Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A lány a vonaton

Justin Theroux
Édgar Ramírez

elekm90   2020. 11. 11.

Vegyes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Van potenciál a sztoriban, de a megvalósítás nem tetszett. Főleg a karakterek idegesítettek, a főhősnő (Emily Blunt alakításában) olyan szereplő, akivel egyáltalán nem tudta azonosulni vagy szimpatizálni. Összességében közepes.

Varga_Júlia   2020. 08. 30.

Bár nagyon szeretek olvasni, krimikből csak a klasszikusokkal szoktam tölteni az időm - én valahogy nem ezt keresem az irodalomban, de ez egy tök más tészta. A lényeg annyi, hogy a könyv elolvasása nélkül láttam a filmet, és nagyjából fogalmam sem vo... több»

indingo   2016. 11. 18.

A könyvet nem olvastam, de a film felépítése remek volt, bár én több szereplővel dolgoztam volna, hogy ne legyen minden egyértelmű, de tetszett.

ArpiHajdu és Réci   2016. 10. 11.

Bennem némileg kétes érzések maradtak a film kapcsán. Nagyon tetszettek azok a jelenetek, amikor a valóság és a képzelet elmosódását érzékeltették, Emily Blunt játéka is meggyőző volt. Feszültség volt benne, amit el is vár az ember egy thrillertől. N... több»

Deku   2017. 08. 30.

Ez a film tökre jó volt mivel pörgős és eseménydús, emiatt nekem szerethető lett. Azonnal magával ragadt ez a film és az utolsó percig szórakoztatott. Nekem nagy kedvencemmé vált.

GedyPapa   2017. 03. 05.

Számomra nagyon nem jött be. A könyvadaptációknál az esetek többségében először elolvasom a könyvet és utána megnézem a filmet. A könyvhöz viszonyítva és a stílushoz, műfajhoz viszonyítva is roppant gyengén lett kivitelezve a film, amiben a főszerepl... több»

HercegPeter   2017. 04. 28.

Nem éppen egy könnyed hangvételű alkotás az egyszer biztos. Az eleje igen csak zavaros és kell egy kis idő mire összeáll a kép. Akár több megtekintésre is alkalmas, sőt talán szükséges is, hogy mindent teljesen megértsünk. Magában a filmben több érd... több»

A film összbevétele 173 185 859 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 187 865 095 forintot termelt. A hazai mozik összesen 163 114 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A vonatos jeleneteket nem egy valódi vonaton forgatták, hanem egy stúdióban építették meg a Hudson vonal egyik szerelvényének pontos mását.

A forgatások 2015 novemberétől 2016 januárjáig tartottak, így végig mínusz 10 és 20 Celsius fok között mozgott a hőmérséklet.

Rachel szerepére a rendező azonnal Emily Bluntot kérte fel, akivel már korábban dolgoztak együtt a Vadregény című filmen.

A megfilmesítési jogokat már a regény megjelenése előtt megvásárolták, a forgatókönyv pedig akkor készült el, amikor Paula Hawkins regénye megjelent.

A film forgatókönyvét nem az írónő készítette el, hanem Erin Cressida Wilson, aki A szépség és a szőr, A titkárnő és a Chloe-A kísértés iskolája című filmekhez is készített forgatókönyvet.

Krimibe oltott melodráma a női princípium kérdéseiről, de A lány a vonaton nem egy Holtodiglan. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»

Nehéz többet mondani A lány a vonatonról, habár a könyvről nem tudok nyilatkozni (ezek után nem is nagyon akarok változtatni ezen), a film valóban rendkívül unalmas és üres lett, a játékidő nagy részében pedig kifejezetten idegesítő. A befejezés egész korrektre sikeredett, viszont ilyen elbaltázott expozíció és tárgyalás mellett nehéz maradandót alkotni. 50/100 több»

Úgy tűnik, a bestseller könyv, a remek stáb és az ütős trailer mind tévútra vezették elvárásainkat: ez a film bizony csúnyán kisiklott. 40/100 több»