Charlie Wilson háborúja

Charlie Wilson háborúja

Charlie Wilson's War
hedva

Charlie Wilson, a kongresszusi képviselő nagylábon él, a gazdag amerikai politikusok bohém életét éli a '80-as években. Amikor azonban szembesül azzal, hogy milyen küzdelmet kell kiállniuk a felkelőknek Afganisztánban a megszálló szovjet csapatok elleni harcban, úgy dönt, segítenie kell.… Több

Rendező: Mike Nichols
Forgatókönyvíró: Aaron Sorkin, George Crile
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2008.02.07.

2023.03.29 Tibor397141

Elolvastam az előttem szóló kritikákat. Azokkal értek egyet, akik zseniális filmnek tartják ezt a darabot. Nem csak a jó színészek miatt, de ahogy bemutatja a hátterét mindannak, ami jellemezte azt a kort. A Nagy Birodalom már haldoklik, de még tartj... Több

2018.12.07 mamiéstöti2

Nagyon hosszú és eseménytelen alkotás, amit megint csak briliáns szereplőgárdával akartak sikerre vinni.

2017.11.04 Bazzzsi

Kicsit unalmas és vontatott volt a film, már csak a szereposztása alapján is többre hivatott. Valahogy nem tudott érdekelni a története, kár érte.

2015.10.25 Sodanth

These things happened. They were glorious and they changed the world... and then we fucked up the endgame. Lehet másképp is politikai filmet gyártani. A Charlie Wilson háborúja igaz történetet dolgoz fel, méghozzá a hidegháború végének legfontosabb ... Több

2015.09.01 Mr. Zero

Egyszer bőven nézhető film volt, színészek a helyükön voltak. Azonban nem lett nagy eresztés. Amolyan egyszer megnézed, de többször nem nagyon vágysz rá fajta. A látványvilágra sincs panasz csak maga a film összességében nem fogott úgy meg .

Bár szívátültetésből lábadozott, Charlie Wilson mégis megjelent a film premierjén.Szerző: kázsé

A valódi Charlie Wilsonnak van otthon egy Stinger rakétája, olyan, amilyet az afgánoknak juttattak el az amerikaiak.Szerző: kázsé

Charlie Wilson és Julia Roberts jegyesek voltak a forgatás alatt.Szerző: kázsé

Charlie Wilson egy interjúban azt mondta, semmi baja nem volt a filmmel, azt mondta: "minden, amibe belekötöttem volna, bizonyítható".Szerző: kázsé

(2019. 03. 21.)
Charlie Wilson's War (2007)
Issza a bort és prédikálja a vizet. Gourman, hedonista, aki két kézzel falja az életet, csinos nők között múlatja az időt, de Charlie-nak van egy másik oldala; van szíve. Pont ezért lesz megfelelő ember, hogy az Afganisztáni áldatlan állapotokon változtasson, amikor a hidegháború kiélezi Amerikában a paranoiát. Több