Játssz egy Huawei MediaPad T3-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Én, Tonya

(I, Tonya)

alexxx  2018. 02. 03.

Margot Robbie most végérvényesen kinőtte a szőke szépség szerepét. Nagyot alakított, és nagyon meg is érdemli az Oscar-jelölést. A film egy érdekes hibrid, én bírtam a humorát, az pedig egészen elképesztő, hogy valós a sztori. Bátran merem ajánlani.

GedyPapa  2018. 02. 12.

Egyszerűen zseniális volt. Ez pedig leginkább Margot Robbienak köszönhető, aki kiválóan hozta Tonya Harding karakterét. Általa vált igazán hitelessé a kétes megítélés alá eső korcsolyázónő, akit az egyszeri néző egyszer kedvel, másszor viszolyog tőle, de mégis a film végén elégedetten hagyja el a mozitermet.

Deku  2018. 02. 15.

Tele van igazán értékes pillanatokkal és persze nem is volt kérdés, hogy többször is megnézném. Kincset ér ez a film, a karakterek és a pillanatok is nagyon el lettek találva, ami miatt számomra ez a film teljesen megmutatta, hogy van értelme az egésznek.

Berto49  2018. 02. 10.

Jól időzítették ennek a filmnek a bemutatását, mintegy ráhangolódásként a 2018. évi téli olimpiai játékokon való szurkolásra. Ugyan jó régen történt ez a botrány, de érdemes részletesebben feleleveníteni az eseményeket. A felszínen a női műkorcsolya sport ’90-es éveiben történtek a téma, de mélyebb etikai és társadalmi mondanivalót is hordoz. Két színésznő kiemelkedő alakítását feltétlenül meg kell említeni; Margot Robbie-t Tonya Hardingként, illetve Allison Janney nevét, aki a korcsolyázónő anyját alakította. Az anya megnevezés megtévesztő, helyette inkább szörnyeteget kell használni. Rettenetes, hogy ilyen tébolyult személyre gyereknevelést lehet bízni. Őt kellett volna távoltartási végzéssel eltiltani a kislányától. A két említett színésznő közül nem nehéz megtippelni, hogy az egyik biztosan részesülni fog Oscar-díjban.

ComptonBene  2018. 02. 12.

Nagyon jó film. Nekem Scorsese filmjeire emlékeztet, nagymenők, Casino. Jó azért nem olyan mesteri, mint a mestrer filmjei. De azért majdnem. A szinészi alakítások zseniálisak. Főleg Tonya, az anyját játszó szinésznő pedig lejátszik mindenkit a vászonról.

Bojana Novaković
Paul Walter Hauser
Caitlin Carver
Mckenna Grace
Filmsomnia.hu - Én, Tonya
Az Én, Tonya egy jó adag amerikai fekete humorral megáldott film, amit minden korosztály egyaránt élvezhet. Én mindenképpen ajánlom azoknak, akik szeretik a groteszk humort, illetve kíváncsiak egy életrajzi film másfajta megközelítésére. A színészek zseniálisakat alakítanak, így én úgy gondolom, megérdemelten kaptak Oscar jelölést. 85/100
Popcorn Project - Én, Tonya
Az Én, Tonya című filmet mindenesetre látni kell, mert amellett, hogy fontos problémákkal foglalkozik, még hitelesen szórakoztat is. A tanulságot azonban nehéz lesz levonni, vagy legalábbis fájni fog, mint egy bezúzott térdkalács. 9/10

Smoking Barrels: Én, Tonya
Szomorúan kellett konstatálnom, hogy a Logan Luckyhoz hasonlóan itt is elsősorban humor tárgyát képezik az amerikai alsóbb osztályok, mintha a mainstreamben szigorúan ilyen felhangokkal lehetne csak ezt a réteget megközelíteni. Nem vitatom el az alkotók hozzáállását, a komikum létjogosultságát, de sokkal jobb is lehetett volna az Én, Tonya, ha ez a fajta könnyed, abszurd stílus nem a drámai célok rovására létezik. 7,5/10

A témában már korábban is született egy feldolgozás, Larry Shaw rendezésében, 1994-ben. Címe: Tonya & Nancy: The Inside Story=Tonya és Nancy igaz története.

(Berto49)

Margot Robbie öt centivel magasabb, mint Tonya Harding.

(diumiu)

Sarah Kawahara, kanadai korcsolyázó is segített Margot Robbie felkészítésében.

(diumiu)