Az Üvegpalota

The Glass Castle
Berto49

Chandler Head
Woody Harrelson

Walls elég nomád életet élt egy olyan családban, amelyben a gyermekek nem igazán támaszkodhattak a szüleikre. Szülői támogatás nélkül pedig a gyerekek nem egyszer egymást segítették.

(csd)

Premier: 2017.08.11. | Netflix (2019.08.04.)

2023.06.18 latla

Brie Larson nagyon szép. Jah, és ha száguldozni akarunk, akkor tudnunk kell a lovainkkal bánni, azoknak kevés a suttogás, enniük, inniuk és aludniuk kell. A szilaj száguldás jól eshet, de nem életforma. Ezért hát le kell telepednünk, mert a nomád szép lehet, mint egy csillanás, de létformaként elvész.

2020.11.11 Ildikó Bacskai

Üvegpalota

Felháborító és felzaklató fim, egy nagyon széleskörű társadalmi problémát dolgoz fel, méghozzá azt, hogy minden hülyének cédula nélkül lehet gyermeke. Nekem ez soha nem volt elfogadható tény, és mivel a film gyönyörűen lehozza, mi ezzel a gond, így mindenestől a film szuper, jó a rendezés és hiteles az alakítás is. Egyébként szerintem számtalan családot érint a leírt problémakör, aztán nem értjük, miért hitványabbak és hitványabbak az emberek.

2018.02.26 indingo

Az igaz történetet feldolgozó filmek az egyik kedvenceim. Valaha, valakivel megtörténtek az események. Érdekes film egy családról, szeretetről és arról, hogy mindig van kiugrási lehetőség.

2018.03.12 Berto49

Szerencsétlen Jeannette Walls mennyi lelki tusán mehetett keresztül, hogy a világ elé tárja élete első 15-20 évét. Rettenetes sors jutott neki és testvéreinek ilyen apa és anya mellett. A néző csak csodálkozni tud, hogy mindig újabb és újabb megpróbá... Több

2018.03.30 Bazzzsi

Elég tömény elgondolkodtató film, sorsokról, családról. Remek alaktások vannak a filmben. Van benne valami kellemes furcsaság. Kell hozzá egy hangulat.

A film alapjául szolgáló életrajzi kötet szerzője, Jeanette Walls 2007-ben jelentette be, hogy megfilmesítik Az üvegpalotát. Szerző: hp

Megdöbbentő, de a film valós eseményeket dolgoz fel. Szerző: hp

Brie Larson második alkalommal dolgozott együtt Destin Daniel Cretton rendezővel (Átmeneti állomás).Szerző: hp

Az üvegpalota a két főszereplő, Brie Larson és Woody Harrelson második közös filmje. Az első a Rampart volt. Szerző: hp