The Aviator

Alan Alda
Ian Holm
John C. Reilly
Kate Beckinsale

Az ideális amerikai elszánt, bátor és ravasz, csakúgy, mint amilyen Howard Hughes (Shelley Duvall) volt. A feltaláló, iparmágnás és hollywoodi producer mindenbe belekóstolt, ami érdekelte, és úgy tűnt, minden arannyá válik a kezei között. Maximalizmusának és sármjának köszönhetően nemcsak… Több

Rendező: Martin Scorsese
Író: John Logan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2005.02.24. | HBO Max (2022.06.28.)

2023.05.07 Artemisia

Gentleman

Martin Scorsese 11 Oscar-díjra jelölt, majd 3 órás filmeposza Howard Huges, a 20.századi Hollywood egyik legérdekesebb polihisztorának életét veszi górcső alá. Huges egyszemélyben volt üzletember, playboy, filmrendező, producer, repülőmérnök, pilóta,... Teljes kritika

2017.11.02 indingo

Az egyik kedvenc igaz történetű filmem. Leonardo DiCaprio zseniális, mint mindig. Nagyon hiteles. A története izgalmas és felkavaró, csak ajánlani tudom.

Nem jött át a film hangulata,és így mindegy is,mert nem éreztem magaménak,Megnéztem,de nem nyerte el a tetszésemet.Di Caprionak vannak sokkal jobb filmjei.

2017.07.18 Deku

Az egész film nagyon sajátságos de ez ebben az esetben nem tetszetős. DiCaprio rémesen teljesített, egyedül Cate Blanchett szereplése tetszett. Ezen kívül semmi jó nem volt benne.

2021.04.13 moviemafia

A milliárdos feltaláló

Egy zseniális elme korántsem zökkenőmentes és megszokott életét mutatja be Martin Scorsese ezen filmje. Howard Hughes személye a való életben sem volt túlzottan szokványos (a szó lehető legjobb értelmében véve), és ezt az ambiciózus, fura zsenit DiCaprio is kellő izgalommal tudta alakítani. Szerintem teljes mértékben passzolt DiCaprióhoz ez a szerepválasztás, tökéletesen tudta megjeleníteni Howard Hughes élettörténetének minden aspektusát. Nem éppen egy rövid film, de végig le tudja kötni a néző figyelmét.

Leonardo DiCaprio egy egész napot töltött Jane Russell színésznővel, azért, hogy a Russel Howard Hughesról alkotott emlékei és benyomásai alapján minél hitelesebben tudja megformálni Howard Hughest.Szerző: Puncs

A film költségvetéséből két millió dollár ment el csak a jelmezekre. Szerző: Puncs

A filmben Howard Hughes Los Angeles-i házában a valóságban is élt az igazi Howard Hughes.Szerző: Puncs

Kate Beckinsale 10 kilót szedett magára Ava Gardner szerepe kedvéért.Szerző: Puncs