Legenda

Filmtrailer.hu
2015/10/07

Értékelés: 7.5/10
Hard & Hardy
A brit Nagymenőkként beharangozott Legendában Tom Hardy kettős szerepben látható: a Kray fivérek a ’60-as évek hírhedt londoni gengszterei voltak, s a tűz és víz habitusú ikerpárt a kiváló színész kelti életre. A Legenda minden egyes téglája Hardy alakítására építkezik, így a lehetőség adott volt, hogy élete legjobbját nyújtsa, mégsem sikerült túlszárnyalnia magát Charles Bronsonként. A Legenda nem elég nagyívű és nem elég epikus ahhoz, hogy felérjen az amerikai klasszikus gengszterfilmekhez, melyek minden elemét szolgaian másolja.

Movieaddicts.hu

Tom Hardy legendája
Nem az, amit vártak, mert a korabeli londoni szervezett bűnözés valódi természete és mechanizmusai nem jelennek meg kellő mélységben. Ennek ellenére, még ha fenntartásokkal is, de üljünk be a moziba. Több

Hetediksor.hu
2015/10/08

Ameddig nem jutunk el a nagy drámáig, addig kifejezetten szórakoztató mozi a Legenda, a humor és az akció pont egészséges arányban oszlik el. Kár, hogy a végén mindkettőt felváltja a szenvedés, és a nagy bonyodalomra is csak a film utolsó perceiben kerül sor. Így a remek kezdet után a katarzis elmarad, és némi hiányérzettel távozunk a teremből. Több

24.hu
2015/10/08

Brian Helgeland filmje alapjaiban elhibázott, vontatott alkotás lett, melyet még a gengszter-ikerpárt játszó Hardy brillírozása sem ment meg a középszerűségtől. Több

Revizoronline.com
2015/10/09

Egy paranoid skizofrén besétál egy bárba
Brian Helgeland filmtörténetet írt a Legendával: ez az első film, amit Tom Hardy se tud megmenteni. Még úgy se, hogy kettő van belőle. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

Vox.hu
2015/10/09

Tom Hardy kettős főszerepben – a hatvanas évek londoni alvilágának rettegve tisztelt hírességeit, a Kray ikreket játssza Brian Helgeland új filmjében. Vajon mi a közös a Legendában és a Csinibabában? Több

Filmtekercs.hu
2015/10/09

Mi a jobb egy Tom Hardynál? Két Tom Hardy!
A Legendát egy valami miatt érdemes megnézni, pontosabban kettő: Tom Hardy és Tom Hardy miatt. Több

Kultúrpart.hu
2015/10/11

Legendák vagyok
Szenzációs, tökös bravúrt vártunk, de csak nézhető, igen bárgyú gengszterfilmet kaptunk. Tom Hardy persze (kétszeresen is) remek, de ha még ő se lenne az, nagy bajban lennénk. Több

Smoking Barrels
2015/10/25

A Kray-testvérek sztorija egy sótlan, semmiben elfolyó eseménysor, az a fajta, amelybe látványosabb vállalások híján nem igazán lehet belekötni, de szeretni és nagyra értékelni még kevésbé. Több

cinestar.hu
2016/01/29

Reggie-éket már mint befutott gengszterek ismerjük meg, az előéletüket szükségtelennek tartotta Helgeland elmagyarázni, így viszont teljesen üres és súlytalan a testvéri kötelék folytonos előhozakodása, ennél fogva a nézőnek magának kell kitöltenie a hiányzó részeket.

Értékelés: 7.7/10
Bár már számtalan szerepben bizonyított, Tom Hardy számára a Legenda volt az áttörés pillanata: az ő kvalitásai miatt kihagyhatatlan alkotás. 7,7/10

jerrycomovie
2019/02/17

Legend (2015)
Megtekintés: Tom Hardy többnyire jó filmekben játszik, jól, ezért ezt is elnézem neki. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!