A másik nővér (2022)

The Good Nurse

Nnamdi Asomugha
Jessica Chastain

Caravaggio1978   2022. 11. 12.

Dokumentumfilm felöltöztetve

Tetszettek a színészi játékok, azaz a két főszereplő abszolút életszerű volt, amúgy is szimpatikusak a színészek, és ezeket a szerepeket is nagyon jól hozták. Hiányoltam a válaszokat, a miértekre a választ a történetben, bár lehet, a valóságban sem kapott soha senki ezekre választ.

Artemisia   2022. 11. 07.

Halálos barátság

Egy sorozatgyilkos tetteinek, gondolkodásmódjának megértése sokkoló, ugyanakkor érdekfeszítő is az átlag ember számára. A téma iránti érdeklődést mi sem bizonyítja jobban az ilyen bűntényekről készült számtalan dokumentumfilm, riport, cikk, könyv és ... teljes kritika»

Emmersson   2022. 10. 23.

Engem picit zavar a magyar cím, mert félrevezető. Az angol "nurse" ápolót jelent. Azt, hogy a magyar területen a "nővér-nővérke" megszólítás elterjedt, nyilván a női ápolók (főleg apácák) majdhogynem 100%-os jelenléte indokolja. Viszont ma már nálunk is inkább használatos az ápoló/ápolónő kifejezés!

Zsolt Szabó   2022. 10. 31.

Felejthető alkotás

Tény, hogy a filmben Eddie Redmayne szerintem zseniálisan alakította azon ápolót, aki ennyi bűncselekményt vitt véghez és, ami szomorúbb, hogy igaz történeten alapszik a film. Én mint egészségügyi dolgozó, ezt a filmet más szemmel is néztem végig, amiben azért voltak bőven kivetni valók. Viszont hiába a 2 órás játékidő a filmnek, lassú folyású, néha a nagy semmi történik, nem ismerjük meg mélyebben a főszereplő motivációját és, hogy végül is miért jutott erre az útra. A többi meg már tényleg ráadás, hogy ilyen horderejű dolgokat anno ezen kórházak így kezelték. Sajnos engem a film nem tudott lekötni, untatott nagyobb részt, ahhoz képest, hogy nagyon szeretem az igaz történeten alapuló filmeket. Egy újabb tucatfilm Netflix módra. 5/10

Tonyka   2022. 10. 30.

Jeffrey Dahmer farvízén

Investigation Discovery-n egész nap mennek a megtörtént gyilkosságokkal foglalkozó tartalmak. A Netflix felfedezte az ebben rejlő lehetőségeket, így nem meglepő, hogy kiválasztják a legbotrányosabb, legbrutálisabb eseteket. Nincs ez másképpen jelen e... teljes kritika»

szemtelen   2022. 10. 28.

az élet írta az elmebeteg ápoló történetét

Úgy érzem, sorozatgyilkosok évét tartja a Netfix. Még a nyakunkban érezzük Jeffrey Dahmer lehelletét, máris itt van a soron következő emberpusztító, Charles Cullen, aki újabb 400 strigulával bővíti a halállistát. Ráadásul ez is a megtörtént bűnügyek csoportjának egyik új megfilmesítése. Akinek még éhes az idegrendszere, nézze nyugodtan, a lassúbb sodrású filmek közé tartozik, feszültségmentesen szörnyülködhetünk a halál angyalának tettein. Értékelésem szerint ez egy jó közepes produkció.

Greta   2022. 10. 30.

Ilyet is tud Amerika

Kiváló film, hollywoodi sallangoktól , harsányságtól mentes. Mellékszálak, csavarok és akciók nélkül is feszültséggel teli minden perce. A realisztikus ábrázolás nagyon közel hozza a történetet a nézőhöz, de az események bemutatásánál többet vállal a film, hasznosítható egyéni és társadalmi tanulsággal szolgál. A színészek játéka precíz és emberi, Eddie Redmayne lenyűgöző. Egy ilyen alkotás nem becsüli le a közönségét. Értelemmel készült, és nyújt is valamit az időnkért cserébe.

Nem derült ki, hogy Charles Fuller 16 éves ámokfutás alatt pontosan hány ember haláláért felelős.

(indingo )

A film Charles Graeber The Good Nurse című könyve alapján készült.

(indingo )

A film a dán Tobias Lindholm első angol nyelvű rendezői munkája. Lindholm forgatókönyvíróként dolgozott többek között Thomas Vinterberggel is a Még egy kört mindenkinek c. filmben.

(filmtro.hu )

Amy Loughren jelenleg (a film premierjének idején) a floridai DeLand-ben él két lányával. Ápolónői tevékenysége mellett Reiki mesterként és hipnoterapeutaként is praktizál.

(filmtro.hu )

A film két főszereplője, Jessica Chastain és Eddie Redmayne is nyert már Oscar-díjat.