Legenda

TeeRPaaK   2020. 01. 21.

rendben van!

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Óckodva, de csak megnéztem, kár volt, stílusában is gyenge volt. Szinte nézhetetlen unalmas, semmit mondó.

indingo   2017. 10. 25.

A film különlegességét az adja, hogy Tom Hardy játssza az ikreket és ennyi. A története nekem eléggé lehangoló volt, sok minden nem történt benne és helyenként unalmas is.

dulkap   2016. 01. 24.

Kicsit csalódás a film. Nem volt rossz, csak valami hiányzott belőle, amitől kiemelkedőbb lehetett volna. Talán Tom Hardy-tól vártam volna többet vagy hangulatilag lehetett volna jobb. Egyszer érdemes megnézni, de talán jobb is lehetett volna.

Diesel   2018. 02. 28.

A Kray fivérek valóban London legendái voltak, még haláluk után is. Ez a film méltó emléket állít Reginald "Reggie" és Ronald "Ronnie" Kray emlékére. A film egy az egyben egy életrajzi dráma. Végig izgalmas, és teljesen vissza adja azt az 1960-as év... több»

andor50   2016. 04. 17.

Tom Hardy egyre jobb a szakmájában. Már nagyon régóta csípem a munkásságát, és ennél a filmnél is telitalálat volt őt választani a két főszereplő eljátszására. Mindkét karaktert nagyon hitelesen játssza, olyannyira könnyeden beszélgetés saját magával... több»

Deku   2017. 08. 28.

Ez katasztrofális lett, nem értettem mi lett volna ezzel a filmmel a cél. A szórakoztatás biztos, hogy nem mert azt hírből sem ismerte. Remek volt, amikor végre elértem a végére.

Chazz Palminteri
Chazz Palminteri
Tom Hardy

A film összbevétele 42 972 994 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 871 826 forintot termelt.

Reggie Kray 2000 augusztusában kegyelmi kérvénnyel szabadult a börtönből. Mindössze 8 hetet élhetett szabadlábon mivel már rákja miatt haldoklott. 66 éves volt.

(Diesel)

A Kray fivérek az ötvenes évek végén megvásárolták az Esmeralda’s Barn nightclubot. Innentől kezdve celeb életmódot kezdtek el élni. London művészi, politikai és bűnözői elitje kezdték el látogatni a helyet. Híres színészek is megfordultak itt, mint például George Raft, Judy Garland, és Barbara Windsor. Ezen találkozások alkalmával számos közös képek is készültek a Kray fivérekkel amin hírességekkel, politikusokkal láthatóak ezek a mai napig megtalálhatóak az interneten.

(Diesel)

A valóságban Ronald és Reginald Kray 1960-as évektől kezdve tudatosan építették imázsukat. Imádták a nyilvánosságot, szerettek szerepelni. Számos tv-interjút adtak még a saját életrajzukat is megíratták. David Bailey divatfotós készítette a testvérpárosról az elhíresült közös portréjukat. Luxuséletmódot éltek végig törekedtek a népszerűségre. A nép körében annyira népszerűek lettek, hogy amikor börtönbe kerültek több éven keresztül kampányoltak a szabadlábra helyezésükért.

(Diesel)

Tom Hardy és Paul Bettany korábban már szerepeltek együtt az Ördögi Színjáték - A Pap, a Várúr és a Boszorkány (2002) című filmben.

Tom Hardy és Emily Browning is szerepelt korábban olyan filmben, aminek az eredeti címe "Sucker Punch": Hardy a Sucker Punch-ban (2008) és Browning az Álomháborúban (2011).

Jon McKenna (Charles Kray) korábban Sam Ripley szerepében volt látható a The Krays (1990) című filmben, ami Reggie és Ronnie Kray életéről szól.

Alex Giannini utolsó filmje 2015-ben bekövetkezett halála előtt.

Tom Hardy komoly bokasérülést szenvedett a kocsmai verekedés felvételénél.

Ronniet a valóságban 1979-ben őrültnek nyilvánították.

A Legenda minden idők legjobb nyitását produkáló korhatáros filmje lett az Egyesült Királyságban. Ezzel a Trainspottingot utasította maga mögé.

A brit Nagymenőkként beharangozott Legendában Tom Hardy kettős szerepben látható: a Kray fivérek a ’60-as évek hírhedt londoni gengszterei voltak, s a tűz és víz habitusú ikerpárt a kiváló színész kelti életre. A Legenda minden egyes téglája Hardy alakítására építkezik, így a lehetőség adott volt, hogy élete legjobbját nyújtsa, mégsem sikerült túlszárnyalnia magát Charles Bronsonként. A Legenda nem elég nagyívű és nem elég epikus ahhoz, hogy felérjen az amerikai klasszikus gengszterfilmekhez, melyek minden elemét szolgaian másolja. több»

Nem az, amit vártak, mert a korabeli londoni szervezett bűnözés valódi természete és mechanizmusai nem jelennek meg kellő mélységben. Ennek ellenére, még ha fenntartásokkal is, de üljünk be a moziba. több»

Ameddig nem jutunk el a nagy drámáig, addig kifejezetten szórakoztató mozi a Legenda, a humor és az akció pont egészséges arányban oszlik el. Kár, hogy a végén mindkettőt felváltja a szenvedés, és a nagy bonyodalomra is csak a film utolsó perceiben kerül sor. Így a remek kezdet után a katarzis elmarad, és némi hiányérzettel távozunk a teremből. több»