Kapj el, ha tudsz (2002)

Catch Me If You Can

Kapj el, ha tudsz

Bazzzsi   2020. 10. 24.

A történet megtörtént események alapján készült. Szinte hihetetlen a story. Imádtam a filmet, humoros és elgondolkodtató.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Izgalmas film, nagyon csavaros a sztori. Tom Hanks középszerű alakítása pont illik a film profiljába.

indingo   2016. 02. 18.

Fantasztikus film, hihetetlen történettel és hogy még egy fonnyadt Oscart se kapjon? Kedvenc jelenetek, mikor valamilyen tanárnak adja ki magát Dicaprió és aszt hiszem hónapokig tanít így egy osztályt. És hogy miniatűr repülőgépekről áztatta le a Pan... több»

Deku   2017. 07. 10.

Leonardo DiCaprio-hoz képest ez a film egyszerűen zseniális. Azért emelném ezt ki mert nem a kedvenc színészem, viszont eszméletlenül beforgat ez a film és ez nagyon szórakoztató tud lenni.

dailyfilmsan   2017. 11. 17.

Jól felépített film a színészek is jók de hát nem is vártam egyik szereplőtől sem kevesebbet!

hszpp   2017. 02. 05.

Nem tudok semmi rosszat mondani errol a filmrol. Tökéletesen lett felepitve, egy percig sem unatkoztam kozben. A hab a tortan, hogy igaz történet alapján keszitettek:)

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Nagyon jó kis film, persze kell hozzá Spielberg,Di Caprio,Hanks is. Nélkülük nem hiszem hogy ennyire ütős lenne a film,hiszen mindkét színész brillírozik! Tátott szájjal néztem, hogy valaki hogyan lehet ennyire ügyes,és leleményes Orvos, tanár, ügyvéd, pilóta... Ajánlott mozi!!!

James Brolin
Frank John Hughes
Elizabeth Banks
Amy Adams
Nathalie Baye

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 195 kritika alapján.

Leonardo DiCaprio találkozott az igazi Frank Abagnale Jr-al, még az otthonába is meghívta őt.

Leonardo DiCaprio a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

2002-ben a 11. legnagyobb bevételű film lett a 30 millió dolláros bevételével.

(citizenfour99)

A filmet már a 80-as években el szerették volna készíteni, csak addig még nemtudták megszerezni a szükséges jogokat hozzá, amit végül a DreamWorks vásárolt fel, így születhetett meg a film jóval később. A film elkészítésére olyan rendezőket néztek ki, mint pl.: Miloš Forman, David Fincher vagy Cameron Crow, de végül Spielberg kapta meg a lehetőséget.

(citizenfour99)

Steven Spielberg egy nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy azért tudja átérezni Abagnale helyzetét, mivel az ő szülei is 10 éves korában váltak el.

(citizenfour99)

Frank Abagnale Jr., a film történetéhez szolgáló könyv írója egy nyilatkozatában azt mondta, hogy ezt a filmet csak Steven Spielberg tudja elkészíteni, azonban egy későbbi nyilatkozatából megtudhattuk, hogy ő maga sohasem találkozott a rendezővel, és még a forgatókönyvet sem volt módjában elolvasni, viszont nem volt vele gondja, hogy az apját a filmben sokkal jobb színben tüntette fel Spielberg, mint amilyen ő a valóságban volt.

(citizenfour99)

A film valós történetéhez Steven Spielberg Frank Abagnale Jr. azonos c. könyvét használta fel.

(citizenfour99)

A filmben DiCaprio által megformált Frank Abagnale Jr. napjainkban is a pénzvilágában tevékenykedik, neves pénzintézetek biztonsági szakértőjeként, anno még az FBI is alkalmazta.

(citizenfour99)

Mikor a Franket elviszik a film végén a rendőrautóval, Carl a kocsi hátuljánál nyugtatja Franket, hogy nem lesz semmi baj. Itt megfigyelhető, hogy a kocsi hátsó ablakán fűtőszálak vannak. Viszont ilyen technikai újítás csak jóval később jelenik meg a világon. Ugyan ez igaz a kórházi jelenetnél, ahol modern riasztó látható a recepciónál - ez is messze megelőzi a korát.

(Menyét Ibolya)