A tégla (2006)

The Departed

A tégla

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Elég jó film. Pazar szereposztás, Nicholson Wahlberg DiCaprio triónál kívánni sem lehet jobbat. A gengszter filmek és Scorsese rajongóknak egy kihagyhatatlan darab.

ZeroHero   2015. 05. 05.

A film sima kriminek nem lenne rossz, ha nem volna ilyen hosszú. Érdekes, hogy Mark Wahlberg és még Martin Sheen is lejátszották a többieket a vászonról. Igen, még Jack Nicholson-t is.

Deku   2017. 07. 10.

Elvetemült figura ez a Jack Nicholson, nekem ő volt itt ebben a helyzetben a kedvencem. Olyan arcmimikája van, hogy azt tanítani kéne. Simán többször meglehet nézni. Legjobb.

GedyPapa   2017. 03. 10.

Akárhányszor meg tudom nézni ezt a filmet annyira zseniális. A párbeszédek, az izgalom és a karakterek kiválóan lettek megvalósítva. A Wahlbergi és a Nicholsoni szerepek voltak a kedvenceim a maguk fekete humora miatt és a feledhetetlen párbeszédeikért. Borítsunk fátylat a digókra és adjunk 5 csillagot a filmnek!

szaka123   2016. 01. 22.

Érdekes film. Tetszik, már csak a szereplők miatt is érdemes megnézni. Mark Wahlberg nagyon nagyot alakít benne, egyik legjobb filmje, szerintem. Fordulatos akció-thriller. Hosszú a játékidő, de kicsit sem unalmas, gyorsan elszalad! :)

Ray Winstone
Mark Wahlberg
Martin Sheen
Michael Ballhaus
Martin Sheen
Mark Wahlberg
Anthony Anderson
Vera Farmiga

Nézzük meg, majdnem egy évtized távlatából, ennek a saját évében Oscar nyertes filmnek a valódi értékét! Tényleg ennyire zseniális, vagy csak az idő és a tömeg sajtolt gyémántot a szénből? több»

A Chicago-i Filmkritikusok Egyesülete szerint A tégla 2006 legjobb filmje, illetve a legjobb forgatókönyv birtokosa.

A Writers Guild of America, USA az adott év legjobb adaptált forgatókönyvének A tégla-t ítélte meg.

Martin Scorsese-t választotta meg a legjobb rendezőnek a Washington DC Area Film Critics Association a film bemutatásának évében.