Aviátor (2004)

The Aviator

Aviátor

TeeRPaaK   2020. 01. 21.

minden idök egyik legjobb filmje

indingo   2017. 11. 02.

Az egyik kedvenc igaz történetű filmem. Leonardo DiCaprio zseniális, mint mindig. Nagyon hiteles. A története izgalmas és felkavaró, csak ajánlani tudom.

Deku   2017. 07. 18.

Az egész film nagyon sajátságos de ez ebben az esetben nem tetszetős. DiCaprio rémesen teljesített, egyedül Cate Blanchett szereplése tetszett. Ezen kívül semmi jó nem volt benne.

dailyfilmsan   2019. 01. 08.

jó az alap amiből dolgozik a film. Nagyon érdekesnek találtam a storyline-t. Viszont meglátásom szerint ebből a filmből kettő részt is lehetett volna csinálni ahelyett hogy 3 órás filmmé dagasztották. Már pedig ha erre a filmre kíváncsi vagy akkor ké... több»

GedyPapa   2017. 05. 02.

Az egyik kedvenc filmem DiCapriotol és mégis méltatlanul háttérbe szorult. Kiváló színészi játékok jellemzik, de Leonardo visz mindent. Nagyon jól játssza a kényszerbeteg Howardot.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 04.

Nem jött át a film hangulata,és így mindegy is,mert nem éreztem magaménak,Megnéztem,de nem nyerte el a tetszésemet.Di Caprionak vannak sokkal jobb filmjei.

Filmelemző   2018. 05. 06.

Bár Scorsese nagyon jó rendező, ám az Aviátorral erősen lehetett érezni, hogy nagyot akar dobni. Erőlködés lett belőle. Érdekes a film képi világa, a rengeteg korhű felvétel, a 30-as és 40-es évek hangulatának megidézése, az összhatás valahogy túlont... több»

Jude Law
Alec Baldwin
Alan Alda
Ian Holm
John C. Reilly
Kate Beckinsale

Leonardo DiCaprio egy egész napot töltött Jane Russell színésznővel, azért, hogy a Russel Howard Hughesról alkotott emlékei és benyomásai alapján minél hitelesebben tudja megformálni Howard Hughest.

(Puncs)

A film költségvetéséből két millió dollár ment el csak a jelmezekre.

(Puncs)

A filmben Howard Hughes Los Angeles-i házában a valóságban is élt az igazi Howard Hughes.

(Puncs)

Kate Beckinsale 10 kilót szedett magára Ava Gardner szerepe kedvéért.

(Puncs)

Gwen Stefani 34 évesen játszott el Jean Harlowot, aki akkoriban mindössze 19 éves volt.

(Puncs)

Cate Blanchett Hepburn szerepének kedvéért megtanult teniszezni és golfozni is.

(Puncs)

Martin Scorsese arra kérte Cate Blanchettet, nézze meg Katharine Hepburn első tizenöt filmjét, hogy elsajátítsa Hepburn modorosságát és tartását.

(Puncs)

BAFTA-díjat nyert, mint: legjobb film, legjobb női mellékszereplő (Cate Blanchett), legjobb látványtervezés (Dante Ferretti), legjobb smink és maszk (Sian Grigg, Kathryn Blondell, Morag Ross). Jelölve volt még, mint: legjobb operatőr (Robert Richardson), legjobb eredeti forgatókönyv (John Logan), legjobb jelmeztervezés (Sandy Powell), legjobb vizuális effektusok (Bruce Steinheimer, Robert Legato, Peter G. Travers, Matthew Gratzner), legjobb hang (Petur Hliddal, Eugene Gearty, Philip Stockton, Tom Fleischman), legjobb vágás (Thelma Schoonmaker), legjobb férfi főszereplő (Leonardo DiCaprio).

Leonardo DiCaprio Golden Globe-díjat nyert legjobb főszereplő kategóriában. Továbbá a film jelölve volt, mint legjobb rendező (Martin Scorsese), legjobb női mellékszereplő (Cate Blanchett), legjobb forgatókönyv (John Logan).

Világszerte 213,741,459 dollár bevételt eredményezett.