Kritikus   2019. 03. 03.
Túlzásokkal teli életrajzi dráma

Bár lehetett volna több tucatnyi méltóbb amerikai politikusról filmet készíteni, a Dick Cheney alelnök életét, karrierjét bemutató film közepesnél valamivel jobbra sikerült. Adam McKay produkciója sok túlzást is tartalmaz, színészi teljesítmények terén kifejezetten jónak mondható. Szerintem Christian Bale kiemelkedőt nyújt. A Kritikus blog szerint: alapsztori: 55%, rendezés: 60%, színészek: 70%, látványvilág: 50%. Összesítve: 60%

Milanman   2019. 02. 12.
Ellentmondásos politikai utazás

A politikai témájú filmek általában rendkívül megosztók szoktak lenni. Mivel igényelnek a téma iránti egyfajta előzetes képzettséget és tudást, a szélesebb nézőközönség számára ritkán tudnak igazán vonzóak lenni. Ez alól az "Alelnök" sem kivétel. Az amerikai politikai-választási rendszer iránti érzékenység, vagy annak legalább középszintű ismerete nélkül a film kaotikusnak tetszhet az "átlagfogyasztó" számára. Teljes joggal. Adam McKay rendezői stílusa igencsak ambivalens. A "Nagy dobás"-ban már korábban alkalmazott csapongó, ide-oda ugráló filmnyelv ezúttal is kiegészül egy olyan narrációval, ami egyrészről segít a témában kevésbé járatosak számára megmagyarázni a történteket, másrészről fe... több»

Amanda   2019. 02. 27.

Mindenképpen érdemes megnézni. Igaz eseményeken alapuló életrajzi film. Megdöbbentő és elgondolkodtató, rám legalábbis hatással volt. Színészi alakítások szintén nagyon jók. Legfőképpen egy politikai dráma David Chiney élettörténetén keresztül.

Zed Baker   2019. 02. 18.
Jobb, mint a Legsötétebb óra

Ez nagyon erős film, nálam 10-es! Bale piszok jó volt, de Amy Adams, Sam Rockwell vagy Steve Carell is remekelt... Jobban tetszett, mint a A legsötétebb óra..pedig az sem volt egy gyenge mozi! Aki a politika működését, fortélyait és piszkosságát bemutató mozikat szereti, az nem fog csalódni :)

ruman666   2019. 02. 22.

Én valahogy nagyon rá vagyok kattanva az olyan filmekre, melyekben ennyi jó színészt szednek össze, akiknek teret is adnak a játékra. Épp ezért kedveltem annak idején annyira az Amerikai botrányt is, és ez az, amivel az Alelnök is le tudott venni a lábamról. Nem tökéletes és messze nem hibátlan film, de szerintem kimondottan érdekesen dolgozza fel az amerikai politika közelmúltjának egy igen érdekes és tanulságos fejezetét.

Christian Bale

Az Alelnök túlmutat egy átlagos politikai történeten, mert amellett, hogy megpróbálja hűen visszaadni az eseményeket, nem fél megnevettetni a nézőit. Emiatt a politika iránt kevésbé érdeklődő néző számára is élvezetes két órát nyújt. több»

Nem sokat tudunk róla, pedig nyolc éven keresztül irányította az egyik legnagyobb hatalmat. A „világrendőrség” (aka USA) 50 éve egy csendes pszichopata szemén keresztül. több»

Aki tehát egy tárgyilagos és alapos életrajzi filmre számít, annak csalódás lehet, szatíraként viszont kifejezetten jól működik. több»

Christian Bale egy interjúban arról beszélt, hogy Adam McKay improvizatív rendezői stílusa miatt sokkal több időt töltött a szerepre való felkészüléssel (beleértve Dick Cheney gesztusainak, hangjának tanulmányozását), mint valaha.

Amy Adams a forgatási szünetekben is a karakterében maradt, végig megtartva karakterének jellegzetes hangját és beszédstílusát. Ez volt az első alkalom a színésznő karrierjében, hogy a gyakorlatban alkalmazta az ún. method actingként ismert módszert.

Adam McKay kisebb szívrohamot kapott az utómunkálatok során. A direktor úgy döntött, hogy (afféle cameóként) felhasználja filmjében a fekete-fehér felvételeket a műtétjéről.