Eldorádó, az elveszett város(Z: az elveszett város) (2016)

The Lost City of Z

petresku   2019. 07. 02.

Szinte minden kocka a helyén van, mintha mindent nagyon jól eltaláltak volna a készítők. Ajánlom mindenkinek! :)

Artemisia   2018. 02. 22.

Remek kalandfilm, látványosan mutatja be a dzsungelbeli körülményeket, nehézségeket, és az élővilág szépségeit. Hatásos drámai is, giccs nélkül ábrázolja Percy Fawcett szenvedélyét a dzsungel iránt.

hsanya182   2017. 11. 14.

Szeretem az izgalmas filmeket, ez viszont elég unalmas és vontatott volt. Talán kicsit reálisabb mint Tom Cruize Múmia c. filmje, igaz az sokkal izgalmasabb ellentétben realitásában elég túlzó. Ezt a filmet akkor nézzétek, ha nagyon ráértek, egy halá... több»

HercegPeter   2018. 06. 15.

Az elejével azonnal felkeltette az érdeklődésemet, de ez aztán hamar el is múlt. Reménykedtem, hogy végre találtam, valami jó kis kalandfilmet, ha nem is Indiana Jones szintűt. Sajnos eleinte igen lassan csordogál, nem a cselekmény, inkább a párbeszé... több»

Berto49   2018. 07. 08.

Gyerekkoromban ajándékba kaptam P.H. Fawcett: A Mato Grosso titka című könyvét. Azóta is a legnagyobb tisztelettel és megbecsüléssel adózom a földrajzi felfedezők személyének. Kényelmüket, biztonságos mindennapi életüket feláldozva, magukat a legkülö... több»

matrosh1980   2017. 10. 25.

Bár eléggé lassan indult, vontatott volt, azért a film a második harmadánál kezdett igazán érdekes lenni. Egy kicsit didaktikusnak érzem a mondandóját, de nagyon jól szórakoztam rajta.

Döme   2018. 01. 24.

Hát, nem tudom. Kicsit elterveztem már, mit fogok írni erről a filmről. Nem túl sok jót. De aztán gondoltam megnézem, valós eseményeken alapul-e. És igen. Nos ez kicsit más fényben világítja meg az egészet. Kemény és nehéz történet. Filmnek viszont a... több»

Charlie Hunnam

Charlie Hunnam alakítja Tom Holland apját, habár a színész mindössze 17 évvel idősebb Holandnél.

A dzsungelben leggyakrabban a rendező James Gray főzött a színészeknek és a stábnak, általában tésztát.

Ian McDiarmid első egészestés filmje a 2005-ös Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja óta.

Tom Holland eltörte az orrát a forgatás utolsó napján.

Benedict Cumberbatchet már fel is vették a főszerepre, végül azonban visszalépett, mert a forgatás időpontja ütközött volna a Doctor Strange (2016) forgatásával.

Eredetileg Brad Pitt alakította volna Percy Fawcettet.

A forgatás során annyi lövöldözés és robbanás volt, hogy megrémítette a helyi farmerek, akik a helyi újságoknak és tv-csatornának panaszkodtak.

Tom Holland a filmben végig műbajuszt viselt.

A rendező James Gray írt Francis Ford Coppolanak, hogy tanácsot kérjen tőle a dzsungelben való forgatáshoz. Coppola két szóval válaszolt neki: Ne menj!

A The Lost City of Z tehát nem egy könnyű eset, valószínűleg nem mindenki számára lesz könnyű megteremteni a kapcsolatot ezzel a sajátos hatásmechanizmussal, ilyenkor pedig egy unalmas és üres alkotásnak tűnhetnek a látottak. Ugyanakkor kellő nyitottsággal az év egyik, ha nem is legjobb, de legkülönlegesebb filmélményében lehet részünk, amelynek hatását még jó darabig nehezen tudjuk majd levetkőzni.

8/10 több»