Alelnök

Alelnök

Vice
dosty
Christian Bale

Ricard Bruce Cheney az amerikai politika egyik legellentmondásosabb embere, aki zárkózott és visszahúzódó emberként szinte észrevétlenül tette rá a kezét a hatalomra - alelnöki megnevezését így puszta formaiságként tartva meg.

Cheney élettörténete és karrierje néhol szórakoztató, néhol… Több

Rendező: Adam McKay
Író: Adam McKay
Premier (HU): 2019.02.21.
Forgalmazó: Forum Hungary

2022.12.21 EP

Ismertem ezt a sztorit nagyjából, és jól átadták a történetet. Szuper film lett. Christian Bale nagyon hasonlít Dick Cheneyre, és remekül is alakította. Adam McKay a kedvenc rendezőim közé tartozik, és jól is rendezte. 10/10

2019.04.30 Attila G.

a nap véleménye

Egy túlságosan sajátos Dick Cheney sztori ábrázolás

Korábban egy olyan filmet véleményeztem (lásd Határeset), mely érintett volt az idei Oscar-díj átadáson, még ha csak egyetlen jelölés erejéig is: a Legjobb smink/maszk kategóriában. Most nehezen tudnám eldönteni, hogy mi a kategória pontos megnevezés... Teljes kritika

2019.03.03 Morpheus

Túlzásokkal teli életrajzi dráma

Bár lehetett volna több tucatnyi méltóbb amerikai politikusról filmet készíteni, a Dick Cheney alelnök életét, karrierjét bemutató film közepesnél valamivel jobbra sikerült. Adam McKay produkciója sok túlzást is tartalmaz, színészi teljesítmények terén kifejezetten jónak mondható. Szerintem Christian Bale kiemelkedőt nyújt. A Kritikus blog szerint: alapsztori: 55%, rendezés: 60%, színészek: 70%, látványvilág: 50%. Összesítve: 60%

2019.02.12 Milanman

Ellentmondásos politikai utazás

A politikai témájú filmek általában rendkívül megosztók szoktak lenni. Mivel igényelnek a téma iránti egyfajta előzetes képzettséget és tudást, a szélesebb nézőközönség számára ritkán tudnak igazán vonzóak lenni. Ez alól az "Alelnök" sem kivétel. Az ... Teljes kritika

2019.02.14 dosty

Nem unatkoztam ezen a filmben, és persze most nagyon óvatosan fogalmaztam. Én gyakorlatilag kapkodtam a fejem a zseniálisabbnál zseniálisabb alakítások láttán. De a történet maga annyira jól van megírva, az egész annyira hiteles, hogy ha csak a fele ... Több

A film összbevétele 76 073 488 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 37 954 336 forintot termelt.

Christian Bale egy interjúban arról beszélt, hogy Adam McKay improvizatív rendezői stílusa miatt sokkal több időt töltött a szerepre való felkészüléssel (beleértve Dick Cheney gesztusainak, hangjának tanulmányozását), mint valaha. Szerző: hp

Amy Adams a forgatási szünetekben is a karakterében maradt, végig megtartva karakterének jellegzetes hangját és beszédstílusát. Ez volt az első alkalom a színésznő karrierjében, hogy a gyakorlatban alkalmazta az ún. method actingként ismert módszert. Szerző: hp

Adam McKay kisebb szívrohamot kapott az utómunkálatok során. A direktor úgy döntött, hogy (afféle cameóként) felhasználja filmjében a fekete-fehér felvételeket a műtétjéről. Szerző: hp

Dick Cheney-ről köztudott, hogy szívproblémákkal küszködött, ezért Christian Bale rengeteg időt fordított arra, hogy tanulmányozza, miként lehet megelőzni a szívrohamot. Adam McKay rendező hálával tartozhat a színésznek, aki a felkészülés során tanultaknak köszönhetően mentette meg az életét, amikor McKay szívrohamot kapott az utómunkálatok során. Szerző: hp

(2019. 04. 16.)
Amerikai nagybeteg
A szándék: nemes. A kivitelezés: nem igazán meggyőző. Adam McKay elkészítette A nagy dobás testvérfilmjét, ám az Alelnök nem lett nagy dobás. Több

Értékelés: 6.5/10
(2019. 03. 14.)
Az ördög a Fehér Házban
... ha célját nem is valósította meg maradéktalanul, azt legalább elérte, hogy újra beszéljünk Amerika egyik legellentmondásosabb politikusáról. Több

(2019. 02. 19.)
Az Alelnök túlmutat egy átlagos politikai történeten, mert amellett, hogy megpróbálja hűen visszaadni az eseményeket, nem fél megnevettetni a nézőit. Emiatt a politika iránt kevésbé érdeklődő néző számára is élvezetes két órát nyújt. Több

(2019. 03. 07.)
Nem sokat tudunk róla, pedig nyolc éven keresztül irányította az egyik legnagyobb hatalmat. A „világrendőrség” (aka USA) 50 éve egy csendes pszichopata szemén keresztül. Több

(2019. 03. 12.)
Aki tehát egy tárgyilagos és alapos életrajzi filmre számít, annak csalódás lehet, szatíraként viszont kifejezetten jól működik. Több