Legend
Chazz Palminteri
Chazz Palminteri
Tom Hardy

A Legenda című krimi története a 60-as évek Londonjába repíti vissza nézőit. A hírhedt Kray testvérek közül Reggie volt a "normálisabb", aki az éjszakákat hírességekkel mulatta át, míg testvére, Ron az elmegyógyintézetben dekkolt. Miután Reggie elintézte, hogy kiengedjék Ront a… Több

Forgatókönyvíró: John Pearson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2015.10.08.

2023.12.30 Majorkas

Megunhatatlan

Egyik kedvencem Tom Hardytól, egy különleges remekmű.

2016.08.05 mamiéstöti2

Óckodva, de csak megnéztem, kár volt, stílusában is gyenge volt. Szinte nézhetetlen unalmas, semmit mondó.

2017.10.25 indingo

A film különlegességét az adja, hogy Tom Hardy játssza az ikreket és ennyi. A története nekem eléggé lehangoló volt, sok minden nem történt benne és helyenként unalmas is.

2016.01.24 dulkap

Kicsit csalódás a film. Nem volt rossz, csak valami hiányzott belőle, amitől kiemelkedőbb lehetett volna. Talán Tom Hardy-tól vártam volna többet vagy hangulatilag lehetett volna jobb. Egyszer érdemes megnézni, de talán jobb is lehetett volna.

2018.02.28 Diesel

A Kray fivérek valóban London legendái voltak, még haláluk után is. Ez a film méltó emléket állít Reginald "Reggie" és Ronald "Ronnie" Kray emlékére. A film egy az egyben egy életrajzi dráma. Végig izgalmas, és teljesen vissza adja azt az 1960-as év... Több

A film összbevétele 42 972 994 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 871 826 forintot termelt.

Reggie Kray 2000 augusztusában kegyelmi kérvénnyel szabadult a börtönből. Mindössze 8 hetet élhetett szabadlábon mivel már rákja miatt haldoklott. 66 éves volt.Szerző: Diesel

A Kray fivérek az ötvenes évek végén megvásárolták az Esmeralda’s Barn nightclubot. Innentől kezdve celeb életmódot kezdtek el élni. London művészi, politikai és bűnözői elitje kezdték el látogatni a helyet. Híres színészek is megfordultak itt, mint például George Raft, Judy Garland, és Barbara Windsor. Ezen találkozások alkalmával számos közös képek is készültek a Kray fivérekkel amin hírességekkel, politikusokkal láthatóak ezek a mai napig megtalálhatóak az interneten.Szerző: Diesel

A valóságban Ronald és Reginald Kray 1960-as évektől kezdve tudatosan építették imázsukat. Imádták a nyilvánosságot, szerettek szerepelni. Számos tv-interjút adtak még a saját életrajzukat is megíratták. David Bailey divatfotós készítette a testvérpárosról az elhíresült közös portréjukat. Luxuséletmódot éltek végig törekedtek a népszerűségre. A nép körében annyira népszerűek lettek, hogy amikor börtönbe kerültek több éven keresztül kampányoltak a szabadlábra helyezésükért. Szerző: Diesel

Tom Hardy és Paul Bettany korábban már szerepeltek együtt az Ördögi Színjáték - A Pap, a Várúr és a Boszorkány (2002) című filmben.Szerző: dulkap

(2015. 10. 09.)
Egy paranoid skizofrén besétál egy bárba
Brian Helgeland filmtörténetet írt a Legendával: ez az első film, amit Tom Hardy se tud megmenteni. Még úgy se, hogy kettő van belőle. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2015. 10. 08.)
Brian Helgeland filmje alapjaiban elhibázott, vontatott alkotás lett, melyet még a gengszter-ikerpárt játszó Hardy brillírozása sem ment meg a középszerűségtől. Több

(2015. 10. 09.)
Mi a jobb egy Tom Hardynál? Két Tom Hardy!
A Legendát egy valami miatt érdemes megnézni, pontosabban kettő: Tom Hardy és Tom Hardy miatt. Több

(2015. 10. 11.)
Legendák vagyok
Szenzációs, tökös bravúrt vártunk, de csak nézhető, igen bárgyú gengszterfilmet kaptunk. Tom Hardy persze (kétszeresen is) remek, de ha még ő se lenne az, nagy bajban lennénk. Több

(2015. 10. 08.)
Ameddig nem jutunk el a nagy drámáig, addig kifejezetten szórakoztató mozi a Legenda, a humor és az akció pont egészséges arányban oszlik el. Kár, hogy a végén mindkettőt felváltja a szenvedés, és a nagy bonyodalomra is csak a film utolsó perceiben kerül sor. Így a remek kezdet után a katarzis elmarad, és némi hiányérzettel távozunk a teremből.... Több