A lány a vonaton

(The Girl on the Train)
A lány a vonaton

Cptn Jinbe  2017. 06. 20. 18:29

Egyáltalán nem tetszett a film. Elképzelhetetlenül unalmas volt az egész. Egy idő után pedig szinte kellemetlen lett. A történet nem lett volna rossz de nekem a színésznő alakítása sem jött be.

GedyPapa  2017. 03. 05. 11:29

Számomra nagyon nem jött be. A könyvadaptációknál az esetek többségében először elolvasom a könyvet és utána megnézem a filmet.
A könyvhöz viszonyítva és a stílushoz, műfajhoz viszonyítva is roppant gyengén lett kivitelezve a film, amiben a főszereplő még a könyvhöz képest is egyszerűbben lett ábrázolva, kidolgozatlanul és kibírhatatlanul

clay00  2017. 02. 25. 23:17

Őszintén fogalmam sincs ki mit kedvel benne. Egyszerűen botrányosan rossz (vagy csak én vártam sokat tőle?), a könyv lekörözi. Már a felénél kitalálható (ha nem hamarabb) volt az egész.

laci044  2017. 01. 22. 11:08

Meglepő számomra, hogy milyen magas ponton áll itt. Kesze-kusza, felületes karakterekkel, és bár Emily Blunt jól játszik, a többiek a rossztól a röhejesig színészkedtek. A könyvet tudom ajánlani a filmet semmiképpen!

ANdraS  2016. 10. 18. 14:07

Ami tetszet a filmen, az a helyszin volt és a jónak sikerült "őszi" hangulat. Nem csak ami a természetet illeti, hanem ez az ősz valahogy befaragodott minden karakterkbe és felvételbe. A rendező nagyon jó munkát végzett ezzel.

Az alkoholikus nő összeomlott lelki világa, káotikus emlékekkel, viszonyokkal is jónak sikerült.

Csak maga a sztori olyan semilyen. Sem psychológiai, sem véres thriller. Először azt hittem hogy női rendezője volt a filmnek mivel hasonlított Susanne Bier filmjeire de úgylátom nem. Egyszerűen a film úgy hat, mintha nem tudná eldönteni mi legyen: "Bárányok hallgatnak", vagy a "A tűz martaléka" - és egyfolytában ugrál a kettő között, csak ez valahogy nincs rá jó hatással.

Justin Theroux
Édgar Ramírez
Movieaddicts: A lány a vonaton
Nem rossz film ez, de nagyobb a füstje, mint a lángja. A színészek viszik a hátukon, ami nem baj, de lehetne jobb is. Jó thrillerekből manapság hiány van, így van esélye a sikerre. 6/10
Revizor: VAKVÁGÁNYON
Krimibe oltott melodráma a női princípium kérdéseiről, de A lány a vonaton nem egy Holtodiglan. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA.
VOX: A lány a vonaton
Úgy tűnik, a bestseller könyv, a remek stáb és az ütős trailer mind tévútra vezették elvárásainkat: ez a film bizony csúnyán kisiklott. 40/100

A vonatos jeleneteket nem egy valódi vonaton forgatták, hanem egy stúdióban építették meg a Hudson vonal egyik szerelvényének pontos mását.

A forgatások 2015 novemberétől 2016 januárjáig tartottak, így a színészek végig mínusz 10 és 20 Celsius fok között mozgott a hőmérséklet.

Rachel szerepére a rendező azonnal Emily Blunt-ot kérte fel, akivel már korábban dolgoztak együtt a Vadregény című filmen.