Közösség

Vélemény:

 

79 A nagy dobás

(2015)

A nagy dobás

 
ArpiHajdu és Réci   2016.08.26 16:10
1

Kicsit bajban vagyok ezzel a filmmel. A legnagyobb erényének azt tartom, hogy ezt az egész világot érintő jelenséget egy közérthető módon próbálta megközelíteni és elmagyarázni, vagyis úgy, hogy elméletileg mindenki megértse. Lehet, hogy én vagyok a buta és visszamaradott, de az a helyzet, hogy nemhogy tisztázódott volna bennem ez az egész válsággal kapcsolatos rendszer, hanem még nagyobb űr keletkezett a fejemben. Emiatt viszont fogok majd adni neki még egy esélyt, hátha akkor jobban tudom értelmezni az elmondottakat. A rendezés jó, a színészek is kiválóak (személy szerint Christian Bale tetszett a legjobban ebben a különc zseni figurájával), de a legjobban azok a részek tetszettek, amikor néhány sztár pár perc erejéig feltűnik a filmben, hogy egy tőzsdéhez kapcsolatos fogalmat elmagyarázzon. Összességében azt mondtom, hogy az alkotók magasra tették a lécet, amelyet viszont meglátásom szerint mégsem sikerült átugraniuk. Ennek ellenére meg fogom nézni még egyszer (esetleg többször), s lehet, hogy változni fog a véleményem.