HercegPeter   2018. 06. 15.

Az elejével azonnal felkeltette az érdeklődésemet, de ez aztán hamar el is múlt. Reménykedtem, hogy végre találtam, valami jó kis kalandfilmet, ha nem is Indiana Jones szintűt. Sajnos eleinte igen lassan csordogál, nem a cselekmény, inkább a párbeszédek a fontosak. Aztán a második utazásnál ismét érdekesebbé tud válni és ott már a végéig tart egy elfogadható színvonalat. A befejezés nagyon tetszik, bár nem is nagyon volt választásuk ez ügyben, ha már igaz történetet dolgoznak fel. A regény biztos sokkal izgalmasabb. Nagyon fontos a film végén elhangzó szöveg is. Igazából mint film, maximum átlagos szintet ér el, viszont nem egy csodálatos képet is mutat. Lehet, hogy én ezt a történetet inkább dokumentumfilmként csináltam volna meg. Ott jobban használhatták volna ezeket a nagyszerű tájképeket is.

hsanya182   2017. 11. 14.

Szeretem az izgalmas filmeket, ez viszont elég unalmas és vontatott volt. Talán kicsit reálisabb mint Tom Cruize Múmia c. filmje, igaz az sokkal izgalmasabb ellentétben realitásában elég túlzó. Ezt a filmet akkor nézzétek, ha nagyon ráértek, egy haláli unalmas napra talán belefér, hogy ne érezd azt hogy teljesen elpazarolt idő :) Pozitívumai: a néha néha feltűnő csodaszép tájak; a film elején lévő szarvas üldözés; néhány intelligens párbeszéd. Hátránya: Az unalom és üresség tátong a megnézése után. Sok az értelmetlen fecsegés. A vége azért elgondolkodtató és szomorú, megérte e...

Berto49   2018. 07. 08.

Gyerekkoromban ajándékba kaptam P.H. Fawcett: A Mato Grosso titka című könyvét. Azóta is a legnagyobb tisztelettel és megbecsüléssel adózom a földrajzi felfedezők személyének. Kényelmüket, biztonságos mindennapi életüket feláldozva, magukat a legkülönbözőbb veszélyeknek kitéve expedíciókat teljesítve térképezték fel a Föld mindaddig felfedezetlen területeit. Percy Harrison Fawcett (1867-1925?) még az életét is feláldozta a tudomány érdekében. Vele tartott fia is, aki szintén eltűnt valahol a dzsungel mélyén. Ezt az igaz történetet dolgozta fel a film érdekfeszítő módon. A készítői ugyanúgy vállalták az őserdő veszélyeit, ahogy a film hősei annak idején. Még 2016-ban is rettentően merész vállalkozás volt, de mi nézők csak nyertünk vele. Az érdekességekben említett Coppola lakonikus válasza (Ne menj!) érzékelhetően fejezi ki a forgatás során előforduló embert próbáló nehézségeket. A látványos képsorok által, egy olyan világ valósághű bemutatása került a filmvászonra, ahová csak nagyon kevesek juthatnak el. Igazi kalandfilm, mellőzve a történet által inspirált Indiana Jones hiteltelen történéseit.

Artemisia   2018. 02. 22.

Remek kalandfilm, látványosan mutatja be a dzsungelbeli körülményeket, nehézségeket, és az élővilág szépségeit. Hatásos drámai is, giccs nélkül ábrázolja Percy Fawcett szenvedélyét a dzsungel iránt.

Döme   2018. 01. 24.

Hát, nem tudom. Kicsit elterveztem már, mit fogok írni erről a filmről. Nem túl sok jót. De aztán gondoltam megnézem, valós eseményeken alapul-e. És igen. Nos ez kicsit más fényben világítja meg az egészet. Kemény és nehéz történet. Filmnek viszont akkor is gyenge. És gyengére is értékeltem. Csak azért nem rosszra, mert igaz történet. Rettenetesen vontatott maga a film. Valahol olvastam, hogy az eleje vontatott , de aztán beindul. Hát nem tudom, nekem sehol sem tűnt úgy, hogy ez beindult volna. A végén még észre lehet venni, hogy Tom Holland is játszik a filmben. És az indiános üldözős jelenet az egyetlen izgalmas része. Nah meg talán a csata. Nem tudom, Hunnam sorsa talán az, hogy szar filmekben játszik. Kivéve a Huligánokat. Pedig nem ügyetlen a srác. Edwardnak jól áll a szakáll, Dudley-nak meg a fogyás. Aztán úgy ennyi a filmről a véleményem. Aki valami pörgős kalandfilmet vár, ijesztő részekkel és lényekkel vagy akár csak állatokkal, emberekkel, az válasszon mást. Nem ajánlom. Köszöntem.

Charlie Hunnam

A The Lost City of Z tehát nem egy könnyű eset, valószínűleg nem mindenki számára lesz könnyű megteremteni a kapcsolatot ezzel a sajátos hatásmechanizmussal, ilyenkor pedig egy unalmas és üres alkotásnak tűnhetnek a látottak. Ugyanakkor kellő nyitottsággal az év egyik, ha nem is legjobb, de legkülönlegesebb filmélményében lehet részünk, amelynek hatását még jó darabig nehezen tudjuk majd levetkőzni.

8/10 több»

Charlie Hunnam alakítja Tom Holland apját, habár a színész mindössze 17 évvel idősebb Holandnél.

(dulkap )

A dzsungelben leggyakrabban a rendező James Gray főzött a színészeknek és a stábnak, általában tésztát.

(dulkap )

Ian McDiarmid első egészestés filmje a 2005-ös Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja óta.