Aviátor

(The Aviator)
Aviátor

GedyPapa  2017. 05. 02.

Az egyik kedvenc filmem DiCapriotol és mégis méltatlanul háttérbe szorult. Kiváló színészi játékok jellemzik, de Leonardo visz mindent. Nagyon jól játssza a kényszerbeteg Howardot.

Deku  2017. 07. 18.

Az egész film nagyon sajátságos de ez ebben az esetben nem tetszetős. DiCaprio rémesen teljesített, egyedül Cate Blanchett szereplése tetszett. Ezen kívül semmi jó nem volt benne.

Loborg  2015. 09. 29.

Nagyon szeretem ezt a filmet . A hangulata sajátos , tudjuk , hogy életrajzi film és nagyon jól megjeleníti a rendező a kor szellemét . DiCaprio és Cate Blanchett mindketten Oscart érő alakítást nyújtanak.

Zsceeeka  2015. 04. 20.

Fantasztikus film, legalább 10-szer láttam már. diCaprio Oscar-díjas alakítást nyújt, ahogyan Cate Blanchett is. Az igaz sztori mag még nagyobb élt ad az egésznek, nem érdemes kihagyni.

Olivér Rózsa  2017. 06. 23.

Nem volt rossz film csak egy bő órát kivághattak volna nyugodtt szível mert ez a 3 óra hosszú volt. Nem derült ki hogy igaz történet-e mert elégé úgy tünt.

Jude Law
Alec Baldwin
Alan Alda
Ian Holm
John C. Reilly
Kate Beckinsale

BAFTA-díjat nyert, mint: legjobb film, legjobb női mellékszereplő (Cate Blanchett), legjobb látványtervezés (Dante Ferretti), legjobb smink és maszk (Sian Grigg, Kathryn Blondell, Morag Ross). Jelölve volt még, mint: legjobb operatőr (Robert Richardson), legjobb eredeti forgatókönyv (John Logan), legjobb jelmeztervezés (Sandy Powell), legjobb vizuális effektusok (Bruce Steinheimer, Robert Legato, Peter G. Travers, Matthew Gratzner), legjobb hang (Petur Hliddal, Eugene Gearty, Philip Stockton, Tom Fleischman), legjobb vágás (Thelma Schoonmaker), legjobb férfi főszereplő (Leonardo DiCaprio).

Leonardo DiCaprio Golden Globe-díjat nyert legjobb főszereplő kategóriában. Továbbá a film jelölve volt, mint legjobb rendező (Martin Scorsese), legjobb női mellékszereplő (Cate Blanchett), legjobb forgatókönyv (John Logan).

Világszerte 213,741,459 dollár bevételt eredményezett.