hsanya182   2017. 11. 01.

Beépített zsaru, beépített bűnöző. Avagy mindenki ahogy írta a Tégla c. film elődje. Egynek elmegy, nekem kevesebbet adott mint a másik film.

Laci000   2015. 06. 03.

Zseniális! Ez a film nagyon egyben van mindenféle tekintetben. Nem magasztalom külön-külön, minden tetszett benne! Látni kell! Téglával való összehasonlításképp, ezt én is jobbnak tartom.

moony5972   2015. 07. 11.

Ez az a film volt, amire azt mondom, hogy nem. Tudom sokak nem értették, de számomra nem adta át azt, amit másoknak ezek szerint igen. A szereplőkkel nem lett volna semmi gond, számomra a sztori volt az, ami nem jött át.

Robi92   2015. 11. 21.

Pőrgős és izgalmas zsarumozi,nagyon jó film.Egyedül a vágások zavartak.Jól megalkotott ázsiai krimi.A kedvencem a gengszterfőnök volt tetszett ez a mosolygós gyilkos figura.

Mulds   2016. 06. 11.

Minden megvolt ebben a filmben amire vágytam. Rendben volt a látvány is és a történet is. Egyik sem ment a másik kárára ami nagy szó. Nekem ez így kerek egész volt.

MethMan   2016. 12. 09.

Jó film volt, gyakorlatilag ugyanaz, mint A tégla, gondolom ez valami eredeti verziója volt annak, csak az lett híresebb, mert hát amerikai, és mindegy, hogy milyen jó filmet csinálsz, az amerikai változat akkor is jobban befut. Na mindegy, nekem azért tetszett.

Turro   2014. 11. 27.

A téglánál szerintem ez a film jobban ki volt dolgozva, érdekesebb is volt számomra, már csak azért is, mert üdítő volt végre nem egy európai/amerikai krimit nézni, hanem valami kicsit mást. De ráadásul jól is volt megrendezve, összerakva, tehát nekem bejött.

A film világszintű bevétele: $8,708,932

A film gyártási költsége $6,428,966 volt.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított '101 gengszterfilm amit látnod kell, mielőtt meghalsz' című könyvben.

A filmhez két folytatás is készült.

(kázsé)

A liftben látható, ahogy a felvonó kihagyja a negyedik emeletet. Hongkongban és Kínában a 4-es szerencsétlen szám.

(kázsé)

A pszichiáter neve, "Lee Sum Yee" kantoni nyelven azt is jelenti, "a te pszichiátered".

(kázsé)

Az amerikai remake, A tégla készítői egy interjúban ezt a filmet tévesen japánnak és nem honkonginak titulálták.

(kázsé)

A filmnek van egy alternatív befejezése.

(kázsé)

A film amerikai remake-je, A tégla Oscar-díjat nyert a 76. Oscar gálán.