A tégla (2006)

The Departed

A tégla

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Elég jó film. Pazar szereposztás, Nicholson Wahlberg DiCaprio triónál kívánni sem lehet jobbat. A gengszter filmek és Scorsese rajongóknak egy kihagyhatatlan darab.

Deku   2017. 07. 10.

Elvetemült figura ez a Jack Nicholson, nekem ő volt itt ebben a helyzetben a kedvencem. Olyan arcmimikája van, hogy azt tanítani kéne. Simán többször meglehet nézni. Legjobb.

Snowball   2016. 12. 14.

Én ezt a filmet valahogy nem tudtam hova rakni. Ha egyszerűen akarnám megfogalmazni simán csak nem tetszett. Valami mégis piszkálta a fantáziámat benne de ugyanakkor nem jöttem rá, hogy mi az. Emiatt az érzés miatt épp elmegy határon tengődik de gyenge lett.

GedyPapa   2017. 03. 10.

Akárhányszor meg tudom nézni ezt a filmet annyira zseniális. A párbeszédek, az izgalom és a karakterek kiválóan lettek megvalósítva. A Wahlbergi és a Nicholsoni szerepek voltak a kedvenceim a maguk fekete humora miatt és a feledhetetlen párbeszédeikért.
Borítsunk fátylat a digókra és adjunk 5 csillagot a filmnek!

ZeroHero   2015. 05. 05.

A film sima kriminek nem lenne rossz, ha nem volna ilyen hosszú. Érdekes, hogy Mark Wahlberg és még Martin Sheen is lejátszották a többieket a vászonról. Igen, még Jack Nicholson-t is.

Ray Winstone
Mark Wahlberg
Martin Sheen
Michael Ballhaus
Martin Sheen
Mark Wahlberg
Anthony Anderson
Vera Farmiga

Nézzük meg, majdnem egy évtized távlatából, ennek a saját évében Oscar nyertes filmnek a valódi értékét! Tényleg ennyire zseniális, vagy csak az idő és a tömeg sajtolt gyémántot a szénből? több»

A Chicago-i Filmkritikusok Egyesülete szerint A tégla 2006 legjobb filmje, illetve a legjobb forgatókönyv birtokosa.

(Bogi87 )

A Writers Guild of America, USA az adott év legjobb adaptált forgatókönyvének A tégla-t ítélte meg.

(Bogi87 )

Martin Scorsese-t választotta meg a legjobb rendezőnek a Washington DC Area Film Critics Association a film bemutatásának évében.