Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A rém (2003)

Monster

A rém

Zsolt Zsolt   2021. 08. 21.

Nagyon megrázó film egy olyan nőről, akit tulajdonképpen az utca nevelt. Normális élete nem volt, de azt hiszem, ez a nő, ha normális nevelést kapott volna, ennyire nem süllyed le, és ennek a rémtörténetnek úgy tudom, van egy dokumentumfilm változata is.

Artemisia   2017. 12. 25.

Durva, megrázó alkotás, de az is volt a film célja, hogy egy bántalmazott,embertelen kegyetlenségeken átment nő lélekrajzát mutassa be, ami hibátlanul sikeredett.A hangulat nagyon nyomasztó, hiszen rendkívül valóságszerű képekkel érzékelteti a nyomor... több»

vivikejencikelara   2017. 05. 31.

Zseniálisan jó! Nagyon imádom a filmet bár lelkileg kicsit megvisel mikor újra megnézem , mégis megakarom mert nagyon sokat ad nekem ez a film. Ad sok szerelmet, sok küzdelmet, harcot és szenvedést.

Berto49   2017. 01. 22.

Ilyen fantasztikus színészi alakítást minden szökőévben lehet csak látni. A megcsúfított Charlize Theron (az egyik legkedveltebb színésznőm) félelmetesen jó! Mellesleg – köztünk szólva – azok a férfiak, akik leálltak ilyen luvnyával, meg is érdemelté... több»

Sabnock Sanatory   2020. 11. 21.

Kegyetlen és kemény. Gyomorforgató és lélekromboló. De mégis zseniális mozi. Le a kalappal a készítők és Theron előtt, aki egy bitang jó nő, és mégis itt mit tettek vele a szerep kedvéért... Patty Jenkins előtt le a kalappal. Ricci is nagyon tetszett.

Di Canio   2019. 05. 15.

Sajnálatunkra erre mentünk be a moziba, ez tényleg rém, rém unalmas volt, az emberek csalódottan mentek kifelé a végén.

jake_green   2018. 08. 22.

Egy prostituált teljes életútját követhetjük végig zseniálisan. Theron baromi jól játszik, és ha megnézed az eredeti nőt hogy nézett ki, iszonyatosan jól felvette az eredeti személyiségjegyeit, mozgását és viselkedését. A forgatókönyv adott volt - m... több»

Charlize Theron a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

Azért, hogy minél rondább legyen, arcprotéziseket viselt a forgatásokon Charlize Theron.

Golden Globe díjat is kapott Charlize Theron alakításáért.

A film egy kivételével az összes díjjelölést megnyerte. Ez a kivetél pedig a rendező, Patty Jenkins Arany Medve jelölése volt Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon.

(ZeroHero)

Charlize Theron alakításáért Oscar-díjat kapott 2004-ben, amit február 29-én vehetett át, Aileen Wournos születésnapján.

(ps)

Kinek ajánljuk: A történet kiforgatásával kapcsolatban megfogalmazott kételyeim ellenére a tagadhatatlan hollywoodi minőség miatt jó szívvel ajánlom bárkinek, aki érdekel egy érzékenységgel megáldott thriller. Charlize Theron alakítását nem érdemes kihagyni, igazán megérdemelt Oscar volt az övé. több»