Viszlát Christopher Robin (2017)

Goodbye Christopher Robin

Timcsi   2019. 03. 17.

Nem egy izgalmas és szép önéletrajzi film. Vártam a varázslatot, de elmaradt.

indingo   2018. 01. 20.

Azt hittem, hogy egy érzelmes, helyes film lesz, de csalódnom kellett. A film olyan volt, mint egy hason szúrás. Nagyon letargikus volt, eleve, hogy a gyerek csak azért lett, hátha hoz valami boldogságot a családba, utána nem is foglalkoztak vele, ma... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 07.

Így született Micimackó

Nem hallottam ennek a filmnek az előkészületeiről, csak akkor szembesültem vele, amikor megláttam a moziműsorban és azt gondoltam, egy film a Micimackó háttértörténetéről: nekem ezt mindenképpen látnom kell. Sokunk életét meghatározta a Micimackó, bá... teljes kritika»

Deku   2018. 02. 15.

Megosztó típusú film ez legalábbis számomra, több jó jelenet volt benne és a fő szál is izgalmas de voltak bizony buktatók is szép számmal. Ez az a kategória amit sajnos nehezen döntök el, hogy hova is soroljam mert egyrészről tetszett másrészről viszont kevésbé.

HercegPeter   2018. 11. 26.

Kedves, aranyos, de komoly történet. Nem kifejezetten izgalmas, de legalább érdekes. Egyértelműen felnőtteknek szól, a gyerekek talán még nem érthetik meg a mondanivalóját. Margot Robbie karakterén nem tudtam kiigazodni, számomra rettenetesen ellensz... több»

Berto49   2018. 01. 14.

Ki az ördög az a Christopher Robin? Fogadom, hogy Magyarországon e film előtt 100 ember sem tudta, hiszen őt itthon – Karinthy Frigyes jóvoltából, bár a rossz nyelvek szerint az író Emília nevű nővére készítette a (nyers?)fordítást – mindenki Róbert ... több»

TomÁcs   2018. 04. 15.

A háború utáni nyomasztó érzés végig ott lebeg a filmben és sem a karakterek sem a néző nem tud megnyugvást leleni. Ez egy ilyen film, el kell fogadni.

Will Tilston

A Viszlát, Christopher Robin írója, 2004-ben már írt egy történetet Az igazi Micimackó címmel, amelyből tévéfilm is készült és a Winnie nevű állatkerti medvét mutatja be.

Két könyvből is megismerhetjük a Micimackó keletkezésének történetét; az egyiket a szerző, Alan Alexander Milne írta, a lehangoló címe: "Már túl késő... - Egy író önéletrajza" (1997). A másikat a fia, Christopher Robin Milne írta, amelyik magyarul "Róbert Gida emlékei - a Milne-ház és lakói" címmel jelent meg 1996-ban.

(Berto49)

Érdemes végighallgatni a két Micimackó kötetet hangoskönyv formában is. Koltai Róbert hangjával a tehetsége legjavát nyújtja.

(Berto49)

Margot Robbie és Domhnall Gleeson második közös filmje (Időről időre).

A film a Walt Disney-féle Micimackó kalandjai 40. évfordulóján került a mozikba.

A forgatási a következő helyszíneken zajlott: Oxfordshire, Surrey, East Sussex, London.

A film forgatása 2016. szeptemberében kezdődött meg.

A film fejlesztése már 2010-ben megkezdődött.

A Viszlát, Christopher Robin egy túl biztonságosan operáló esettanulmány a hírnév roncsoló, kiszámíthatatlan következményeiről, amely beárnyékol egy jelentős, máig érzékelhető szakmai sikert. Mindezt kiváló színészi alakítások keltik életre, és míg esetenként célt téveszt, mégis egy szívbemarkoló történet egy olyan klasszikus megszületéséről, amely hátterében húzódó keserűséget és fájdalmat sejteni se mernénk. 75/100 több»

Hiába változtatja ugyanis pár képkockára ismét kisfiúvá a film Christopher Robint, a történet egyik fontos üzenete épp az, hogy a hibákat csak megbocsátani lehet, de meg nem történté tenni nem. 70/100 több»

Szóval amennyiben valaki egy tökéletes jellemrajzot szeretne végignézni a történelem egyik leghíresebb diszfunkcionális családjáról, egy gyönyörűséges képi világba és egy érzelmekkel meglehetősen túltöltött történetbe ágyazva, annak abszolút ajánlom, aki viszont még valaha is szeretné úgy nézni, vagy olvasni a Micimackót, hogy ne ránduljon tőle görcsbe a gyomra, mert az emlékeiben élete végéig kísérteni fogja egy ártatlan gyermek világának tönkretétele, az maradjon távol tőle.

Értékelés 80/100 több»