Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A nagy dobás

(The Big Short)
A nagy dobás

citizenfour99  2016. 03. 07.

A film remekül indul, popkulturális képkockák sorozata (south park..stb) engem egyből berántott. Számomra a téma mindenképp újranézős, egyrészt, mivel önmagában tetszett a film, másrészt, mivel a konyhai józanparasztész logikára lefordított kifejezések ábrázolása után sem értettem meg teljes mértékben az egészet. És hát a színészi alakításokról csak annyit szeretnék, hogy CHRISTIAN BALE!!!!!!!!!!!! JUST AWESOME!!! Fckin awesome meg fákon alszom meg minden. Imádom ezt az embert, remek színész és tökéletesen játszotta el a antiszoczsenit, elképesztően télleg. 5 csillag lenne, viszont engem az operatőri munka szabályosan irritállt. Ettől eltekintve, csak ajánlani tudom, 2x akár 3x is, mert Why Not. Egyébként Steve Carell, és Ryan Gosling is jól játszott a filmben, a zenék is a helyén voltak, Brad Pitt-et is láthattunk és egy nagyszerü jelenetnek illetve dialógusának, simán szállóigévé kellene vállni Vegas Casinojából kifele, de én itt nem fogok Spoilerezni. :)

dulkap  2016. 02. 04.

Nem is tudom hol kezdjem az értékelést, bár aki követ engem az tudja, hogy nem összefogott esszékben szoktam fogalmazni. Inkább csak úgy csapkodóan, mezei mozinéző szemmel. A legnagyobb bajom, hogy a film 80%-át nem értettem és a maradék 20-at sem biztos, hogy jól. Ez egyértelműen rontott az élvezeti értéken, de ez nem feltétlenül a film hibája, hiszen még szómagyarázatok is voltak. (Bár azokhoz is elfért volna plusz magyarázat.) Illetve nem tudom, hogy az átlagnéző számára lehetett-e volna ezt a témát közérthetőbben tálalni. Mert ha igen, akkor kicsit a film hibája is, hogy nem értettem. De ez biztos olyan, mint az Újoncok napja vagy a Pénzcsináló, amihez szintén benne kell lenni a témában, hogy érthető és élvezetes legyen. Talán azok pont emiatt tetszettek jobban.
A rendezés tetszett és a színészi játékok is hibátlanok voltak, még így szinkronosan is érezhetően. Amúgy a szinkronhangok nem zavaróak és talán feliratosan még kevésbé követhető a film a rengeteg szakkifejezés miatt.
Szóval nem rossz a film, csak rengeteg kérdést vetett fel bennem, de ezeket le se írom, mert itt írásban úgysem érteném ha jönnének is válaszok.

Bogi87  2016. 05. 27.

Úgy szomorú/felháborító, hogy közben vicces. A film mindenki számára érthetően mondja el a nagy világgazdasági és pénzügyi válság hátterében meghúzódó okokat és összefüggéseket.

indingo  2017. 10. 03.

Nagyon untam a filmet, dög unalom az egész, pedig én még pénzügyet is tanultam, de ilyen mélységekig egyszerűen nem érdeke a téma, még ha megtörtént eseményeken is alapszik.

ArpiHajdu és Réci  2016. 08. 26.

Kicsit bajban vagyok ezzel a filmmel. A legnagyobb erényének azt tartom, hogy ezt az egész világot érintő jelenséget egy közérthető módon próbálta megközelíteni és elmagyarázni, vagyis úgy, hogy elméletileg mindenki megértse. Lehet, hogy én vagyok a buta és visszamaradott, de az a helyzet, hogy nemhogy tisztázódott volna bennem ez az egész válsággal kapcsolatos rendszer, hanem még nagyobb űr keletkezett a fejemben. Emiatt viszont fogok majd adni neki még egy esélyt, hátha akkor jobban tudom értelmezni az elmondottakat. A rendezés jó, a színészek is kiválóak (személy szerint Christian Bale tetszett a legjobban ebben a különc zseni figurájával), de a legjobban azok a részek tetszettek, amikor néhány sztár pár perc erejéig feltűnik a filmben, hogy egy tőzsdéhez kapcsolatos fogalmat elmagyarázzon. Összességében azt mondtom, hogy az alkotók magasra tették a lécet, amelyet viszont meglátásom szerint mégsem sikerült átugraniuk. Ennek ellenére meg fogom nézni még egyszer (esetleg többször), s lehet, hogy változni fog a véleményem.

Finn Wittrock
John Magaro
Adam McKay
John Magaro
Finn Wittrock
Kultúrpart: MEG LETTÜNK SHORTOLVA
A nagy dobás nem csak a legszórakoztatóbb mozi a legutóbbi gazdasági világválságról, de azért is nagy meglepetés, mert hiába hihetetlenül mókás, súlyosan ránehezedik a mellkasunkra.
Movieaddicts: Kártyavár
Ha csak négy jelzővel kéne illetnem: Szórakoztató, meghökkentő, tanulságos és zseniális.
VOX: A nagy dobás
Sose gondoltuk volna, hogy egyszer majd a Taplógáz rendezője fogja elmagyarázni nekünk a gazdasági világválságot.

A film alapjául szolgáló regény volt a második Michael Lewis könyv, amelynek a jogait Brad Pitt cége vett meg, s készített belőle filmet. Az első a Pénzcsináló volt, emellett pedig a színész mindkét filmben szerepel is.

Adam McKay azért választotta Barry Ackroydot operatőrnek, mert azt szerette volna, hogy a filmnek olyan jellege legyen, mint A United 93-asnak, pontosabban azt, hogy a főleg zárt terekben zajló történetbe kellő energiát és feszültséget vigyenek különböző kameraszögek és mozgás által.

Adam McKay, a rendező, állítása szerint egy éjszaka alatt elolvasta Michael Lewis könyvét, s azonnal tudta, hogy filmet akar készíteni belőle. Érdekes módon az író egyszer úgy nyilatkozott, hogy a könyve megfilmesíthetetlen.