ArpiHajdu és Réci   2018. 06. 26.

Hiába a bravúros sportteljesítmény, egy botránnyal még egy élsportoló is sokkal jobban fel tudja magára hívni a közvélemény figyelmét. Szegény Tonya Harding is hiába volt az első női műkorcsolyázó, aki megugrotta a tripla axelt, s karrierje egészen ügyesen alakult, extravagáns jelmezeivel, zenéivel és stílusával, volt egy szerencsés időszaka, amikor minden műkorcsolya-kedvelő róla beszélt. Aztán jött a versenytársa ellen elkövetett merénylet, s megint mindenki róla beszélt, csak éppen ennek már valószínűleg ő maga sem örült annyira. Egy ilyen történet feldolgozásának azt hiszem, a lehető legjobb módját választotta Craig Gillespie rendező. Egy pillanatig sem kétséges, hogy ez egy kőkemény drámai történet, de ezt mégsem hatásvadász, zsebkendőpazarló módon mutatja be, hanem kellő szarkazmussal és gúnnyal, s közben a szürreális helyzetek miatt nem kis mennyiségű humort csempészve a filmbe. Különleges színezettel tölti meg a sztorit a dokumentumfilm-szerű megoldás, amely valós interjúrészleteket idéz meg, s az is ügyes húzás, hogy nem foglal állást a bűnösséget illetően. Nem tudhatjuk, ki az, aki hazudik/túloz, s az egész házastársi perpatvarból mennyi az igazság. A rendező, bár kicsit messziről indít (megismerhetjük Tonya gyermekkorát, leginkább a rendkívül hatalommániás anyjával való kapcsolatának szemszögéből), életrajzi filmnek mégsem nevezhető, bár ahhoz, hogy kicsit megérthesse a néző Harding motivációit, amelyek a Kerrigen elleni támadáshoz vezettek, ezeket az előzményeket mindenképpen ismernünk kellett. Egytől-egyig nagyszerű színészi teljesítményeket vonultat fel a film, Margot Robbie olykor bájosan törékeny, máskor meg ördögi és ijesztő. Nem láttuk még az Öngyilkos osztagot, így nem tudom milyen volt Harley Quinn-ként, de az Én, Tonya-ban fantasztikus. Ehhez nem fér kétség. Allison Janney Oscar-bácsija borítékolható volt, annak ellenére is, hogy igen erős mezőnyben indult (meg is érdemli), az pedig már csak a hab a tortán, hogy a fizimiskájával és már-már elviselhetetlen stílusával adja vissza Lavona kettőségét: a néző egyszerre gyűlöli és csodálja ezt a karaktert. Tonya férjének szerepében Sebastian Stan pedig remekül megfér a két erős női alakítás mellett, Jeffet akárcsak Tonya, úgy a néző is olykor kedveli, olykor gyűlöli, de azért nem sok férfi lenne képes, szétveretni valakinek a lábát a felesége kedvéért (igaz, kevés olyan nő van, aki erre kérné élete párját). Azt leszögezhetjük, hogy az Én, Tonya nem egy szokványos életrajzi film. Pontosabban fogalmazva: egy érdekesen megközelített karriertörténet, hiszen itt is tulajdonképpen az amerikai álom köszön vissza (a főszereplő már gyerekkora óta keményen küzd a sikerért, eljut a csúcsra, majd jön a lejtmenet), csak egy igen groteszk, s fekete humorral átitatott kivitelben. A bravúros színészi alakítások, a vagány soundtrack és néhány látványos korcsolyamutatvány mellett pedig mer viccet csinálni az amerikai alsóbb (azon belül is a fehér) társadalmi réteg életéből. Mindet egybevetve azt mondhatjuk: 4/5 (Már-már tökéletes)

indingo   2018. 08. 04.

Elég jól összerakott film egy nem mindennapi történetről. Az idei Oscar jelölt filmekből a kedvencem.

alexxx   2018. 02. 03.

Margot Robbie most végérvényesen kinőtte a szőke szépség szerepét. Nagyot alakított, és nagyon meg is érdemli az Oscar-jelölést. A film egy érdekes hibrid, én bírtam a humorát, az pedig egészen elképesztő, hogy valós a sztori. Bátran merem ajánlani.

Deku   2018. 02. 15.

Tele van igazán értékes pillanatokkal és persze nem is volt kérdés, hogy többször is megnézném. Kincset ér ez a film, a karakterek és a pillanatok is nagyon el lettek találva, ami miatt számomra ez a film teljesen megmutatta, hogy van értelme az egésznek.

GedyPapa   2018. 02. 12.

Egyszerűen zseniális volt. Ez pedig leginkább Margot Robbienak köszönhető, aki kiválóan hozta Tonya Harding karakterét. Általa vált igazán hitelessé a kétes megítélés alá eső korcsolyázónő, akit az egyszeri néző egyszer kedvel, másszor viszolyog tőle, de mégis a film végén elégedetten hagyja el a mozitermet.

Bojana Novaković
Paul Walter Hauser
Caitlin Carver
Mckenna Grace
Margot Robbie

Az Én, Tonya egy jó adag amerikai fekete humorral megáldott film, amit minden korosztály egyaránt élvezhet. Én mindenképpen ajánlom azoknak, akik szeretik a groteszk humort, illetve kíváncsiak egy életrajzi film másfajta megközelítésére. A színészek zseniálisakat alakítanak, így én úgy gondolom, megérdemelten kaptak Oscar jelölést. 85/100 több»

Az Én, Tonya című filmet mindenesetre látni kell, mert amellett, hogy fontos problémákkal foglalkozik, még hitelesen szórakoztat is. A tanulságot azonban nehéz lesz levonni, vagy legalábbis fájni fog, mint egy bezúzott térdkalács. 9/10 több»

Szomorúan kellett konstatálnom, hogy a Logan Luckyhoz hasonlóan itt is elsősorban humor tárgyát képezik az amerikai alsóbb osztályok, mintha a mainstreamben szigorúan ilyen felhangokkal lehetne csak ezt a réteget megközelíteni. Nem vitatom el az alkotók hozzáállását, a komikum létjogosultságát, de sokkal jobb is lehetett volna az Én, Tonya, ha ez a fajta könnyed, abszurd stílus nem a drámai célok rovására létezik. 7,5/10 több»

Margot Robbie nemcsak a főszereplője, hanem férjével, Tom Ackerley-vel együtt a társproducere is a filmnek.

(ArpiHajdu és Réci )

A film koreográfusa Sarah Kawahara kanadai műkorcsolyázó volt, aki kétszeres Emmy-díjas koreográfus, s Nancy Kerrigannal is dolgozott már együtt.

(ArpiHajdu és Réci )

Tonya Harding kedvenc jelenete a filmből, amikor Margot Robbie egy verseny után káromkodva kiabál a zsűrinek. Ilyen a valóságban természetesen nem történt.