A tégla (2006)

Martin Sheen
Mark Wahlberg
Anthony Anderson

Gauss   2021. 09. 20.

Egy remake-ről van szó. Az eredeti ázsiai is jó film, ott a szereplők azért nem olyan jók, meg nehezebb őket megkülönböztetni, ami itt azért nagyon fontos :). Elég sajnálatos, hogy így lenyúlják az ázsiai filmeket is, nem tartom jó ötletnek. Ez egy p... több»

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Elég jó film. Pazar szereposztás, Nicholson Wahlberg DiCaprio triónál kívánni sem lehet jobbat. A gengszter filmek és Scorsese rajongóknak egy kihagyhatatlan darab.

indingo   2020. 10. 30.

Leonardo DiCaprio, Jack Nicholson, Matt Damon, Mark Wahlberg egy filmben csak jó lehet. Egy izgalmas és akcióban gazdag film nem várt befejezéssel.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Di Caprio,és Nicholson egy korszakos zseni. Mindkettő teljesen más, és mégis...varázsolnak a filmvásznon, és mi mindig elhisszük nekik, mert hitelesek!!! Mint ebben a remek akcióthrillerben, amit még Damon és Wahlberg kicsit feljebb is tol színvonalban. Bravo Scorsese, kiváló mozi!!! Erősen ajánlott b-kategória!!!

ZeroHero   2015. 05. 05.

A film sima kriminek nem lenne rossz, ha nem volna ilyen hosszú. Érdekes, hogy Mark Wahlberg és még Martin Sheen is lejátszották a többieket a vászonról. Igen, még Jack Nicholson-t is.

Deku   2017. 07. 10.

Elvetemült figura ez a Jack Nicholson, nekem ő volt itt ebben a helyzetben a kedvencem. Olyan arcmimikája van, hogy azt tanítani kéne. Simán többször meglehet nézni. Legjobb.

GedyPapa   2017. 03. 10.

Akárhányszor meg tudom nézni ezt a filmet annyira zseniális. A párbeszédek, az izgalom és a karakterek kiválóan lettek megvalósítva. A Wahlbergi és a Nicholsoni szerepek voltak a kedvenceim a maguk fekete humora miatt és a feledhetetlen párbeszédeikért. Borítsunk fátylat a digókra és adjunk 5 csillagot a filmnek!

A Chicago-i Filmkritikusok Egyesülete szerint A tégla 2006 legjobb filmje, illetve a legjobb forgatókönyv birtokosa.

A Writers Guild of America, USA az adott év legjobb adaptált forgatókönyvének A tégla-t ítélte meg.

Martin Scorsese-t választotta meg a legjobb rendezőnek a Washington DC Area Film Critics Association a film bemutatásának évében.

A film három kategóriában is átvehette a Southeastern Film Critics Association-díját: legjobb film, legjobb rendező (Martin Scorsese), legjobb adaptált forgatókönyv (William Monahan).

Négy Satellite Awards-ot zsebelt be a film: legjobb film - dráma, legjobb mellékszereplő színész (Leonardo DiCaprio), legjobb forgatókönyv, legjobb színészgárda.

Nézzük meg, majdnem egy évtized távlatából, ennek a saját évében Oscar nyertes filmnek a valódi értékét! Tényleg ennyire zseniális, vagy csak az idő és a tömeg sajtolt gyémántot a szénből? több»