Játssz egy 32" LG LED televízióért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Eldorádó, az elveszett város

(The Lost City of Z)

hsanya182   2017. 11. 14.

Szeretem az izgalmas filmeket, ez viszont elég unalmas és vontatott volt. Talán kicsit reálisabb mint Tom Cruize Múmia c. filmje, igaz az sokkal izgalmasabb ellentétben realitásában elég túlzó. Ezt a filmet akkor nézzétek, ha nagyon ráértek, egy haláli unalmas napra talán belefér, hogy ne érezd azt hogy teljesen elpazarolt idő :) Pozitívumai: a néha néha feltűnő csodaszép tájak; a film elején lévő szarvas üldözés; néhány intelligens párbeszéd. Hátránya: Az unalom és üresség tátong a megnézése után. Sok az értelmetlen fecsegés. A vége azért elgondolkodtató és szomorú, megérte e...

Artemisia   2018. 02. 22.

Remek kalandfilm, látványosan mutatja be a dzsungelbeli körülményeket, nehézségeket, és az élővilág szépségeit. Hatásos drámai is, giccs nélkül ábrázolja Percy Fawcett szenvedélyét a dzsungel iránt.

Döme   2018. 01. 24.

Hát, nem tudom. Kicsit elterveztem már, mit fogok írni erről a filmről. Nem túl sok jót. De aztán gondoltam megnézem, valós eseményeken alapul-e. És igen. Nos ez kicsit más fényben világítja meg az egészet. Kemény és nehéz történet. Filmnek viszont akkor is gyenge. És gyengére is értékeltem. Csak azért nem rosszra, mert igaz történet. Rettenetesen vontatott maga a film. Valahol olvastam, hogy az eleje vontatott , de aztán beindul. Hát nem tudom, nekem sehol sem tűnt úgy, hogy ez beindult volna. A végén még észre lehet venni, hogy Tom Holland is játszik a filmben. És az indiános üldözős jelenet az egyetlen izgalmas része. Nah meg talán a csata. Nem tudom, Hunnam sorsa talán az, hogy szar filmekben játszik. Kivéve a Huligánokat. Pedig nem ügyetlen a srác. Edwardnak jól áll a szakáll, Dudley-nak meg a fogyás. Aztán úgy ennyi a filmről a véleményem. Aki valami pörgős kalandfilmet vár, ijesztő részekkel és lényekkel vagy akár csak állatokkal, emberekkel, az válasszon mást. Nem ajánlom. Köszöntem.

matrosh1980   2016. 10. 25.

Bár eléggé lassan indult, vontatott volt, azért a film a második harmadánál kezdett igazán érdekes lenni. Egy kicsit didaktikusnak érzem a mondandóját, de nagyon jól szórakoztam rajta.

Buffy   2017. 04. 22.

Bár a stílusa mintha kissé az Indiana Jonesra hasonlítana, természetesen szó sincs erről. Ez egy jó kis remekbe szabott dráma, aminek nagyon jó története és hangulata van.

Charlie Hunnam

A The Lost City of Z tehát nem egy könnyű eset, valószínűleg nem mindenki számára lesz könnyű megteremteni a kapcsolatot ezzel a sajátos hatásmechanizmussal, ilyenkor pedig egy unalmas és üres alkotásnak tűnhetnek a látottak. Ugyanakkor kellő nyitottsággal az év egyik, ha nem is legjobb, de legkülönlegesebb filmélményében lehet részünk, amelynek hatását még jó darabig nehezen tudjuk majd levetkőzni.

8/10

Charlie Hunnam alakítja Tom Holland apját, habár a színész mindössze 17 évvel idősebb Holandnél.

(dulkap )

A dzsungelben leggyakrabban a rendező James Gray főzött a színészeknek és a stábnak, általában tésztát.

(dulkap )

Ian McDiarmid első egészestés filmje a 2005-ös Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja óta.