A tégla (2006)

The Departed

A tégla

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Elég jó film. Pazar szereposztás, Nicholson Wahlberg DiCaprio triónál kívánni sem lehet jobbat. A gengszter filmek és Scorsese rajongóknak egy kihagyhatatlan darab.

Deku   2017. 07. 10.

Elvetemült figura ez a Jack Nicholson, nekem ő volt itt ebben a helyzetben a kedvencem. Olyan arcmimikája van, hogy azt tanítani kéne. Simán többször meglehet nézni. Legjobb.

ZeroHero   2015. 05. 05.

A film sima kriminek nem lenne rossz, ha nem volna ilyen hosszú. Érdekes, hogy Mark Wahlberg és még Martin Sheen is lejátszották a többieket a vászonról. Igen, még Jack Nicholson-t is.

GedyPapa   2017. 03. 10.

Akárhányszor meg tudom nézni ezt a filmet annyira zseniális. A párbeszédek, az izgalom és a karakterek kiválóan lettek megvalósítva. A Wahlbergi és a Nicholsoni szerepek voltak a kedvenceim a maguk fekete humora miatt és a feledhetetlen párbeszédeikért. Borítsunk fátylat a digókra és adjunk 5 csillagot a filmnek!

dailyfilmsan   2019. 06. 27.

Meglepve ragasztott a képernyő elé. Tetszett, nem kicsit hanem nagyon. kellő képpen szövevényes vannak benne csavarok. Hiteles és életszerű a narratíva is és elmés. A hangulata, atmoszférája is jól leképezni a maffiaéletet. Tök sokáig azt hittem hogy ez egy jó film lesz, még DiCaprio is meglepett mert tudot újat mutatni és hiteles volt tetszett amit csinált. Aztán Jött Matt Damonaki tökre nem vágta a témát, rajta nagyon elcsúszott az a bizonyos casting. Ja meg a hirtelen vég ami miatt kidobtam az agyamat a kukába. Komolyan ledarálták a végét mintha elfáradt volna a papír és a forgatókönyv uccsó 5-6 oldala összeragadt volna. Persze Dicaprio hozza a szokásosat (meghal/megőrül) de nem csak ő mindenkit ledarál a film egytől egyig. Sajna nekem ez nem gyere be. Nem volt jó a vége és ez rányomta a bélyegét a film egészére.

Ray Winstone
Mark Wahlberg
Martin Sheen
Michael Ballhaus
Martin Sheen
Mark Wahlberg
Anthony Anderson
Vera Farmiga

Nézzük meg, majdnem egy évtized távlatából, ennek a saját évében Oscar nyertes filmnek a valódi értékét! Tényleg ennyire zseniális, vagy csak az idő és a tömeg sajtolt gyémántot a szénből? több»

A Chicago-i Filmkritikusok Egyesülete szerint A tégla 2006 legjobb filmje, illetve a legjobb forgatókönyv birtokosa.

A Writers Guild of America, USA az adott év legjobb adaptált forgatókönyvének A tégla-t ítélte meg.

Martin Scorsese-t választotta meg a legjobb rendezőnek a Washington DC Area Film Critics Association a film bemutatásának évében.