Amerikai gengszter (2007)

American Gangster

dailyfilmsan   2019. 02. 05.

Amerikai ahogyan azt a címe is jelzi. A képsorok és a narratíva is nagyon amerikai. De ami miatt a középkategóriás filmek közé való az az hogy elnyújtott és hiteltelen. Sok hivatkozás nem stimmel az évszámmal és itt nem nagy dolgokra gondolok de zavaró tud lenni ha tele van vele a film és tele van. A hossza pedig nem mondom hogy hosszú de lehetett volna rövidebb is. Számomra volt 5 olyan jelenet ami lényegtelen töltelék jelenet volt nem magyarázott semmit és nem is épült semmi rá. De mit lehet tenni az író szeret magyarázni és szeret lassan kibontaozni főleg ha az az író Steven Zaillian. Denzellel meg csak egy baj volt, hiába próbálkozott rossz lenni és bűnözőnek feltűnni nem ment neki. Nem volt elék karakán és elég rémisztő vele ellentétben jobban el tudtam volna képzelni Josh Brolint főgonosznak. Símán el ment volna ha a két szereplő felcseréli a szövegkönyvet. De akkor sajnos ugrott a feketékre épített elképzelés. Szó szerint az összes fekete bőrű színészt összeverbuválták ehhez a filmhez.

erahurka   2018. 08. 12.

Így kell gengszterfilmet csinálni! Simán odatehető a Keresztapa, a Sebhelyesarcú vagy Scorsese legendás alkotásai mellé. A recept ismerős lehet, a megvalósítás és a valós történeten alapuló fekete drogbáró felemelkedése és bukása azonban így is a legjobbak közé emeli.

Deniel   2018. 09. 12.

Túlértékelt film! Két jó dolog van benne, Denzel Washington és Russel Crowe! Ennél langyosabb "gengszter filmet" szerintem nem láttam! Elcsattan benne 1-2 pofon és 1-2 lövés, minden más dög unalom benne, semmitmondó párbeszédek váltják egymást sorra, közben meg ásítozol és várod, hátha történik valami! Valami, de semmi! A Betéve vagy a Casino poros nyomába sem ér! Denzel Washingtonnak ezerszer jobb alakításai és filmjei vannak, nem mellesleg ez a fajta szerep sem hozzá, sem Crowe-hoz egyáltalán nem illik szerintem! Egyszerűen unalmas film!

anita9215   2016. 05. 08.

Nagyon durva krimi lett ez Danzel-től. Ritka erősen játssza el a szerepét és ez tetszik. A történet lehet, hogy nem lett nagy eresztés, de mégis kedveltem. Nem is tudnám megmondani, hogy a hangulata vagy a karakterek miatt kedveltem meg annyira a filmet. Az tuti, hogy szuper. Ajánlom másoknak.

bbozsi   2018. 07. 09.

Őrületesen nagy film, hosszú évek távlatából is emlékszem, mennyire fotelbe szegezett.

Russell Crowe
Russell Crowe
Denzel Washington
Denzel Washington

100 millió dollárból hozták össze a filmet és 264,5 millió dollárt termelt világszerte.

(LionelMessi10)

Denzel Washington a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

(mamiéstöti2 )

Denzel Washington a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

(mamiéstöti2 )