Amerikai gengszter

American Gangster

2024.02.08 Erik Csok

A 70-es évekbeli macska-egér harc egy rendőr és egy bűnöző között!

Denzel Washington és Russell Crowe. Ez a két ember is garancia egy jó filmre, szóval ők ketten is elegek voltak ahhoz, hogy én megnézzem ezt a filmet. És ez egy jól sikerült kis gengszterfilm! Elgondolkodtató az, hogy ez tényleg megtörtént a valóságban és, hogy igaz történet, mert tényleg nem egy szokványos gengsztersztori. Leköti a nézőt, jók a karakterek is benne, sőt még egy-két meglepő pillanat is akad benne. Denzel Washington és Russell Crowe is nagyot alakít, csakúgy, mint pár más filmnél, itt sem tudtam eldönteni, melyik főszereplő a jobb. Kicsit hosszú, de mint mondtam, leköti a nézőt, és érdekli az, mi lesz a vége. Aki szereti az ilyen filmeket, azoknak kötelező, tuti, nem fog csalódni benne, és Ridley Scott 2007-ben le tett még egy jó filmet az ő amúgy is fantasztikus filmográfiájában!

A közepesnél többre értékelem,de csak Washington,és Crowe miatt. Amúgy nem a legpörgősebb gengszterfilm,és néha kissé vontatott,de azért a jobbak közé tartozik. Nem lesz kedvenc,de éppen nem húzom le a mocsárba.

2019.02.05 dailyfilmsan

Amerikai ahogyan azt a címe is jelzi. A képsorok és a narratíva is nagyon amerikai. De ami miatt a középkategóriás filmek közé való az az hogy elnyújtott és hiteltelen. Sok hivatkozás nem stimmel az évszámmal és itt nem nagy dolgokra gondolok de zav... Több

2018.08.12 erahurka

Így kell gengszterfilmet csinálni! Simán odatehető a Keresztapa, a Sebhelyesarcú vagy Scorsese legendás alkotásai mellé. A recept ismerős lehet, a megvalósítás és a valós történeten alapuló fekete drogbáró felemelkedése és bukása azonban így is a legjobbak közé emeli.

2016.09.10 sptt

Zseniálisan kialakított karakterek, remek színészi játékkal. A szokványos jó zsaru - rossz zsaru játék bonyolultabb a megszokottnál, hiszen a jó zsaru a családi háttere miatt nem lehet egyértelműen példakép, és harmadik félként főszerepet kap a gengs... Több

2018.11.08 iq.csabi

Egy igazi gengszterfilm. Nagyon jó történet, ami ráadásul igaz történeten alapul. Engem egy kicsit idegesített Crowe játéka, bár amúgy sem szeretem őt, de ez elhanyagolható volt, mert a film végig leköt és visz magával.

2022.10.02 Fikatours_blogger

Ezt a történetet három órásra nyújtani büntetés.

2019.12.09 uniterra

Ahhoz kepest milyen sokaig vacakoltak az elkeszitesen tul sok a 3 ora. Ha jol megvagjak masfel oraban jobb lenne az egesz. A szineszek jok a tortenet ebben a hosszban vontatott.

2018.07.09 bbozsi

Őrületesen nagy film, hosszú évek távlatából is emlékszem, mennyire fotelbe szegezett.

2018.09.12 Deniel

Túlértékelt film! Két jó dolog van benne, Denzel Washington és Russel Crowe! Ennél langyosabb "gengszter filmet" szerintem nem láttam! Elcsattan benne 1-2 pofon és 1-2 lövés, minden más dög unalom benne, semmitmondó párbeszédek váltják egymást sorra,... Több

2015.08.12 Rikudou6

A bemutató alapján nagyon vártam a filmet és szerencsére csalódnom se kellett benne. Egy nagyon vagány nagyon jól összerakott filmet kaptam, ami tele volt sok jól megkomponált zenével és humorral. Szórakoztató és aranyos szereplőkkel volt tele. Imádtam. :)

2019.01.13 tooker

Maffiafilm kategóriában nagyon bejött az Amerikai gengszter. Denzel Washington és Russell Crowe párosa nagyon ütősnek bizonyult, miattuk érdemes volt megnézni.

2015.06.30 BuBu

Jó film volt. Crowe keveset játszott benne, de jó volt. Denzel meg lehetett volna benne keményebb. Ha több akció, alvilági leszámolások lettek volna benne, akkor izgalmasabb lett volna a film.

2016.05.08 anita9215

Nagyon durva krimi lett ez Danzel-től. Ritka erősen játssza el a szerepét és ez tetszik. A történet lehet, hogy nem lett nagy eresztés, de mégis kedveltem. Nem is tudnám megmondani, hogy a hangulata vagy a karakterek miatt kedveltem meg annyira a filmet. Az tuti, hogy szuper. Ajánlom másoknak.