobb alakítása egy pörgős párbeszédekre épülő sportfilmben.

Olivér Rózsa   2017. 07. 03.

Nekem bejött nagyon. Mondjuk szeretem az ilyen menedzseres filmeket. Európába nem igazán van elterjedve ez a sport, a film segít kicsit jobban belelátni

juhasz-david93   2015. 02. 18.

Nekem nem tetszett. Játékosok eladása, vétele, abból a célból, hogy összeálljon egy ütőképes csapat. Ugyanennyire érdekes filmet lehetett volna készíteni például a PES-ben végigvitt Karrier módomról.

Chris Pratt
Philip Seymour Hoffman

Három kategóriában volt BAFTA-díj esélyes: legjobb férfi mellékszereplő (Jonah Hill), legjobb adaptált forgatókönyv (Steven Zaillian, Aaron Sorkin) és legjobb férfi alakítás (Brad Pitt).

Richard Roeper A-minősítést adott a Moneyball-ra.

A jegypénztárak adatai alapján 110,2 millió dolláros bevételt generált a film, 50 millió dollárból készítették el.

A Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon debütált 2011-ben.

A film valós eseményeket mutat be.

Michael Lewis Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game c. regényén alapul a film.

A Rotten Tomatoes oldalán 94%-ra értékelték 241 kritika alapján.

Három nagy játékfilmet rendezett Bennett Miller, mindhármat Oscar-díjra jelölték.

(Zsofi821)

A film bemutatásának idején már csak egy játékos szerepelt az Oakland keretében a legendás 2002-es csapatból.

(SódóGA)

A filmet eredetileg baseball játékosokkal akarták leforgatni, később azonban a színészek mellett döntöttek.

(SódóGA)