Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Az Üvegpalota (2017)

The Glass Castle

Ildikó Bacskai   2020. 11. 11.

Üvegpalota

Felháborító és felzaklató fim, egy nagyon széleskörű társadalmi problémát dolgoz fel, méghozzá azt, hogy minden hülyének cédula nélkül lehet gyermeke. Nekem ez soha nem volt elfogadható tény, és mivel a film gyönyörűen lehozza, mi ezzel a gond, így mindenestől a film szuper, jó a rendezés és hiteles az alakítás is. Egyébként szerintem számtalan családot érint a leírt problémakör, aztán nem értjük, miért hitványabbak és hitványabbak az emberek.

indingo   2018. 02. 26.

Az igaz történetet feldolgozó filmek az egyik kedvenceim. Valaha, valakivel megtörténtek az események. Érdekes film egy családról, szeretetről és arról, hogy mindig van kiugrási lehetőség.

Berto49   2018. 03. 12.

Szerencsétlen Jeannette Walls mennyi lelki tusán mehetett keresztül, hogy a világ elé tárja élete első 15-20 évét. Rettenetes sors jutott neki és testvéreinek ilyen apa és anya mellett. A néző csak csodálkozni tud, hogy mindig újabb és újabb megpróbá... több»

TomÁcs   2018. 04. 18.

Elképesztően meghatározó egy gyerek életében a szülei. Mindent tőle tanul meg, les el, a szülei szóhasználatát veszi át. Ahol problémás a szülő, őt nagyon nehéz dolga van a gyereknek, hogy normális felnőtt legyen.

Bazzzsi   2018. 03. 30.

Elég tömény elgondolkodtató film, sorsokról, családról. Remek alaktások vannak a filmben. Van benne valami kellemes furcsaság. Kell hozzá egy hangulat.

Milanman   2018. 04. 01.

Rosszul feldolgozott igaz történet

"Az igaz történet alapján" filmek általában mindig valami nagyon különleges, elmesélésre érdemes sztorit dolgoznak fel. Én nem vonom kétségbe, hogy az Üvegpalota eseményei is megtörténtek a valóságban, de ettől nekem ez még valamiért egészen valótlan... teljes kritika»

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Egyszerre felemelő és letaglózó történet (ráadásul tudva, hogy igaz történet, még hatásosabb). Biztosan sok gyerek nő fel így, és még az is lehet, hogy nem veszik észre, hogy nem okés valami. Nagyon jó színészi alakítások, ez egy jó film lett.

Chandler Head
Woody Harrelson

A film alapjául szolgáló életrajzi kötet szerzője, Jeanette Walls 2007-ben jelentette be, hogy megfilmesítik Az üvegpalotát.

Megdöbbentő, de a film valós eseményeket dolgoz fel.

Brie Larson második alkalommal dolgozott együtt Destin Daniel Cretton rendezővel (Átmeneti állomás).

Az üvegpalota a két főszereplő, Brie Larson és Woody Harrelson második közös filmje. Az első a Rampart volt.

A film Jeannette Walls 2005-ös bestseller memoárjának adaptációja. A könyv magyar nyelven is megjelent Az üvegpalota címmel.

Mikor a Lionsgate megszerezte a megfilmesítés jogait úgy volt, hogy Jennifer Lawrence alakítja majd a főszerepet. Végül az Oscar-díjas Bire Larsoné lett a szerep.

A film forgatása 2016. május 20-án kezdődött meg Welchben, Nyugat-Virginia államban.