Húzós éjszaka az El Royale-ban

Drew Goddard
Lewis Pullman
Lewis Pullman
Cynthia Erivo

Hét idegen találkozik a sötét múltú El Royale nevű hotelben. Mind a hét vendég maga mögött szeretné hagyni rázós múltját, és mindegyikük számára meg is adatik a feloldozás lehetősége - kérdés, hogy tudnak-e élni vele, mielőtt végleg elszabadul a pokol. (Forum… Több

Rendező: Drew Goddard
Író: Drew Goddard
Premier (HU): 2018.10.11. | Disney+ (2022.06.14.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2023.08.28 Ergit

Hogy mit nem él át az ember egy valamikor híres, felkapott motelben??? Mind a 8 szereplő nagyot alakít benne. Többször is nézhető!

2018.10.14 Lester69

a nap véleménye

Húzós éjszaka az El Royale-ban: Ötletes, de kiszámítható

Hát nem is tudom. Nagyon régóta vártam ezt a mozit, leginkább az alapkoncepció és Jeff Bridges miatt, illetve láttam Goddard előző filmjét a The Cabin in the woods-t , ami hihetetlenül rafináltan használja fel a horror zsáner különböző elemeit. Ezért... Teljes kritika

2018.10.14 indingo

Nálam nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Húzták, mint a rétestésztát és vártad a katarzis a végén, de elmaradt. Közepes.

2018.10.11 Szilonka

a nap véleménye

Semmi meglepő

A Húzós éjszaka az El Royale-ban egy nagyon izgalmas és sok-sok titokkal teli thrillernem mutatta magát az előzetese alapján. A filmet az a Drew Goddard rendezte, akihez olyan filmek fűződnek a nevéhez, mint a Cloverfield, a Daredevil, a Mentőexpedíc... Teljes kritika

2019.01.15 Thibo84

Valahol, olyan érzésem volt, mintha Az aljas nyolcast nézném. Néhány idegen, akik egy elhagyatott helyen találkoznak. Csak mondjuk itt azért egy kicsit előbb felpörögnek az események. Érdekes volt Chris Hemsworth - a nagy Thor-t - negatív karakterben... Több

A film összbevétele 31 882 724 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 27 388 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 29 452 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Egyes elemzések szerint az El Royale igazából egy allegória a limbóra, egy helyre a mennyország és a pokol között, ahol az elveszett lelkek várják a rájuk mért ítéletet.Szerző: Thibo84

Az egész filmet (külső és belső helyszíneket egyaránt) stúdióban vették fel. A díszletet a kanadai Mammoth Filmstúdióban építették fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jeff Bridges elárulta, hogy a forgatáson hosszú csapók voltak, azaz többször is előfordult, hogy az író-rendező Drew Goddard 10 percig is hagyta a színészeket kibontakozni egy jelenetben,mielőtt azt mondta volna "Ennyi".Szerző: ArpiHajdu és Réci

Seymour Sullivan szerepére eredetileg Russel Crowe-ot szerződtették, de végül nem tudta vállalni a forgatást. Ekkor került a képbe Jon Hamm. Szerző: hp

Értékelés: 8.5/10
(2018. 10. 19.)
Összességében, tehát ne egy megszokott történetre számítsunk, és bár műfajilag vitatkozhatnánk, hogy krimi, dráma, thriller vagy film noir, abban viszont egyetérthetünk, hogy a Húzós éjszaka az El Royale-ban egy igazán szórakoztató film lett. Több

(2018. 10. 16.)
Drew Goddard 2012-ben nagyot gurított a Ház az erdő mélyén című horrorvígjátékkal, amiért a kritikusok és a nézők is odáig voltak. A Húzós éjszaka az El Royale-ban még izgalmasabbnak tűnt, mint a debütáló rendezés, hogy aztán kiderüljön: csak egy nagyon-nagyon tehetséges ember vágta az előzetesét. Több

(2018. 10. 25.)
Húzós moziélmény
Vannak flashbackek, a történetvezetés nem a szokványos lineáris fajta, gondosan összeválogatott árnyalatok, vér és noir-szag. Kicsit az Aljas nyolcashoz, Quentin Tarantino filmjéhez tudnám hasonlítani; érzetét, erőszakosságát és a bemutatott csoport vegyes összetételét tekintve legalábbis. Több

(2018. 11. 12.)
Az El Royale-ra leginkább a kihagyott ziccer jelzőt tudnám ráaggatni. Ambiciózus alkotás, adott volt szinte minden lehetőség ahhoz, hogy egy emlékezetes mozit láthassunk, de leginkább a túlnyújtottság, az unalom és a középszerűség jellemzi. Kár érte. Több