Az Üvegpalota (2017)

The Glass Castle

indingo   2018. 02. 26.

Az igaz történetet feldolgozó filmek az egyik kedvenceim. Valaha, valakivel megtörténtek az események. Érdekes film egy családról, szeretetről és arról, hogy mindig van kiugrási lehetőség.

Berto49   2018. 03. 12.

Szerencsétlen Jeannette Walls mennyi lelki tusán mehetett keresztül, hogy a világ elé tárja élete első 15-20 évét. Rettenetes sors jutott neki és testvéreinek ilyen apa és anya mellett. A néző csak csodálkozni tud, hogy mindig újabb és újabb megpróbáltatás éri a gyereket. Ilyen gyerekkor után csak annak lehet örülni, hogy egymás segítségével elkerülték azt a züllést, amely leselkedett rájuk. Alkoholista apa, az anyai ösztön nélküli „festőművész” anya, az ilyen szülőnek nem nevezhető pár hogy mert négy gyereket vállalni?! A film hatását rontotta a végén mutatott hálaadás-napi összejövetel, ahol mindenki happy, elég lett volna a filmben amúgy is látható jelenetekből következő tény, hogy az iszonyatosan nehéz gyerekkor ellenére mind a négy testvér boldogult az életben.

Bazzzsi   2018. 03. 30.

Elég tömény elgondolkodtató film, sorsokról, családról. Remek alaktások vannak a filmben. Van benne valami kellemes furcsaság. Kell hozzá egy hangulat.

TomÁcs   2018. 04. 18.

Elképesztően meghatározó egy gyerek életében a szülei. Mindent tőle tanul meg, les el, a szülei szóhasználatát veszi át. Ahol problémás a szülő, őt nagyon nehéz dolga van a gyereknek, hogy normális felnőtt legyen.

Milanman   2018. 04. 01.
Rosszul feldolgozott igaz történet

"Az igaz történet alapján" filmek általában mindig valami nagyon különleges, elmesélésre érdemes sztorit dolgoznak fel. Én nem vonom kétségbe, hogy az Üvegpalota eseményei is megtörténtek a valóságban, de ettől nekem ez még valamiért egészen valótlanra sikeredett és egyáltalán nem működött. Persze a szeretet mindent legyőz féle közhelyek szépen működnek a filmvásznon, de a valóságban az ilyen szintű szörnyűségek relativizálása és átértelmezése egyfajta nosztalgikus múltidézéssé egészen veszélyes értelmezés. Csak, mert a valóságban az ilyen élethelyzetek nagy számban tragédiába fordulnak. Én nem tudtam bevenni a film által sugallt "az apám egy igazi fa**fej volt, de kaptam tőle egy csillagot,... több»

Chandler Head
Woody Harrelson

A film alapjául szolgáló életrajzi kötet szerzője, Jeanette Walls 2007-ben jelentette be, hogy megfilmesítik Az üvegpalotát.

Megdöbbentő, de a film valós eseményeket dolgoz fel.

Brie Larson második alkalommal dolgozott együtt Destin Daniel Cretton rendezővel (Átmeneti állomás).