A lány a vonaton (2016)

The Girl on the Train

A lány a vonaton

lucy07   2020. 03. 08.

Aki egy akció dús filmet szeretne annak ez nem fog tetszeni. Én nem éreztem annyira pörgősnek ezt a filmet sőt, de ettől függetlenül a felépítése tetszett a vége meg pláne megérte végignézni. Emily Blunt most is remekelt kitűnő választás volt a főszerepre.

indingo   2016. 11. 18.

A könyvet nem olvastam, de a film felépítése remek volt, bár én több szereplővel dolgoztam volna, hogy ne legyen minden egyértelmű, de tetszett.

ArpiHajdu és Réci   2016. 10. 11.

Bennem némileg kétes érzések maradtak a film kapcsán. Nagyon tetszettek azok a jelenetek, amikor a valóság és a képzelet elmosódását érzékeltették, Emily Blunt játéka is meggyőző volt. Feszültség volt benne, amit el is vár az ember egy thrillertől. Nekem a problémám ott volt, hogy gyakorlatilag Blunt karakterén kívül a többi szereplő súlytalan maradt, így gyakorlatilag az történt, hogy a "főgonoszt" még a végkifejlet előtt ki lehet logikázni, ha van egy kis esze az embernek. Összességében nem volt rossz, de hiányérzettel távoztam a moziból. Ennek ellenére a könyvet el fogom olvasni, hátha így egy átfogóbb képet tudok majd alkotni erről az egészről.

Deku   2017. 08. 30.

Ez a film tökre jó volt mivel pörgős és eseménydús, emiatt nekem szerethető lett. Azonnal magával ragadt ez a film és az utolsó percig szórakoztatott. Nekem nagy kedvencemmé vált.

GedyPapa   2017. 03. 05.

Számomra nagyon nem jött be. A könyvadaptációknál az esetek többségében először elolvasom a könyvet és utána megnézem a filmet. A könyvhöz viszonyítva és a stílushoz, műfajhoz viszonyítva is roppant gyengén lett kivitelezve a film, amiben a főszereplő még a könyvhöz képest is egyszerűbben lett ábrázolva, kidolgozatlanul és kibírhatatlanul

HercegPeter   2017. 04. 28.

Nem éppen egy könnyed hangvételű alkotás az egyszer biztos. Az eleje igen csak zavaros és kell egy kis idő mire összeáll a kép. Akár több megtekintésre is alkalmas, sőt talán szükséges is, hogy mindent teljesen megértsünk. Magában a filmben több érdekes, vagy akár hibás dolgot is felfedezni véltem, ami eléggé sorsfordító volt a történet szempontjából. Nem hozta azt a színvonalat, amit a beharangozója és a reklámok alapján elvártam volna.

dailyfilmsan   2019. 10. 26.

Elég középszerűre sikeredet a híres Bestseller regény filmadaptációja. Ami azt illeti egyszer megnézve is kibukik hogy a rendezés csúszott el mert a szereplők igyekeznek, mégis valamiért náluk sincs rendben minden. Nem elég nyomasztó a hangulat és inkább mennek az intrikák felé ahelyett hogy a szereplők lélektani elfajzásait mutatnák be. Persze tudom a néző inkább a szexuális tartalmakra kíváncsi de egy trillerben nem annak kéne a központban lenni. Egyszer meg lehet nézni, lehet benne csalódni, vagy lehet szeretni nekem az előbbi sikeredett.

Justin Theroux
Édgar Ramírez
Haley Bennett

A film összbevétele 173 185 859 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 187 865 095 forintot termelt. A hazai mozik összesen 163 114 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A vonatos jeleneteket nem egy valódi vonaton forgatták, hanem egy stúdióban építették meg a Hudson vonal egyik szerelvényének pontos mását.

A forgatások 2015 novemberétől 2016 januárjáig tartottak, így a színészek végig mínusz 10 és 20 Celsius fok között mozgott a hőmérséklet.

Rachel szerepére a rendező azonnal Emily Blunt-ot kérte fel, akivel már korábban dolgoztak együtt a Vadregény című filmen.

A megfilmesítési jogokat már a regény megjelenése előtt megvásárolták, a forgatókönyv pedig akkor készült el, amikor Paula Hawkins regénye megjelent.

A film forgatókönyvét nem az írónő készítette el, hanem Erin Cressida Wilson, aki A szépség és a szőr, A titkárnő és a Chloe-A kísértés iskolája című filmekhez is készített forgatókönyvet.

A film alapötletét sokan Hitchcock Hátsó ablak című filmjéhez hasonlítják, már csak a voyeurizmus miatt is.

Paula Hawkins-nak az alapötlet egy vonaton ülve jutott eszébe, saját bevallása szerint volt egy szakasz, ahol a vonat mindig lerobbant, itt be lehetett látni a sín mellett lévő házak ablakán. Persze az írónő soha semmi érdekeset nem látott, de ahhoz elég volt, hogy a fantáziáját beindítsa.

A film alapjául szolgáló regény már a megjelenésének első hetében a New York Times bestseller listáján szerepelt és egészen egy évig ott is maradt.

A kötet rajongói közül többen is elmondták, hogy a film főszereplőjét, aki egy sikertelen házasságból menekülve, egy vonatból vadidegen embereket figyel, egy kissé kevésbé csinosnak képezték el olvasás közben, mint Emily Blunt-ot.

Az eredeti regény az első helyen nyitott a The New York Times Fiction Best Sellers 2015-ös listáján és zsinórban 13 héten át megtartotta a top pozíciót.

Nem rossz film ez, de nagyobb a füstje, mint a lángja. A színészek viszik a hátukon, ami nem baj, de lehetne jobb is. Jó thrillerekből manapság hiány van, így van esélye a sikerre. 6/10 több»

Krimibe oltott melodráma a női princípium kérdéseiről, de A lány a vonaton nem egy Holtodiglan. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»

Úgy tűnik, a bestseller könyv, a remek stáb és az ütős trailer mind tévútra vezették elvárásainkat: ez a film bizony csúnyán kisiklott. 40/100 több»