A tégla (2006)

The Departed
A tégla
Ezzel a szereplőgárdával és rendezővel művészet lett volna elrontani ezt a filmet. Szerencsére nem is sikerült! Az egész darab egy macska-egér harc, szinte tapintható feszültséggel. Körömlerágós feszültség. A film végi lezárás, s vele a feszültség feloldása eléggé meghökkentőre sikeredett. Hogy jó-e, vagy sem, még nem tudtam eldönteni, de egy biztos: Scorsese megint megcsinálta!
90%231 rajongó2309 szavazat

Mark Wahlberg
Anthony Anderson

FILMINFÓ

Amerikai Egyesült Államok
Szerintetek: 17+    |  151"
Premier (HU): 2006.11.09.
Dráma | Thriller | Krimi

Úgy tűnik, a maffia túlságosan is jól értesült a rendősrég ügyeiben, ezért a fiatal rendőr, Billy Costigan beépül Frank Costello maffiavezér szervezetébe, hogy lebuktassa a téglát. Csakhogy eközben egy másik rendőr, Colin Sullivan épp azon dolgozik, hogy elhárítsa magáról a gyanút.… több»

Péter Fazekas   2021. 12. 12.

Csatlakozom, zseniális film!

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Di Caprio,és Nicholson egy korszakos zseni. Mindkettő teljesen más, és mégis...varázsolnak a filmvásznon, és mi mindig elhisszük nekik, mert hitelesek!!! Mint ebben a remek akcióthrillerben, amit még Damon és Wahlberg kicsit feljebb is tol színvonalban. Bravo Scorsese, kiváló mozi!!! Erősen ajánlott b-kategória!!!

Yosihiro   2015. 04. 28.

A téglában összecsap két színész DiCaprio és Matt. Azt hiszem ez a film talán a vetélkedésükről is szól. Ha valaki egy izgalmas estére vágyik akkor ebben a filmben ezt megtalálja. Ugyan a régebbi maffia időket idézi de nézhető jó film :) Üdv Yosihiro

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Elég jó film. Pazar szereposztás, Nicholson Wahlberg DiCaprio triónál kívánni sem lehet jobbat. A gengszter filmek és Scorsese rajongóknak egy kihagyhatatlan darab.

indingo   2020. 10. 30.

Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson, Matt Damon, Mark Wahlberg egy filmben csak jó lehet. Egy izgalmas és akcióban gazdag film nem várt befejezéssel.

ZeroHero   2015. 05. 05.

A film sima kriminek nem lenne rossz, ha nem volna ilyen hosszú. Érdekes, hogy Mark Wahlberg és még Martin Sheen is lejátszották a többieket a vászonról. Igen, még Jack Nicholson-t is.

Thibo84   2019. 02. 24.

Elég nagy nevekkel operál a film. Nagyon jó a szereposztás. És nem csak a szereplők jók benne, hanem a történet is. Végig fenntartotta az érdeklődésemet. Csak a végén sajnáltam DiCaprio-t. Igaz nem nagyon csipem a színészt, még is tud hozni olyan karaktereket amikben nagyot alakít, mint ebben a filmben is.

A Chicago-i Filmkritikusok Egyesülete szerint A tégla 2006 legjobb filmje, illetve a legjobb forgatókönyv birtokosa.

A Writers Guild of America, USA az adott év legjobb adaptált forgatókönyvének A tégla-t ítélte meg.

Martin Scorsese-t választotta meg a legjobb rendezőnek a Washington DC Area Film Critics Association a film bemutatásának évében.

A film három kategóriában is átvehette a Southeastern Film Critics Association-díját: legjobb film, legjobb rendező (Martin Scorsese), legjobb adaptált forgatókönyv (William Monahan).

Négy Satellite Awards-ot zsebelt be a film: legjobb film - dráma, legjobb mellékszereplő színész (Leonardo DiCaprio), legjobb forgatókönyv, legjobb színészgárda.

Nézzük meg, majdnem egy évtized távlatából, ennek a saját évében Oscar nyertes filmnek a valódi értékét! Tényleg ennyire zseniális, vagy csak az idő és a tömeg sajtolt gyémántot a szénből? több»