Egy hírhedt ápoló több száz kórházi beteg haláláért lehet felelős. Kolléganője a saját testi épségét figyelmen kivül hagyva igyekezett bebizonyítani, hogy a titokzatos elhalálozások az ápoló keze… több»
Tetszettek a színészi játékok, azaz a két főszereplő abszolút életszerű volt, amúgy is szimpatikusak a színészek, és ezeket a szerepeket is nagyon jól hozták. Hiányoltam a válaszokat, a miértekre a választ a történetben, bár lehet, a valóságban sem kapott soha senki ezekre választ.
Egy sorozatgyilkos tetteinek, gondolkodásmódjának megértése sokkoló, ugyanakkor érdekfeszítő is az átlag ember számára. A téma iránti érdeklődést mi sem bizonyítja jobban az ilyen bűntényekről készült számtalan dokumentumfilm, riport, cikk, könyv és ... teljes kritika»
Engem picit zavar a magyar cím, mert félrevezető. Az angol "nurse" ápolót jelent. Azt, hogy a magyar területen a "nővér-nővérke" megszólítás elterjedt, nyilván a női ápolók (főleg apácák) majdhogynem 100%-os jelenléte indokolja. Viszont ma már nálunk is inkább használatos az ápoló/ápolónő kifejezés!
Tény, hogy a filmben Eddie Redmayne szerintem zseniálisan alakította azon ápolót, aki ennyi bűncselekményt vitt véghez és, ami szomorúbb, hogy igaz történeten alapszik a film. Én mint egészségügyi dolgozó, ezt a filmet más szemmel is néztem végig, amiben azért voltak bőven kivetni valók. Viszont hiába a 2 órás játékidő a filmnek, lassú folyású, néha a nagy semmi történik, nem ismerjük meg mélyebben a főszereplő motivációját és, hogy végül is miért jutott erre az útra. A többi meg már tényleg ráadás, hogy ilyen horderejű dolgokat anno ezen kórházak így kezelték. Sajnos engem a film nem tudott lekötni, untatott nagyobb részt, ahhoz képest, hogy nagyon szeretem az igaz történeten alapuló filmeket. Egy újabb tucatfilm Netflix módra. 5/10
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Investigation Discovery-n egész nap mennek a megtörtént gyilkosságokkal foglalkozó tartalmak. A Netflix felfedezte az ebben rejlő lehetőségeket, így nem meglepő, hogy kiválasztják a legbotrányosabb, legbrutálisabb eseteket. Nincs ez másképpen jelen e... teljes kritika»
Úgy érzem, sorozatgyilkosok évét tartja a Netfix. Még a nyakunkban érezzük Jeffrey Dahmer lehelletét, máris itt van a soron következő emberpusztító, Charles Cullen, aki újabb 400 strigulával bővíti a halállistát. Ráadásul ez is a megtörtént bűnügyek csoportjának egyik új megfilmesítése. Akinek még éhes az idegrendszere, nézze nyugodtan, a lassúbb sodrású filmek közé tartozik, feszültségmentesen szörnyülködhetünk a halál angyalának tettein. Értékelésem szerint ez egy jó közepes produkció.
Kiváló film, hollywoodi sallangoktól , harsányságtól mentes. Mellékszálak, csavarok és akciók nélkül is feszültséggel teli minden perce. A realisztikus ábrázolás nagyon közel hozza a történetet a nézőhöz, de az események bemutatásánál többet vállal a film, hasznosítható egyéni és társadalmi tanulsággal szolgál. A színészek játéka precíz és emberi, Eddie Redmayne lenyűgöző. Egy ilyen alkotás nem becsüli le a közönségét. Értelemmel készült, és nyújt is valamit az időnkért cserébe.
Nem derült ki, hogy Charles Fuller 16 éves ámokfutás alatt pontosan hány ember haláláért felelős.
(indingo )A film a dán Tobias Lindholm első angol nyelvű rendezői munkája. Lindholm forgatókönyvíróként dolgozott többek között Thomas Vinterberggel is a Még egy kört mindenkinek c. filmben.
(filmtro.hu )Amy Loughren jelenleg (a film premierjének idején) a floridai DeLand-ben él két lányával. Ápolónői tevékenysége mellett Reiki mesterként és hipnoterapeutaként is praktizál.
(filmtro.hu )Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »