Játssz egy LG Q6-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Én, Tonya

(I, Tonya)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

alexxx   2018. 02. 03.

Margot Robbie most végérvényesen kinőtte a szőke szépség szerepét. Nagyot alakított, és nagyon meg is érdemli az Oscar-jelölést. A film egy érdekes hibrid, én bírtam a humorát, az pedig egészen elképesztő, hogy valós a sztori. Bátran merem ajánlani.

Deku   2018. 02. 15.

Tele van igazán értékes pillanatokkal és persze nem is volt kérdés, hogy többször is megnézném. Kincset ér ez a film, a karakterek és a pillanatok is nagyon el lettek találva, ami miatt számomra ez a film teljesen megmutatta, hogy van értelme az egésznek.

GedyPapa   2018. 02. 12.

Egyszerűen zseniális volt. Ez pedig leginkább Margot Robbienak köszönhető, aki kiválóan hozta Tonya Harding karakterét. Általa vált igazán hitelessé a kétes megítélés alá eső korcsolyázónő, akit az egyszeri néző egyszer kedvel, másszor viszolyog tőle, de mégis a film végén elégedetten hagyja el a mozitermet.

MP170506   2018. 05. 14.

Nagyon jó film lett, jól van összerakva a történet és a színészek is nagyon jól megformálják a karakterüket. Margot Robbie nekem teljesen hiteles volt, kiváló színésznő lett.

Berto49   2018. 02. 10.

Jól időzítették ennek a filmnek a bemutatását, mintegy ráhangolódásként a 2018. évi téli olimpiai játékokon való szurkolásra. Ugyan jó régen történt ez a botrány, de érdemes részletesebben feleleveníteni az eseményeket. A felszínen a női műkorcsolya sport ’90-es éveiben történtek a téma, de mélyebb etikai és társadalmi mondanivalót is hordoz. Két színésznő kiemelkedő alakítását feltétlenül meg kell említeni; Margot Robbie-t Tonya Hardingként, illetve Allison Janney nevét, aki a korcsolyázónő anyját alakította. Az anya megnevezés megtévesztő, helyette inkább szörnyeteget kell használni. Rettenetes, hogy ilyen tébolyult személyre gyereknevelést lehet bízni. Őt kellett volna távoltartási végzéssel eltiltani a kislányától. A két említett színésznő közül nem nehéz megtippelni, hogy az egyik biztosan részesülni fog Oscar-díjban.

Bojana Novaković
Paul Walter Hauser
Caitlin Carver
Mckenna Grace
Margot Robbie

Az Én, Tonya egy jó adag amerikai fekete humorral megáldott film, amit minden korosztály egyaránt élvezhet. Én mindenképpen ajánlom azoknak, akik szeretik a groteszk humort, illetve kíváncsiak egy életrajzi film másfajta megközelítésére. A színészek zseniálisakat alakítanak, így én úgy gondolom, megérdemelten kaptak Oscar jelölést. 85/100 több»

Az Én, Tonya című filmet mindenesetre látni kell, mert amellett, hogy fontos problémákkal foglalkozik, még hitelesen szórakoztat is. A tanulságot azonban nehéz lesz levonni, vagy legalábbis fájni fog, mint egy bezúzott térdkalács. 9/10 több»

Szomorúan kellett konstatálnom, hogy a Logan Luckyhoz hasonlóan itt is elsősorban humor tárgyát képezik az amerikai alsóbb osztályok, mintha a mainstreamben szigorúan ilyen felhangokkal lehetne csak ezt a réteget megközelíteni. Nem vitatom el az alkotók hozzáállását, a komikum létjogosultságát, de sokkal jobb is lehetett volna az Én, Tonya, ha ez a fajta könnyed, abszurd stílus nem a drámai célok rovására létezik. 7,5/10 több»

Margot Robbie nemcsak a főszereplője, hanem férjével, Tom Ackerley-vel együtt a társproducere is a filmnek.

(ArpiHajdu és Réci )

A film koreográfusa Sarah Kawahara kanadai műkorcsolyázó volt, aki kétszeres Emmy-díjas koreográfus, s Nancy Kerrigannal is dolgozott már együtt.

(ArpiHajdu és Réci )

Tonya Harding kedvenc jelenete a filmből, amikor Margot Robbie egy verseny után káromkodva kiabál a zsűrinek. Ilyen a valóságban természetesen nem történt.