Egy kis szívesség (2018)

A Simple Favor

jfruzsi97   2020. 10. 12.

Kellemes film. Jó párosítás a szereplők terén. Amikor már azt hiszed az van amit látsz, akkor még se. Végig fordulatokkal van tele. Érdekes, nézhető film.

ArpiHajdu és Réci   2018. 10. 10.

A kertvárosi idill vége

Igazi kertvárosi, idillikus képpel indít a film, amelyben anyukák versengenek az iskolában legtöbb feladatot vállaló mami szerepéért. Ebben Stephanie a legmenőbb. Már a legelső jelenetek egyikében rá kell szólni, hogy ne firkálja tele a nevével a táb... teljes kritika»

indingo   2018. 09. 22.

Nálam az év egyik meglepetése a film. A története végig lekötött és még nevetni is tudtam és az izgalom sem maradt el.

mamiéstöti2   2018. 10. 24.

Ütősen indul az Egy kis szívesség

A film eleje pazar volt, nagyon pörgősen indult, a történet jól fel lett vezetve, Anna Kendrick hozta a már tőle jól megszokott vígjátékaiból ismert karaktert és profizmust, míg Blake Lively a tőle nem messze álló nagyvilági nőt. Ezután megtörtént a ... teljes kritika»

Berto49   2018. 09. 13.

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Nem volt alkalmam rá, hogy elolvassam Darcey Bell azonos című regényét, de a film megnézése után biztosan nem is fogom. Azért figyeltem fel erre a munkára, mert a könyvvel kapcs... több»

Szilonka   2020. 02. 05.

Nagyon jó kis film volt. Végig izgalmas és rejtélyekkel teli, jók a karakterek és a történet is tartogat meglepetéseket.

Norbi   2018. 10. 03.

Mindig is tetszettek ezek a stílusú filmek. Kicsit vicces, kicsit bizarr, kicsit félelmetes. Nagyon szimpatikus szereplőkkel dolgozott a film, legyen az jó vagy rossz karakter.CsK ajánlani tudom.

Andrew Rannells
Rupert Friend
Anna Kendrick

A film összbevétele 53 542 417 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 195 850 485 forintot termelt. A hazai mozik összesen 156 399 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Paul Feig eddigi pályafutása során egy kivételével (Dávid vagyok - 2003) csak vígjátékokat rendezett. Az Egy kis szívesség karrierjének első thrillere.

Anna Kendrick és Jean Smart második közös filmje a 2016-ös A könyvelő után.

A film forgatása 2017. augusztus 14-én kezdődött meg Torontóban, Kanadában.

2018. május 1-én Blake Lively az összes fotóját törölte az Istagramról, hogy így csapjon hírverést a filmnek.

Az Egy kis szívesség Darcey Bell azonos című 2017-es regényének adaptációja.

A filmet a Koszorúslányok rendezője Paul Feig rendezi, aki bevallása szerint ezzel a filmmel akarja bizonyítani, hogy a sötétebb hangulatú filmek sem állnak távol tőle.

(indingo)

Henry Golding játssza Blake Lively karakterének férjét, akinek ez mindössze a második filmszerepe.

(indingo)

A film Darcey Bell regényén alapul, amelynek a megfilmesítési jogait már azelőtt megvásárolta a Lionsgate, hogy a könyv megjelent volna.

Összességében tehát csak ajánlani tudom az Egy kis szívesség című filmet, akár péntek esti kikapcsólódásnak, akár hétvégi barátnős filmnek egyaránt. De előre szólok, hogy ez nem a megszokott lájtos barátnős történet lesz. több»

Nos, nem egyszerű megítélni Paul Feig legújabb munkáját, hiszen bár működik a thriller szál és egyértelműen az adja ki a történet gerincét, mégis inkább kelti sok esetben egy paródia hatását az alkotás, mintsem egy komoly noirét. több»

A Paul Feig rendezésében készült művet pusztán jóindulatból nevezhetjük thrillernek, ez inkább egy hosszúra sikerült dráma-komédia, melyben tragikus sorsokat, azok összefonódását, majd túlkombinált kiteljesedését követhetjük végig, némi humorral és groteszk jelentekkel fűszerezve. több»