Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Stiff   2020. 03. 15.

Krimirajongóknak mindenképp látni kell! A szokásos kliséktől eltérő módon egy maffiózó szemszögéből mutatja be az alvilág működését. Tökéletesen vegyíti a valós eseményeket és Buscetta szubjektív emlékeit, aki meglehetősen groteszk figura. Az őt alakító Pierfrancesco Favino viszi el a hátán az egész filmet, egyértelműen óriási szerepe van a sikerében.

Turro   2020. 03. 14.

Senkit ne riasszon el a hosszú játékidő, minden perce aranyat ér! Hiteles(nek tűnő) képet fest az olasz maffia működéséről, komplex módon mutatja be a Cosa Nostrát és az országban uralkodó viszonyokat is. És mindeközben egy percig sem untat. Talán kicsit nagyobb hangsúlyt fektethettek volna Tommaso Buscetta és a többi, elárult maffiózó kapcsolatának bemutatására, mert így kb. pozitív figuraként tüntették fel őt, nem mentek bele mélyebben a korábbi szerepébe és sötét ügyeibe.

ruman666   2020. 03. 13.

Bár tetszett, hogy nincsenek benne üresjáratok, tőlem a maffiafilmek talán túlságosan is távol állnak. Egyáltalán nem szeretém szétszedni, hiszen nincs miért, de leegyszerűsítve...nem tudom elképzelni, hogy még egyszer megnézzem...

marklar   2020. 03. 12.

Bár kár lenne összehasonlítani, de csak azért, hogy érzékeltessem, hogy Az első áruló egyszerűen izgalmasabb és sokkal feszültebb, mint Az ír, amely valamiért nem képes reflektálni önmagára. Úgy érzem, hogy ez a film sokkal, de sokkal fontosabb. Mindenképpen látni kell!

Őszinte hitelességgel ábrázolja a maffia rettegett erejét, ugyanakkor kellő energiát fektet valami sokkal fontosabba; az ember szerepére ebben a tüzesen vibráló, nagy múltra visszatekintő történetben. több»

kritika több»

Kár, hogy azokkal, akik meghalnak, már egyáltalán nem törődünk, mert a rendező erre nem ad nekünk okot. több»

A Cosa Nostra elleni perben bíráskodó Giovanni Falcone fia, Giovanni Montinaro erősen kritizálta a filmet, amiért azt az apja és a maffia bosszújának további számos áldozatának halálának az évfordulóján mutatták be. A férfit Az első áruló főszereplője, Pierfrancesco Favino nyugtatta meg, és biztosította arról, hogy szándékosan, tiszteletből időzítették a premiert az évfordulóra.

Tommaso Buscetta a Costa Nostra vezetőit lebuktató tanúvallomását a férfi rokonságának lemészárlásával bosszulta meg a maffia. Buscetta 33 hozzátartozóját gyilkolták meg hidegvérrel.

A film az egykori bérgyilkos, Tommaso Buscetta történetét dolgozza fel, akinek terhelő vallomása rettegett olasz maffia, a Cosa Nostra bukásához vezetett.