mamiéstöti2   2017. 08. 18.

Amikor rákaptam a Tarantino filmekre beleütköztem ebbe az alkotásba is, de nekem ez a legkiábrándítóbb az összes eddigi közül még az Aljas nyolcas is jobb.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 04. 21.
A végére maradt csattanó és vérengzés, avagy Quentin Tarantino bemutatkozik a filmes iparágban

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: Quentin Tarantino első filmje, ami igencsak alacsony költségvetésből készült. Ez pár jelenetben, vagy éppen megoldásokban fel is tűnhetett néhány néző számára, de épp ezért is kell leírnom, hogy miképp tudta ezt a filmet felhúzni akár egy viccesre sikeredett párbeszéddel, vagy éppen olyan karaktereket "készíteni", és hozzá a szereplőket leszerződtetni, akik jól hozták a magukra írt szerepet. Gondolok itt Steve Buscemi "Mr Pink" jellemére, akinek a sajátossága a "nagy dumás, laza, mégis jól átgondolja a döntéseit pasas", vagy ott van Michael Madsen alakításában "Mir Blonde", a csöndes, megfontolt, nyugis srác, aki mégis egy levágott füllel bi... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 05.
Tarantino első filmje

Quentin Tarantino első filmje a maga egyszerűségével és szikárságával úgy jó, ahogy van. Látszik, hogy kevés pénzből kellett összehoznia a Kutyaszorítóbant, s ez esetben sokkal inkább az írói tehetségére, s a merész rendezésre kellett támaszkodnia. Az biztos, hogy ebben az esetben egy ifjú filmes sokkal bevállalósabb, hiszen tudja, tétre megy a játék, s mindent belead. Lehet QT-t már azzal vádolni, hogy nem képes megújulni, de az biztos nem véletlen, hogy legutóbbi filmje (az Aljas nyolcassal) az első filmjének jellegzetességeire épült. Hiszen valahogy innen indult mindaz, amitől olyan sokan kedvelik ezt az embert. A filmről: nagyszerűen megírt dialógusok és karakterek, valamint egy a jól ki... több»

Deku   2017. 07. 10.

Egynek bőven megjárja, maradandót éppen nem alkottak de szórakozásnak egy alkalomra éppen megteszi. Tim Roth miatt vágtam bele és nálam ő volt itt a kedvenc is.

dailyfilmsan   2018. 02. 23.

Dörrdülő fegyverek, halottak, csucsogó véres jelenetek, és humor. Igazi Tarantino film. Lényegében véve nem egy nagy durranás de egyszer látni kell! Fejezetes bemutatás mint ahogy azt már megszokhattuk Tarantinotól, de ha egy bankrablós filmre számítasz akkor nem ez a te filmed. Igaz a konfliktus kiváltó oka de egy jelenetet sem tár a rendező a néző elé.

Összességében, a Kutyaszorítóban megkerülhetetlen darabja a ’90-es évek filmkultúrájának! Kultikus film, amit természetesen minden filmrajongónak látnia kell. Ettől függetlenül, Tarantino írói és rendezői készségei, itt még nem voltak teljesen kiforrva, de ez mit sem von le az élvezetből. A film minden jelenete működőképes (akár még külön-külön nézve is), és a befejezés csak hab a tortán!

A Kutyaszorítóban Tarantino kimagasló és meghatározó munkásságának első komoly lépése, amely a független filmművészet és az ipar titánja. A film a műfaji sajátosságokat, a popkulturális utalásokat, a párbeszédeket és az erőszakot oly mesterien kezeli, hogy nem meglepő, mennyire meghatározó lett az évek során. több»

A raktár egy hullaház volt, és a tetején rendezték be Mr. Orange lakását.

(Scramananga)

Tim Roth-nak olyan sokáig kellett művérben feküdnie, hogy az megszáradt, és odaragadt

(Scramananga)

A filmben megjelenik a Red Apple nevű cigaretta, mely valójában nem létezik, Tarantino találta ki, mert utálja a Produce placement-et (márkaelhelyezés)