Puncs   2019. 03. 14.

Az egyik legjobb több szálon futó krimi. Nagyon jól összerakott, minden percében mozgalmas. Végig fenntartja a feszültséget a kegyetlenül hosszú játékidő ellenére is. Remekül adja vissza az ötvenes évek Hollywoodjának csillogó, ámde a felszín alatt mocskos és korrupt világát. A filmben minden színész letette az asztalra tudása legjavát, különösen Russel Crowe; nagyon illet hozzá a szerep. Tetszett a két főszereplő – a karrierista és hiú Ed Exley és az igazságért bármire képes Bud Whitet – között lévő kontraszt.

hsanya182   2016. 12. 08.

Szerintem jól sikerült kivitelezni, amit a film ki akar fejezni, nekem mégis vontatott volt ez a józsarus-rosszzsarus történet, egy eszes és egy erős zsaru nagynehezen leleplezi a korrupt rendőröket, és a látszat a végén olyan lesz, amilyennek majd a vezetők megírják...Egyszer talán megéri megnézni, van néhány feszültebb pillanat, de erősen felejtős, sok ilyen témájú film volt már...Ez inkább életszerűen unalamas...

Deku   2017. 07. 17.

A történetet rendben lehozták és szépen megvalósították de nem az én stílusom volt. Remek volt Kevin Spacey de nekem nem hozta az egész sztori a várt hatást.

Berto49   2016. 05. 28.

Meg kell adnom rá a zseniálist, mert utánaolvasva tényleg annyi filmes élmény van ebben a moziban, amennyi kevés más darabban található. James Ellroy Los Angeles tetralógiájának egyik darabját, amely a drasztikus húzás után is 500 oldalas maradt, ragyogóan vitték a filmvászonra. Csavaros, többszöri megnézést követelő cselekmény, kitűnő színészek, remek zene, korhűség. A sztárok „hemzsegnek” a filmben; Crowe, Spacey, Pearce, Basinger és még a számomra zsigerileg utált DeVito is elviselhető. 2007-ben láttam először, azóta túl vagyok egy-két ezer filmen, mégsem volt egy percre sem unalmas. Ez bizonyítja, hogy vissza kell térni a régebbi filmek nézésre, mert az újabbak – tisztelet a kevés kivételnek - szinte katasztrófálisak.

Laci000   2015. 06. 03.

Szövevényes történet, sok név, sok adat, a szálak összefutnak. Russell Crowe kiválót alakít, nagyon jó színész, de a filmet magát átlagosnak tartom. Végig pörög, nem unalmas, oda kell figyelni, hogy követni tudjuk az eseményeket, de mégis valamiért nem volt az az érzésem, hogy ez egy kiváló film. Kim Basinger díját egyáltalán nem értem, gyenge volt, bár alapból szerintem nem egy kimagasló színésznő!

Guy Pearce

1981-ben a 2. legtöbb bevételt hozó film volt.

A film világszintű bevétele: $ 126,216,940.

A forgatás 1996. május 6. és 1996. augusztus 22. közt zajlott.