A bosszú asszonya

A bosszú asszonya

Chinjeolhan geumjassi

Miután jogtalanul bebörtönözték tizenhárom évre és elvették tőle gyermekét, egy nő egyre brutálisabb eszközökkel próbál bosszút állni.

(szarka84)

Forgatókönyvíró: Park Myeong-Chan
Ország: Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2007.11.22.

Oldboy  (2003)

A bosszú ura  (2002)

2017.11.03 jake_green

Méltó film az Oldboyt is magába foglaló trilógia befejezésére! Igazából ki merem jelenteni, hogy a kedvencem! :)

2017.03.07 TribeBubu

Ugyan nem lett akkora eresztés, mint az Oldboy, méltó része a Bosszú trilógiának. Minden részletében tökéletesen passzol a másik két film stílusához. Park Chan Wook egyik legnagyobb alkotása.

2015.12.21 Ragemarci

A Bosszú-trilógiájának záródarabja annyira más akart lenni elődeinél, annyira stílusbravúr, hogy sajnos saját kardjába dőlt. A történetet 3 mondatban el lehet mesélni így értem a rendezőt, hogy miért próbál ennyire vizualitásban hatni ránk csak ez így meg túl sok és művi.

2015.06.30 BuBu

Olyan ez a film, mint a színes pálcikákkal játszott, marokkó nevű játék, amiben a mozdulatlanságra törekvés mentén, de azt leszámítva végülis rendszertelenül tűnnek el a szálak és a színek, s lesz egyre tisztább a kép... Üres.

A film összbevétele 211 667 dollár volt (imdb.com).

A bosszú asszonya 2005-ben versenyben volt a 62. Velencei Nemzetközi Filmfesztivál Arany Oroszlán díjáért.Szerző: Archívum

2005. július 29-én, Dél-Koreában mutatták be. Szerző: Archívum

A jegypénztárak adatai szerint 23,8 millió dollár bevételt generált a film. Szerző: Archívum

4,5 millió dollárból készült el a film. Szerző: Archívum

(2016. 04. 15.)
Nincs jobb választás, mint az egyik leghíresebb dél-koreai rendező, Park Chan-wook bosszú-trilógiája, s annak legesztétikusabb és legerősebb darabja, A bosszú asszonya. Több
Fargo
2014