The Departed
Martin Sheen
Mark Wahlberg
Anthony Anderson
Vera Farmiga

Úgy tűnik, a maffia túlságosan is jól értesült a rendősrég ügyeiben, ezért a fiatal rendőr, Billy Costigan beépül Frank Costello maffiavezér szervezetébe, hogy lebuktassa a téglát. Csakhogy eközben egy másik rendőr, Colin Sullivan épp azon dolgozik, hogy elhárítsa magáról a gyanút.… Több

Rendező: Martin Scorsese
Forgatókönyvíró: William Monahan, Alan Mak, Felix Chong
Premier (HU): 2006.11.09.

2024.03.16 Ultron

Bár sokan el vannak ájulva tőle, de nekem akkor is irreális gagyiság ez a film

Harmadszor is nekifutottam ennek a filmnek, mert annyira el van tőle ájulva mindenki, de harmadjára is egy idegesítő, irreális, unalmas, teljesen mesterkélt és szürreális zagyvaság, ami az ír és olasz maffiákat akarja bemutatni valami hollywoodi balfék szerint, akinek dunsztja sincs arról, hogy milyen a nyakkendős alvilág. Egy egész seregnyi sztárt pakoltak bele Alec Baldwintól Jack Nicholsonon, Mark Wahlbergen és Matt Damonon keresztül egészen Leonardo DiCaprióig, de így együttesen sem teszik élvezetessé ezt az egész katyvaszt. Még Martin Scorsese rendezése sem (bár ő mindig is a leginkább túlértékelt amerikai direktorok közé tartozott). A tégla egyszerűen unalmas, és az ember egész végig érzi a sejtjeiben, illetve zsigereiben, hogy hamis a dolog, mert az életben nem viselkednének így a valódi maffiózók. Szerintem nem kértek fel alvilági fickókat egy kis szakmai lektorálásra, vagy ha felkértek, akkor félrevezették a stábot, és később jót röhögtek rajtuk (no meg a fél világon). Nálam két csillagot ér, harmadszorra is. Elnézést azoktól akik odavannak érte.

Di Caprio,és Nicholson egy korszakos zseni. Mindkettő teljesen más, és mégis...varázsolnak a filmvásznon, és mi mindig elhisszük nekik, mert hitelesek!!! Mint ebben a remek akcióthrillerben, amit még Damon és Wahlberg kicsit feljebb is tol színvonalban. Bravo Scorsese, kiváló mozi!!! Erősen ajánlott b-kategória!!!

2015.04.28 Yosihiro

A téglában összecsap két színész DiCaprio és Matt. Azt hiszem ez a film talán a vetélkedésükről is szól. Ha valaki egy izgalmas estére vágyik akkor ebben a filmben ezt megtalálja. Ugyan a régebbi maffia időket idézi de nézhető jó film :) Üdv Yosihiro

2015.01.23 mamiéstöti2

Elég jó film. Pazar szereposztás, Nicholson Wahlberg DiCaprio triónál kívánni sem lehet jobbat. A gengszter filmek és Scorsese rajongóknak egy kihagyhatatlan darab.

2020.10.30 indingo

Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson, Matt Damon, Mark Wahlberg egy filmben csak jó lehet. Egy izgalmas és akcióban gazdag film nem várt befejezéssel.

A Chicago-i Filmkritikusok Egyesülete szerint A tégla 2006 legjobb filmje, illetve a legjobb forgatókönyv birtokosa. Szerző: Bogi87

A Writers Guild of America, USA az adott év legjobb adaptált forgatókönyvének A tégla-t ítélte meg. Szerző: Bogi87

Martin Scorsese-t választotta meg a legjobb rendezőnek a Washington DC Area Film Critics Association a film bemutatásának évében. Szerző: Bogi87

A film három kategóriában is átvehette a Southeastern Film Critics Association-díját: legjobb film, legjobb rendező (Martin Scorsese), legjobb adaptált forgatókönyv (William Monahan).Szerző: Bogi87

(2015. 05. 07.)
Nézzük meg, majdnem egy évtized távlatából, ennek a saját évében Oscar nyertes filmnek a valódi értékét! Tényleg ennyire zseniális, vagy csak az idő és a tömeg sajtolt gyémántot a szénből? Több
Fargo
2014