A nagy dobás (2015)

John Magaro
Adam McKay
John Magaro
Finn Wittrock

Ms. Akárki   2021. 11. 02.

Nagyon érdekes, és megdöbbentő is egyben. Nem ismertem részletekbe menően, hogy miből indult korábban a gazdasági válság, és teljesen ledöbbentem. És amit a végén mondanak, hogy ugyanezt az instabil és kiszámíthatatlan jelzáloghitelt továbbra is lépc... több»

mamiéstöti2   2019. 02. 19.

A bemutatója nagyon jó volt, felkeltette az érdeklődésemet. Ehhez képest egy unalmas lerágott csontot kaptam.

indingo   2017. 10. 03.

Nagyon untam a filmet, dög unalom az egész, pedig én még pénzügyet is tanultam, de ilyen mélységekig egyszerűen nem érdeke a téma, még ha megtörtént eseményeken is alapszik.

ArpiHajdu és Réci   2016. 08. 26.

Kicsit bajban vagyok ezzel a filmmel. A legnagyobb erényének azt tartom, hogy ezt az egész világot érintő jelenséget egy közérthető módon próbálta megközelíteni és elmagyarázni, vagyis úgy, hogy elméletileg mindenki megértse. Lehet, hogy én vagyok a ... több»

dulkap   2016. 02. 04.

Nem is tudom hol kezdjem az értékelést, bár aki követ engem az tudja, hogy nem összefogott esszékben szoktam fogalmazni. Inkább csak úgy csapkodóan, mezei mozinéző szemmel. A legnagyobb bajom, hogy a film 80%-át nem értettem és a maradék 20-at sem bi... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Úgy szomorú/felháborító, hogy közben vicces. A film mindenki számára érthetően mondja el a nagy világgazdasági és pénzügyi válság hátterében meghúzódó okokat és összefüggéseket.

Deku   2017. 07. 25.

Sok jó színész között megláttam Ryan Gosling-ot és Steve Carell-t és gondoltam szuper lesz, hát nem lett. Ennyire rémes művet nem mostanában láttam. Sajnos azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem fogott meg, kezdve azzal, hogy értelmetlen.

A film összbevétele 133 440 870 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 89 078 795 forintot termelt. A hazai mozik összesen 74 679 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául szolgáló regény volt a második Michael Lewis könyv, amelynek a jogait Brad Pitt cége vett meg, s készített belőle filmet. Az első a Pénzcsináló volt, emellett pedig a színész mindkét filmben szerepel is.

Adam McKay azért választotta Barry Ackroydot operatőrnek, mert azt szerette volna, hogy a filmnek olyan jellege legyen, mint A United 93-asnak, pontosabban azt, hogy a főleg zárt terekben zajló történetbe kellő energiát és feszültséget vigyenek különböző kameraszögek és mozgás által.

Adam McKay, a rendező, állítása szerint egy éjszaka alatt elolvasta Michael Lewis könyvét, s azonnal tudta, hogy filmet akar készíteni belőle. Érdekes módon az író egyszer úgy nyilatkozott, hogy a könyve megfilmesíthetetlen.

Christian Bale találkozott az igaz Dr. Michael Burryval, s a filmben az ő pólóját és bermudáját viseli.

Christian Bale a forgatást megelőzően kisebb balesetet szenvedett a térdével. Ez nagy gondot jelentett a dobolós jeleneteknél így a rendező úgy döntött kihagyják ezeket a filmből, azonban Bale ragaszkodott ahhoz, hogy megcsinálja őket, így végül a stáb 2 orvossal bővült minden gond megelőzése végett.

(Pillcsi29)

Adam McKay minden jelzáloghiteles (legyen az akár svájci frank alapú) okulására elkészítette A nagy dobást, avagy miért rohadt a kapitalizmus. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»

A lényeg, hogy ha csak egyetlen filmet nézel meg ignoráns, a bűnözés határának mindkét oldalán kereskedő bankárokról, akkor ne A Wall Street farkasa legyen az, hanem A nagy dobás. több»

A nagy dobás nem csak a legszórakoztatóbb mozi a legutóbbi gazdasági világválságról, de azért is nagy meglepetés, mert hiába hihetetlenül mókás, súlyosan ránehezedik a mellkasunkra. több»